ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Гра у пенсії. Чому б і ні?
11.02.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 14(21805) / Тираж: 8525

За допомогою спеціальної програми українцям пропонують перевірити, чи зможе держава виплачувати їм пенсію.

Інтернет-видання texty.org.ua розробили інтерактивний інструмент, щоб перевірити, чи зможе держава платити нам пенсії за різних умов реформування пенсійної системи. Потрібно вказати ваш вік та бажаний розмір пенсії, а тоді спробувати «врятувати» Пенсійний фонд від краху.

Суть гри — за допомогою зміни пенсійного віку, відрахувань із зарплати та інших показників спробувати обмежити дефіцит Пенсійного фонду, не допустивши його падіння до умовної межі $5 млрд. Торік дефіцит був рекордним — $3,22 млрд, а це приблизно 12% бюджету країни.

Модель побудована на основі прогнозу Інституту демографії щодо зміни населення. З плином часу українців ставатиме менше і збільшуватиметься частка людей похилого віку. Наприклад, у 2050 році нас буде 35 мільйонів, з них 11,8 мільйона — віком 60+.

«Низька народжуваність, високий рівень еміграції, а також намагання політиків витрачати на соціалку більше, ніж країна заробляє, і спричинили те, що видатки Пенсійного фонду суттєво перевищують його доходи. Через це з державного бюджету щороку виділяються шалені кошти на покриття дефіциту. Тільки у 2016-у на «пенсії» уряд виділив понад 88 мільярдів гривень — це більше, ніж на армію, бюджет якої торік становив 58 мільярдів гривень. Пенсійні гроші можна було б вкладати в оборону, відновлення доріг чи енергозбереження та підвищувати добробут українців», — пишуть аналітики.

Окрім того, експерти «ТЕКСТІВ» підготували короткий гід про проблеми пенсійної системи України і про те, як вона працює, у форматі запитань-відповідей, а також рекомендації щодо реформування. Тут можна дізнатися, звідки беруться кошти на пенсії, кому йдуть гроші, які вираховує роботодавець з вашої зарплати, як на все це вплине збільшення пенсійного віку та багато іншого.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту