У тактичних навчаннях, які проходять у Військово-морських силах, взяли участь підрозділи артилерії берегових військ національного флоту та морської піхоти.
Яскравим прикладом професійності та ефективності різнорідних сил став епізод, коли військовослужбовці запобігли умовній висадці десанту противника. Так, виконуючи задум навчань, флотські артилеристи здійснили багатокілометровий марш до заданого району, де у складі об’єднаної тактичної групи зайняли оборону з метою відбиття нападу з морського напрямку. В епізоді була задіяна гарматно-артилерійська батарея, яка виконала стрільбу із закритих вогневих позицій, водночас у морі корабельна група вразила надводні цілі, провела мінно-загороджувальні дії, а також контролювала безпеку цивільного судноплавства в районі маневрів.
Досвід бойових дій у зоні АТО показав, що артилерію не можна залишати саму, тому її завжди супроводжували групи морської піхоти, які забезпечували прикриття та охорону як під час маршу, так і безпосередньо на вогневих позиціях. Окрім цього, українські морпіхи взяли під контроль головні транспортні магістралі, важливі об’єкти інфраструктури з метою забезпечення протидиверсійної оборони.
Метою заходів є демонстрація бойових можливостей підрозділів. Ворог мусить знати, що в разі агресії на півдні України йому дадуть гідну відсіч.
Умовний супротивник – група десантних кораблів. За словами артилеристів, специфічна робота по морських цілях є вельми складною.
– Ми не конче можемо спостерігати нашу ціль візуально, також туман або використання засобів маскування (задимлення) вкрай ускладнюють артилерійську роботу по морських цілях. Тут потрібно швидко проводити розрахунки, оперативно реагувати на зміну ситуації. Тим більше що корабель постійно рухається і не обмежений у маневруванні, – говорить старший офіцер батареї старший лейтенант Віталій Марков.
У своїй роботі артилеристи використовують сучасні засоби забезпечення стрільби, а саме планшети зі спеціалізованим програмним забезпеченням для виконання розрахунків. Однак усі розрахунки дублюються за допомогою класичних методів та приладів. Таким чином, українські воїни готові діяти і в разі застосовування супротивником засобів радіоелектронної боротьби.
Під час навчань було налагоджено тісну взаємодію та постійний обмін інформацією між кораблями, артилерійською групою та гелікоптерами морської авіаційної бригади.
– Насамперед ми вдосконалюємо злагодженість особового складу батарей. Військовослужбовці здобувають практичні навички щодо виконання бойових стрільб із закритої вогневої позиції. Надалі здобутий досвід дасть нам змогу ефективніше виконувати завдання безпосередньо в бойових операціях, – зазначив командир окремої артилерійської бригади Військово-морських сил Збройних сил України полковник Андрій Шубін.
Після того як морську ціль було успішно вражено, флотські артилеристи швидко згорнули гармати для передислокації. Цей елемент також було оцінено командуванням бригади та флоту, адже швидко змінити позицію – не менш важливо, ніж здійснити постріл.
– Сьогодні нашим бойовим розрахункам потрібно майже вдвічі менше часу, щоб зайняти або полишити позицію, ніж це визначено у нормах. Ми чудово розуміємо, що в реальному бою кожна секунда на вагу золота, – додав старший лейтенант Віталій Марков.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |