Одеська обласна організація Комітету виборців України презентувала результати виконання передвиборних програм політичних партій, представлених в Одеській міській та обласній радах, а також передвиборної програми міського голови Одеси. У засіданні «круглого столу», що відбувся у прес-центрі «Контекст-Причорномор’я», взяли участь представники політичних сил, що входять до відповідних рад, експерти та журналісти.
Аналітик Ігор Луговськой зазначив, що середня оцінка виконання передвиборної програми міського голови Геннадія Труханова складає 1,6 бала із п’яти можливих. Підсумкова ж, яка враховує відповідність програми функціям органів місцевого самоврядування і наявність розгорнутої стратегії її реалізації, набагато нижча — 0,27 бала.
За рік роботи виконано лише одну передвиборну обіцянку і зовсім не розпочато виконання семи із 34, даних виборцям. Три обіцянки, вважає КВУ, взагалі виконати нереально через відсутність відповідних повноважень.
Керівник обласної організації КВУ Анатолій Бойко звернув увагу, що міським головою не розпочато виконання цілої низки обіцянок, які належать до сфери локальної політики з його максимальними повноваженнями. Нічого не зроблено у таких сферах: залучення інвестора для модернізації та налагодження роботи Одеської ТЕЦ, оновлення міського парку прибиральної техніки, розвитку програм у сфері промислового виробництва для створення нових робочих місць, конкурсного набору чиновників, підтримки ініціативних груп щодо розвитку окремих проектів і навіть скасовано попередні рішення про організацію велодоріжок із спальних районів до центру міста, що теж було передвиборним пунктом Геннадія Труханова.
Єдина обіцянка, дотримана міським головою, — «створення бізнес-інкубатора за принципом «коворкінга» як безкоштовного майданчика для розміщення бізнес-офісів підприємців-початківців». Утім, зауважив Анатолій Бойко, ніде на сайті міської ради чи в інших доступних джерелах не вказана адреса цього бізнес-інкубатора і ніхто не знає про його існування, хоча новина про те, що він розпочав роботу, вже з’явилася.
Виходячи з цього, Комітет виборців України рекомендує міському голові Одеси активізувати роботу над своїми перед-виборними обіцянками, опрацювати й оприлюднити стратегію виконання передвиборної програми на наступні роки.
За висновком КВУ, передвиборні програми політичних сил, представлених в Одеській міській раді, виконувалися ще гірше. Середні та підсумкові оцінки у партій за результатами одного року роботи такі: «Довіряй ділам» — 1,8 та 0,22 бала, «Українська морська партія» Сергія Ківалова — 1,7 та 0,14, «Опозиційний блок» — 1,4 та 0,04, БПП «Солідарність» — 1,6 та 0,05, об’єднання «Самопоміч» — 1,2 та 0,16 бала.
Розглядаючи передвиборні програми партій, що ввійшли до Одеської міської ради, аналітики відзначають, що жодна з них не може бути виконана повністю в рамках повноважень цього органу місцевого самоврядування. Найбільше реальних обіцянок містить програма об’єднання «Самопоміч» — 0,7 із одного бала. Найменша ж відповідність повноважень і можливостей в «Опозиційного блоку» та БПП «Солідарність».
Лише програма партії «Довіряй ділам» охоплює всі 10 сфер реалізації міської політики, тоді як «Самопомочі» — 7, БПП «Солідарності» й УМП Сергія Ківалова — по 6, «Опозиційного блоку» — 5 сфер.
Найдинамічніше свої обіцянки партії виконували у сферах екологічної безпеки, містобудів-ної політики і земельних правовідносин, у забезпеченні потреб охорони здоров’я та культури. Найменша динаміка — у сфері реалізації «Хорошого самоуправління», де почали виконувати лише половину обіцянок.
Виходячи з таких висновків, КВУ рекомендує депутатам Одеської міської ради активізувати діяльність з виконання обі-цянок, опрацювати дорожню карту із зазначенням термінів і механізмів реалізації своїх передвиборних програм та провести публічний звітний захід з підсумків першого року роботи.
Аналітик Софія Самкова назвала основні підсумки виконання передвиборних програм депутатами Одеської обласної ради за перший рік їхньої роботи. За її словами, програми чотирьох із шести партій, а саме «Довіряй ділам», БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина» та «Відродження» — не локальні, а всеукраїнські. Лише «Опози-ційний блок» та «Наш край» представили саме обласні програми. Це впливає на можливості реалі-зації передвиборних обіцянок, тобто більша частина з них не може бути виконана, оскільки обласна рада має обмежені повноваження у цих питаннях.
Враховуючи коефіцієнти та оцінки за реалізацію передвиборних програм, партії, представлені в облраді, отримали низькі підсумкові бали: «Довіряй ділам» та «Відродження» — по 0,06 із 5, «Наш край» і «Батьківщина» — по 0,05, «Опозиційний блок» і БПП «Солідарність» — по 0,04 бала.
Комітет виборців України рекомендував усім депутатським фракціям прискорити темпи виконання наобіцяного, напрацювавши конкретні механізми з їх реалізації.
Як уже мовилося, у засіданні «круглого столу» брали участь представники всіх партій, що пройшли в обласну та міську ради. Вони активно обговорювали проблему виконання взятих передвиборних обіцянок і висловили готовність до співпраці з КВУ.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |