Китай має намір інвестувати 515 мільйонів доларів в українське садівництво. Кошти будуть спрямовані на розвиток переробки плодів, будівництво фруктосховищ та виробничо-логістичних комплексів.
Державна корпорація Китаю China Haisum Engineering, яка займається розробкою і впровадженням інфраструктурних проектів, має намір упродовж двох наступних років інвестувати 515 мільйонів доларів у розвиток української галузі садівництва, що сприятиме розвитку вітчизняного аграрного сектора. Про це, повідомляє economics.unian.ua/agro, розповів голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка під час підписання меморандуму про співпрацю між українською асоціацією і держкорпорацією Китаю.
«Завдяки китайській корпорації українські садівники зможуть отримати 515 мільйонів доларів упродовж наступних двох років. Це прекрасна можливість для того, щоб зробити наше садівництво конкуренто-спроможним на світовому ринку», — зазначив Дмитро Крошка. Зокрема, за його словами, 170 мільйонів доларів буде спрямовано на розвиток галузі переробки плодів, 30 мільйонів — на спорудження фруктосховищ і 120 мільйонів — на будівництво виробничо-логістичних комплексів. Важливим напрямком співпраці стане і вдосконалення вітчизняних систем зрошення, в яке китайська сторона планує інвестувати 53 мільйони доларів. «Це ті ключові напрямки, які впливають на стан садівництва», — вважає очільник «Укрсадпрому».
Дмитро Крошка зазначив, що китайські партнери відібрали для фінансування 18 проектів у 16 областях України. Суми інвестицій для кожного з них коливатимуться від 200 тисяч до 25 мільйонів доларів. Ці кошти, додав він, стануть доступними для вітчизняних садівників після проведення міжнародного форуму в Пекіні в травні нинішнього року.
У свою чергу генеральний директор департаменту з міжнародних зв’язків китайської корпорації Гонг Чжюн наголосив, що вони зацікавлені у співпраці й готові поділитися з Україною своїм досвідом у цій сфері.
За даними Державної служби статистики, українські аграрії в 2016 році зібрали 2,05 мільйона тонн плодів та ягід.
Зауважимо також, що Україна і Китай планують провести цього року засідання двосторонньої міжурядової комісії з питань співробітництва. Найважливішою ж статтею українського експорту в КНР є продовольство. Наприкінці 2016-го Київ і Пекін провели попередні консультації про можливості формування зони вільної торгівлі між двома країнами. Ініціатива КНР «Один пояс — один шлях» передбачає розвиток торговельних відносин між Піднебесною та Європою. За словами посла КНР в Україні Ду Вея, цей проект не можна уявити без України.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |