Цими днями учасники програми «Золота осінь людей похилого віку» за підтримки фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» у гостинному залі Музею коньяку «Шустов» взяли участь у занятті з прикладної психології на тему «Образа і вдячність», яке провела психолог Олена Щербакова.
Як з'ясувалося, люди старшого віку частенько почуваються ображеними: і на власних дітей та онуків, і на друзів чи сусідів, і, чого ж гріха таїти, на владу. Але зізнається у цьому мало хто. Переважна більшість «тримає фасон», при цьому заганяючи «образу» у глухий кут. Тоді як затиснута всередині образа — річ небезпечна, руйнівна для здоров'я та психіки.
Саме образи, за свідченням психологів та лікарів, часто породжують невиліковні онкологічні хвороби.
Учасники заняття з цікавістю брали участь у різноманітних практичних іграх: моделювали та проживали ситуації, в яких виникає образа. На завершення практикуму всі дружно висловлювали вдячність тим, на кого ображалися. Адже лише вдячність відкриває серце назустріч людям і стає сходинкою до того, щоб піднятися над образою. Завдяки внутрішнім зусиллям присутніх у залі сформувалася дуже чиста й наповнена добрими почуттями атмосфера.
— Як спокійно й радісно стало всередині, — зізнається пенсіонерка Людмила Варрава. — Я тепер готова спілкуватися, телефонувати й допомагати тій людині, на яку довго ображалася, і не могла їй пробачити!
Коли на сцену вийшов ансамбль «Чабреці» під керівництвом Римми Литвин, учасники зустрічі, звісна річ, також з вдячністю вітали самодіяльних артистів. В ансамблі —лише пенсіонери, люди старшого віку, і кожен з них — неординарна, творча особистість. Не віриться, що Давид Стуржа, який у дитинстві пережив важкі часи, інженер за фахом, почав співати лише після 80 років, а співає так, що назустріч йому розкриваються серця. Олександр Блашенко впевнено й філігранно володіє баяном, створюючи власний, насичений і яскравий, музичний візерунок. Вокалісти Ольга Панченко та Олександр Хмель, лауреати численних конкурсів, тішили присутніх дзвінкими голосами й ліричними незатертими пісеньками. Глядачі із задоволенням підспівували, а якщо пісня була нова, одразу, сходу заучували напам'ять слова. Маленький концерт усім припав до душі. А одним із хітів стала авторська пісня Римми Литвин «Чайничок з кришечкою».
Не стримавши емоційного запалу, деякі учасники пустилися в танок, відклавши ціпки, з якими дехто прийшов на зустріч.
Отже, як переконалися, найкращі ліки від хвороб та поганого настрою — це вдячність і творчість, особливо — якщо ними ділитися, тоді вони переповнюють людей через край...
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |