ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Три питання для комісії
02.03.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 21(21812) / Тираж: 8525

У понеділок голова ОДА Максим Степанов провів позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації.

Перше питання, винесене на розгляд комісії, стосувалося попередження загибелі людей на водних об’єктах під час танення криги (про трагедію на Дністровському лимані читайте на 4-й стор.). Ухвалили провести в області місячник безпеки людей на водних об’єктах, під час якого зосередити увагу на від-повідній інформаційно-роз’яснювальній роботі в дитячих навчальних закладах, трудових колективах та інших місцях масового перебування людей. На рівні міських, селищних та сільських рад, на території яких є водойми, вирішили створити спільні патрулі за участі депутатів, представників соціальних служб, Нацполіції та ДСНС щодо виявлення потенційно-небезпечних ділянок водойм, місць ймовірного виходу людей на кригу тощо.

Друге питання стосувалося ситуації щодо захворювання учнів Михайлівської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Саратського району на вірусний гепатит А, виявлений нещодавно медиками. Перший випадок захворювання був зареєстрований 16 лютого, станом на 23 лютого в інфекційному відділенні перебували вісім дітей з цієї школи-інтернату, у п’ятьох із них діагноз підтвердили.

Члени комісії затвердили план заходів з локалізації та недопущення поширення інфекції серед населення. Комісія вирішила просити Саратську районну раду про виділення майже 17 тисяч гривень на придбання 110 доз імуноглобуліну для проведення профілактики усім дітям Михайлівської школи, антисептиків, засобів особистої гігієни, дезінфікуючих засобів на весь період епіднагляду, що триватиме 35 діб від останнього за-хворювання, та електронного термометра. Вирішено організувати відомчий лабораторний контроль проб питної води на показники якості та безпеки з трьох артсвердловин та в розподільчій мережі с. Михайлівка. До отримання задовільних результатів лабораторного контролю забезпечити школу-інтернат достатньою кількістю питної води гарантованої якості.

Голова ОДА доручив ініціювати комплексні перевірки спеці-альних загальноосвітніх шкіл-інтернатів з метою з’ясування реального стану дотримання санітарно-епідеміологічних вимог та гігієнічних норм, виконання профілактичних заходів, наявності відповідного обладнання, інвентарю.

Третє питання стосувалося спалаху африканської чуми свиней у Захарівсьому районі. У райцентрі та в селищі Затишшя оголошено надзвичайну ситуацію місцевого рівня та карантин на 40 днів. Ветеринари разом з працівниками Держслужби з надзвичайних ситуацій вилучають та утилізують поголів’я свиней. На пунктах в’їзду та виїзду в район встановлені блокпости, де чергують ветеринари і співробітники поліції. Їх завдання — не допустити вивезення свиней за територію, охоплену африканською чумою. На постах проводиться дезінфекція транспорту.

— На території Одеси сьогодні утримується близько 300 голів свиней. Зокрема, у духовній семінарії та в приватному секторі. Там ми провели й раніше проводили відповідну роботу. Але є ще понад 200 свиней, що утримуються у за-кладах, підпорядкованих управлінню пенітенціарної служби, — повідомив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держ-продспоживслужби в Одеській області Сергій Гавура.

Управлінню Державної пенітенціарної служби України в Одеській області рекомендовано забезпечити у підсобних господарствах годування свиней лише термічно обробленими кормами.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту