ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
МАКСИМ СТЕПАНОВ: «МИ ЗНОВУ ЗУСТРІНЕМОСЯ З КЕРІВНИЦТВОМ НАЦПАРКУ...»
04.03.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 22-23(21813-21814) / Тираж: 8525

Перший день весни голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов присвятив, можна так сказати, природі: відвідуючи з робочим візитом Татарбунарський та Кілійський райони, мав непрості зустрічі-перемовини щодо подальшої долі Національного природного парку «Тузловські лимани».

Навколо цього куточка природи, унікального для науки і майбутніх поколінь у сенсі екології та біорозмаїття і дуже ласого шматка для тих, хто звик безпощадно визискувати його ресурси у власних інтересах, давно склалася напружена ситуація. От і цього разу атмосфера була наелектризована настіль-ки, що сторонам так і не вдалося почути одне одного.

Візит у Татарбунари Максим Степанов розпочав з відвідин місцевого стадіону-довгобуду, епопея з яким триває вже п’ять років. Затіяли реконструкцію за свого часу розрекламованою на кожному стовпі програмою «Народный бюджет» тодішнього голови ОДА «регіонала» Матвійчука. Але й досі спортивна споруда у жалюгідному стані. Реконструкція розпочалася 2012-го. На пожовклій табличці читаємо: «Замовник — відділ капітального будівництва ОДА. Проектувальник — МП ТОВ «Нептун». Генеральний підрядник — ТОВ РБФ «Рембуд». Мільйон двісті тисяч гривень банально вкрадені. Крайніх нема. На запитання, де ті, хто «освоїв» гроші, голова райради Віктор Донкоглов відповідає, що вони вже, начебто, давно в Ізраїлі. Посадовець наголошує: ра-йонна влада до цього стосунку не має, грошей не брала і жодних документів не підписувала.

«Не може стадіон будуватися п’ять років! — наголосив Максим Степанов. — Дітей треба забирати з вулиць, залучати їх до спорту, до здорового способу життя!»

У будівлі «Колосу» замість повноцінного ремонту лише абияк замінили вікна та двері на металопластико-ві. Голова ОДА доручив до травня розробити проектну документацію та почати справжню реконструкцію.

А в цей час при виході зі стадіону на голову облдержадміністрації чекала група міцних чоловіків, які називають себе рибалками. Їх — біля півсотні, більшість — працівники фірми «Граніт-2», очолюваної ра-йонними депутатами Валентином Могильниковим (монополіст з вилову кефалі в лиманах) та Ігорем Вторенком (попередній директор НПП «Тузловські лимани»). Є тут також мисливці. Багатьох уже знаю в обличчя — це ті, що нападали на працівників парку, волонтерів та журналістів і зруйнували проритий ними канал, який мав з’єднати лиман з морем на 24-у кілометрі Лебедівської коси у вересні 2016 року...

Продовження — у наступному номері «ЧН».

Автор: Володимир ГЕНИК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту