День добровольця в Україні відзначають вперше. Свято запровадила Верховна Рада у січні цього року. Дату обрали не випадково, адже саме 14 березня 2014-го почався бойовий шлях першого добровольчого батальйону. Тоді понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нових Петрівцях під Києвом.
З перших днів російської агресії на захист України стали добровольці-одесити. Тож і в нашому місті 14 березня пройшли урочисті заходи.
У сквері Героїв Небесної Сотні, біля будівлі облдержадмі-ністрації, відбулося покладання квітів до майбутнього меморіалу. В урочистій церемонії взяли участь ветерани АТО, серед яких і учасники добровольчих формувань, представники всіх родів військ, керівники області та міста, одесити. Хвилиною мовчання вони вшанували пам’ять полеглих патріотів. Маршем пройшла рота почесної вар-ти. Один із загонів Самооборони Одеси підготував флешмоб — затримання групи сепаратистів.
— Ми пам’ятаємо, як усе почалося 2014 року, — звернувся до присутніх голова ОДА Максим Степанов. — Добровольці — це ті люди, які самі прийняли рішення, незалежно від віку та професії, йти боронити країну, коли побачили, що її суверенітетові загрожує небезпека. Це люди, котрими ми маємо пишатися. Я дуже радий, що тепер кожного року 14 березня ми відзначатимемо День українського добровольця.
У рамках святкування Дня добровольця відбулася прес-конференція представників громадських організацій, що підтримують воїнів АТО. Розповідали про важливість цього свята й анонсували подальші офіційні заходи голова спілки Об’єднання громадських організацій учасників АТО Микола Павлишен, представник цієї ж спілки Сергій Шестаков, голова ГО «Чорний тюльпан. Одеса» та координатор групи «Інформаційний спротив — Південь» Сергій Братчук, волонтери «МузБату» Ігор Новосадський та Олександр Дубиненко, регіональний представник всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці — разом» Костянтин Колісниченко.
Йшлося про необхідність вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посилення уваги й турботи до учасників добровольчих формувань, підтримку громадських ініціатив у цьому напрямку.
Микола Павлишен привітав усіх зі святом і зазначив, що 18-й батальйон територіальної оборони «Одеса», батальйон «Шторм», 28-а окрема механізована бригада формуються переважно з добровольців — уродженців нашої області. Під час святкового концерту їм будуть вручені нагороди та подарунки від небайдужих бізнесменів. Сьогодні війська, які ведуть бойові дії, потребують допомоги. Не стільки матеріальної, в якій була потреба у 2014 — 2015 роках, як моральної. Треба підтримувати моральний дух наших бійців, потрібно приїжджати до них у гості, пам’ятати, що вони виконують завдання, яке є святим, — це охорона наших рубежів, оборона нашої держави.
Костянтин Колісниченко розповів про програму соціально-правової допомоги учасникам АТО та їхнім родинам: «Люди, котрі звернулися до нас, можуть отримати знижки від соціально-активного бізнесу від 7% до 30%. У програмі беруть участь бізнесмени різного рівня — від приватної перукарні до всеукраїнських мереж аптек та супермаркетів. Навіть на інтернет є знижка 50%. Крім того, це маленький клуб ветеранів, де люди можуть зустрічатися й обговорювати питання, котрі їх хвилюють».
Ігор Новосадський анонсував незвичайний концерт, який відбудеться 18 березня в Будинку офіцерів: «Музичний батальйон — це волонтерське творче об’єднання, в яке входять історики, музиканти та волонтери. Запрошуємо всіх на цей концерт, де «МузБат» представлятиме гурт «Друже Музико» та людину з позивним «Маестро» з 28-ї бригади. У цьому концерті виступлять ті, хто справді причетні до бойових дій».
За словами Сергія Братчука, кожен українець, який любить свою країну, є добровольцем. У цього свята не може бути ніякого політичного підтексту. Кожен на своєму місці є добровольцем, якщо він чесний і добре робить свою справу. Звернувся Сергій Братчук і до колег-журналістів: «Проти нашої держави йде війна, і про це треба писати більше. Писати не лише офіційні зведення, офіційну статистику, а писати про тих хлопців, які живуть поруч з нами, до яких можна просто підійти на вулиці і сказати «дякую» за те, що ми разом з вами маємо змогу жити у мирному місті. Все буде добре, все буде Україна».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |