![]() |
|
![]() |
![]() |
Роль зв’язківців у Військово-Морських силах неможливо переоцінити, адже саме від надійного та безперебійного зв’язку залежить ефективна взаємодія та оперативність у роботі підрозділів і частин флоту.
Військовий зв’язок завжди був і буде запорукою успіху будь-якої військової операції, а його втрата може призвести до катастрофічних наслідків. На флоті це питання особливо складне, адже у бойового корабля нема можливості, наприклад, прокласти кабель до штабу, тож виконання завдань у морі великою мірою залежить від професіоналізму фахівців-зв’язківців.
Березень для окремого полку зв’язку ВМС — місяць особливий: саме із березня 1999 року розпочинає свій відлік в історії одна з найважливіших для національного флоту військових частин. Сформований у Севастополі окремий полк зв’язку ВМС ЗС України постійно забезпечував якісний зв’язок корабельного складу та берегових частин як під час різних навчань, так і в повсякденній діяльності. У квітні 2014-го через анексію Криму Росією частина передислокувалася до Одеси.
Як зазначив командир окремого полку зв’язку капітан І рангу Андрій Галюков, за свої 18 років існування особовий склад військової частини встиг пройти багато випробувань: це і блокада полку, і втрата техніки, і морально важкий вихід із Криму. Але військово-службовці частини з гідністю подолали всі труднощі.
— Наразі наші зв’язківці виконують вкрай важливі завдання у зоні проведення антитерористичної операції. Їхня робота зазвичай залишається в тіні, але без цього важливого компоненту діяльність наших підрозділів не була б такою результативною, — зазначив командир.
Полк зв’язку розпочинав свою роботу у військовому містечку, яке було у вкрай занедбаному стані: будівлі — без вікон, дах протікав, а підлога провалювалася під ногами. За останні три роки, завдяки підтримці керівництва флоту, оборонного відомства, волонтерів та невтомній праці самих військово-службовців, вдалося впорядкувати територію, відбудувати казарми, гуртожиток та їдальню. За короткий термін спільними зусиллями зробили ремонт у штабі та облаштували парк. Вихідцям з Криму створили практично всі умови для якісної служби.
— Щоденною наполегливою роботою вдалося майже з нуля відновити бойові можливості полку на досить високому рівні. Попереду на нас чекають важливі завдання з освоєння сучасних цифрових засобів зв’язку та застосування їх на практиці, — повідомив Андрій Галюков.
Слід зазначити, що у частині з’явилися модернізовані апаратні, нові зразки техніки та обладнання, які вкрай необхідні у зоні проведення АТО, адже мають безліч переваг порівняно з тими, що використовувалися досі, а саме більшу кількість режимів роботи на радіостанції з можливістю встановлення на необхідному місці апаратури спеціального зв’язку та зміни частот при передачі голосу.
Військовослужбовці, для яких Одеса стала рідною домівкою, запевняють, що сьогодні вони бачать багато позитивних змін і задоволені своїми умовами життя.
За словами старшини І статті Євгена Якунчева, більшість побутових проблем уже вирішена, тож на першому місці нині стоїть бойова підготовка: «Її інтенсивність збільшилася у рази й головна увага приділяється саме виконанню завдань за призначенням. Щодня разом з екіпажем телеграфної апаратної ми доводимо свої дії до автоматизму, щоб у відповідальний момент виконати поставлені завдання». До речі, Євген має значний досвід, який отримав під час участі в АТО, тому повсякчас ділиться ним зі своїми підлеглими.
Головним показником роботи військовослужбовців полку є щоденне забезпечення на-дійним зв’язком підрозділів та частин українських ВМС, що є важливою та відповідальною справою, адже без цього неможливе ефективне управління силами за будь-яких умов.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |