Військовий інженер-конструктор авіаційних двигунів за освітою та фермер за покликанням, Геннадій Миколайович Топольницький вирішив кардинально змінити своє життя. Хотів спробувати покращити будні односельців, зробити так, щоб у громаді жилося комфортніше. І люди його підтримали вже двічі.
Вперше більшість голосів виборці віддали йому понад рік тому, коли змагалися п’ять кандидатів. Новоспечений селищний голова одразу ж «відрубав» усі домисли та чутки стосовно того, що він геть розжене працівників виконкому. Геннадій Миколайович вважає, що зруйнувати легше, ніж збудувати нове. З повагою відгукуючись про свою гідну попередницю Інну Григорівну Татаріну, яка склала свої повноваження достроково, він відзначив: колектив селищної ради – професійний і працездатний, тож міняти його немає сенсу. Головне, аби звичайні жителі громади не страждали від зміни влади і мали змогу вчасно та якісно отримати від органу місцевого самоврядування всі належні послуги.
Як показав час, селищний голова вчинив правильно. Адже всі обов’язки колектив виконував зі знанням справи і у чітко визначений термін.
– Знаєте, на мою думку, в роботі можна пробачити все, крім байдужості, – розмірковує Г. Топольницький. – Якщо у когось із моїх підлеглих не горять очі при обговоренні чи втіленні планів, то краще таку людину відпустити. Я вмію прощати помилки, бо й сам багато вчуся, але не можу зрозуміти людської байдужості. На щастя, колектив селищної ради дібраний дуже вдало. Це моя опора і надія. Нам під силу вирішувати чимало проблем громади.
Найперше Геннадій Топольницький зустрівся з жителями невеличкого села Весела Балка. Він знав, що там уже багато років люди потерпають без нормального водопостачання. Кілька громадських колодязів замулилися, а в особистих криницях через посушливі літні сезони води практично немає. Проте сільчанам треба щодня напувати худобу, готувати їжу, прати одяг… Особливо страждали літні люди й багатодітні родини. І хоч кожен вирішував проблему по-своєму, всіх об’єднувала життєва необхідність будівництва водогону. Свого часу люди стукали в усі двері, та ніхто їх не чув. Єдиним чиновником, хто відгукнувся на прохання про допомогу, став новообраний Затишанський селищний голова.
Відверто кажучи, він міг звернути увагу на проблему Веселої Балки в останню чергу. Адже жителі цього села віддали за Геннадія Миколайовича всього 8 голосів, у той час як за його основного опонента проголосували 86. Але Г. Топольницький прийшов працювати для розвитку громади, а не зводити особисті рахунки. Відтак, на порозі зимових холодів, ударними темпами, за три-чотири тижні, було збудовано нову лінію водогону з одного боку села. Тоді люди просто не вірили своєму щастю і щиро дякували селищному голові. Цієї осені будівництво водогону продовжилося, і нарешті весь населений пункт – з водою.
– Я завжди ніяковію, коли люди дякують мені за те, що я маю виконувати в силу своїх професійних обов’язків, – зауважив Г. Топольницький. – Адже головне завдання місцевої влади – робити життя громадян комфортнішим, зручнішим, кращим. Саме ми, сільські та селищні голови, повинні дбати про ремонт вулиць, об’єктів соціальної сфери, про нічне освітлення, будівництво тротуарів, облаштування дитячих і спортивних майданчиків. Нині люди дуже тяжко працюють, аби прогодувати свої родини, вижити у складних економічних умовах. Тож місцева влада має перейматися чистотою, затишком жителів громади. Все навкруги має покращувати їм настрій, а не викликати роздратування.
Поряд із вирішенням проблем на об’єктах соціальної сфери та покращенням інфраструктури населених пунктів селищний голова мріє облаштувати затишанський ставок у сучасному стилі. Зараз водойма нагадує величезну калюжу посеред селища. А тут можна влаштувати пляж, збудувати набережну з тротуарами, нічним освітленням, яскравими лавками й кіосками з морозивом та іншими ласощами. І нехай тут бавляться діти, прогулюються молоді матусі з візочками та проводять дозвілля літні люди.
Перший крок у цьому напрямі вже зроблено – виготовлено технічну документацію на ставок, готується проект щодо відновлення його гідрологічного стану. Це дасть можливість відремонтувати греблю, поглибити та впорядкувати водойму з подальшим втіленням усіх задумів.
Геннадій Миколайович розуміє, що в громаді є безліч проблем, для вирішення яких необхідно виділяти бюджетні кошти. І впорядкування ставка стоїть далеко не в перших пунктах. Але, поряд з іншим, місцевій владі слід дбати про естетичну привабливість населених пунктів. Мовляв, невже жителі сільської місцевості гірші від містян і не заслужили проводити дозвілля на спеціально відведених територіях? Проблеми великих і малих сіл не закінчаться ніколи, а прищеплювати любов до свого краю, вчити юних земляків помічати прекрасне поряд потрібно змалечку.
За рік на посаді Затишанського селищного голови Геннадію Топольницькому доводилося вдаватися і до непопулярних заходів. Із самого початку він заявив, що всі жителі громади для нього однакові і кожен повинен сплачувати податки вчасно і в повному обсязі. Через це деякі непорозуміння виникли з підприємцями, які торгують на місцевому ринку. Але через деякий час усі були поставлені в рівні умови. Результат не забарився – ринок став приносити прибуток, що дало можливість провести ремонт у м’ясному корпусі, впорядкувати кабінети адміністрації та планувати роботи щодо подальшого благоустрою ринкової площі.
У своїй діяльності Геннадій Миколайович завжди намагається дослухатися до думки жителів громади. Тож коли розпочали капітальний ремонт приміщення колишнього побутового комбінату, він врахував побажання старшокласників і облаштував тренажерну залу. Сьогодні тут займаються понад двадцять любителів спорту, причому це люди різного віку і статі. Шкода лише, що вони не мають тренера. Але це питання часу, тож місцеві спортсмени сподіваються на увагу і підтримку професіоналів.
Загалом 2016 рік видався досить вдалим для Затишанської селищної ради. Це друга за розміром громада в районі, де проживає понад п’ять тисяч осіб. На різні роботи з бюджетів усіх рівнів було витрачено два мільйони двісті тисяч гривень. А це вирішення актуальних проблем населених пунктів та хороший старт на цей рік. Він розпочався в новому статусі для громади, адже затишани першими в Захарівському районі ініціювали добровільне об’єднання із сусідньою Торосівською сільрадою.
11 грудня відбулися й вибори. На крісло голови Затишанської об’єднаної громади претендували чотири кандидати. Але переконливу перемогу здобув Геннадій Топольницький – йому віддали свої голоси понад 66% виборців.
Попереду в голови – багато клопотів у новому статусі. Але це не страшить Геннадія Миколайовича. Він, як і раніше, робитиме все можливе, аби жителям громади жилося краще, комфортніше.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |