Міністерство юстиції України увійшло до трійки міністерств, які найактивніше запроваджують реформи. Про це свідчать оприлюднені під час нещодавньої прес-конференції результати дворічного дослідження проекту індекс-моніторингу реформ (іМоРе). Серед найуспішніших напрямів – реалізація антикорупційної політики і створення антикорупційних органів, запуск системи електронного декларування, відкриття реєстрів та перехід до надання послуг через інтернет.
– Ще кілька років тому мало хто вірив, що за такий короткий термін можна сформувати законодавство і створити функціонуючі органи у сфері боротьби з корупцією. Я переконаний, що наші антикорупційні органи – в першу чергу Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура – продемонструють відповідні результати. Ми вже бачимо, що НАБУ розслідує понад 300 справ щодо високопосадовців, суддів, прокурорів, – наголосив під час прес-конференції міністр юстиції Павло Петренко.
Він також повідомив, що минулого року в Україні було запущено одну з найвідкритіших систем електронного декларування.
– Ми забезпечили повну відкритість і прозорість у відносинах державних службовців з громадянами. Наша система є однією з найвідкритіших серед країн Євросоюзу. Це успіх не нашого відомства – це успіх всього українського суспільства, – зазначив очільник Мін’юсту.
Ще одним блоком, який забезпечив такий високий результат Мін’юсту, є відкриття реєстрів та запровадження онлайн-сервісів.
– Ще кілька років тому можливість зайти в інтернет і знайти інформацію про майно всіх чиновників була в Україні мрією. Ми повністю відкрили доступ до реєстру бізнесу, нерухомості, корупціонерів. І зараз це реальність, яка відрізняє Україну, в тому числі й від країн ЄС, в багатьох з них такої відкритості немає. Ми також запустили онлайн-сервіси, завдяки яким у сфері реєстрації майна та бізнесу можна користуватися передовими технологіями, отримуючи сервіси без спілкування з державним службовцем, – зауважив міністр юстиції.
Ще одним важливим напрямом реформ, який не зазначили автори дослідження і який є дуже важливим для Мін’юсту, Павло Петренко назвав створення повноцінної системи безоплатної правової допомоги.
– Українські громадяни, які не знають своїх прав, не можуть швидко зареєструвати компанію і почати бізнес, а потім, за необхідності, захистити його. Тому одним із пріоритетних напрямів нами було визначено створення повноцінної системи безоплатної правової допомоги громадянам. Зараз в Україні діють вже майже 550 центрів і бюро правової допомоги. Ми є лідером серед усіх країн світу щодо доступності безоплатної правової допомоги, – поінформував присутніх очільник Мін’юсту.
За його словами, наступним кроком у цьому напрямі має стати запуск проекту, який допоможе українцям дізнатися про свої права, а також навчить громадян ці права захищати.
Керівник проекту іМоРе Тетяна Тищук, презентуючи результати дослідження, зазначила, що Міністерство юстиції найбільше заходів реалізувало у напрямі боротьби з корупцією.
– Тут ми виділяємо напрями, які пов’язані з діяльністю антикорупційних органів, із забезпеченням запуску системи електронного декларування та створення Національного агентства з питань запобігання корупції, – сказала вона.
За її словами, серед досягнень Мін’юсту також відкриття реєстрів, запуск онлайн-сервісів та просування у сфері електронного обігу.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |