Саме такою, за великим рахунком, і стала сесія Одеської обласної ради, яка відбулася у вівторок, адже із 60 питань, внесених до порядку денного, більше десяти складали саме звернення депутатів, і чи не кожне розглянуте питання було з численними уточненнями-доповненнями та висловленими пропозиціями. Причому деякі звернення вносилися вже під час пленарного засідання.
Розпочалася сесія із запізненням, оскільки депутати не залишили без уваги пікети, які стояли під вікнами обласної ради. Представникам пікетувальників надали слово з трибуни у залі.
Перший спікер (він не назвався) говорив про критичне становище, в якому опинилася мережа профтехучилищ області, адже виділеного фінансування вистачить лише до травня, а що вони робитимуть далі — не знають. «Наші заклади, а це 26 ПТУ, — наголосив він, — готують робітничі кадри для потреб області, оскільки громаді потрібні і прості робочі руки, а не лише юристи та економісти».
Промовець вказав на те, що серед учнів — чимало круглих сиріт, для яких стипендія та отримана спеціальність — шанс елементарно вижити, стати на ноги і мати власний чесно зароблений шматок хліба. «Вони он, — зауважив, — стоять на вулиці поруч із викладачами, чекаючи допомоги від депутатів».
Директор департаменту фінансів ОДА, депутат обласної ради Марина Зінченко, коментуючи палкий виступ промовця, зазначила, що проблема дає про себе знати не з учорашнього дня. Минулого року також були певні складнощі з фінансуванням мережі, однак усі належні витрати були покриті. Посадовець вказала і на те, що й досі, хоча багато про це говорилося на всіх рівнях, самі колективи училищ не спромоглися провести оптимізацію, яка давно назріла. Обіцяли, але так і не зробили, відстоюючи і колишні штати викладачів, і навчальні курси. Тож лише пікетами, мовляв, справи не вирішити, потрібні старання з обох боків. Стосовно ж очікуваного дефіциту фінан-сування, то напризволяще дітей не кинуть.
Про проблеми Чорноморського морського торговельного порту, про корупцію, яка там процвітає, говорив другий промовець, котрий також не назвався. Він закликав депутатський корпус звернути увагу на проблеми колективу порту, який з кожним днем скорочують (кілька десятків портовиків також стояли пікетом), і на неподобства, які там, мовляв, творяться.
Настав час для обговорення депутатських звернень.
Олександр Кащі, керівник фракції «Наш край», озвучив звернення громади Болградського району до прем’єр-міністра щодо збереження під час адміністративно-територіальної реформи їхнього району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці. Таке прохання, зауважив, пов’язане, передусім, з етнічними традиціями місцевого населення, яке й надалі хоче жити одним гуртом, неподільно. Тим більше, уточнив, таку позицію підтримує й міжнародна спільнота.
Олег Радковський, керівник фракції «Батьківщина», озвучив звернення депутатів до прем’єр-міністра, голови Верховної Ради стосовно недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Доповідач пояснив, що у парламенті вже зареєстрований законопроект про початок продажу землі з 1 липня 2017 року. Олег Володимирович висловив позицію фракції: не допустити скасування мораторію, адже дуже швидко земельні паї, які селяни сьогодні здають в оренду і які їх годують, будуть скуплені за безцінь, що призведе до повного зубожіння людей.
Вадим Шкарівський, керівник фракції «Опозиційний блок», зачитав текст звернення до Кабінету Міністрів щодо необхідності збільшення розміру мінімальної державної пенсії. Промовець мотивував це тим, що для багатьох пенсіонерів суми комунальних платежів і ціни на ліки та товари широкого вжитку не відповідають їхнім доходам. Все це призвело до непомірного фінансового перевантаження кожної літньої людини, оскільки пенсія, здебільшого, є єдиним джерелом їх існування.
У зверненні, зокрема, йдеться, що уряд, виділяючи кошти на утримання Верховної Ради, Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, міністерств, обласних та районних державних адмі-нібтрацій (державним бюджетом України на 2017 рік закладено кошти лише на фінансування політичних партій у розмірі 442 млн грн), залишає майже незмінним розмір мінімальних державних пенсій за віком. Наразі стан пенсійного забезпечення не відповідає належному рівню життя пенсіонера, а тому підвищення рівня мінімальної пенсії до розміру фактичного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, є найактуальнішою проблемою сьогодення.
Ці звернення депутати схвалили. Як дали «добро» і на те, щоб просити фінансової підтримки Києва на спорудження пішохідного переходу на ділянці траси Одеса—Рені між Клевер-ним мостом і в'їздом до обласного центру, де трапляється чимало трагедій, адже люди, скорочуючи собі шлях, перелазять через огорожу і потрапляють під колеса.
Проситимуть керівництво держави і про вирішення ще однієї гострої дорожньої проблеми. Йдеться про міст у Паланці, на Затоку, якому вже більше 70 років. Коли там трапляється якась аварія, то транспортні затори розтягуються на десятки кілометрів і люди вимушені годинами простоювати, чекаючи проїзду. Ремонт цього мосту (а об'єкт — державного значення, тож самостійно ми не маємо права втручатися) дозволить суттєво збільшити трафік у Білгород-Дністровському напрямку, дасть зелене світло вільному рухові до дев'яти районів півдня Одещини. Це дуже важливо в курортний сезон. і не тільки.
З трибуни депутат від «Опозиційного блоку» Ірина Ковалиш зачитала звернення до керівництва держави стосовно недопущення завезення твердих побутових відходів на територію Одещини з інших областей. Такі випадки» були зафіксовані в Овідіопольському та Білгород-Дністровському районах, у нашій курортній зоні, куди потайки завезли, зламавши шлагбауми місцевих санкціонованих звалищ, не менше 240 кубометрів непотребу. Такі факти збурили місцевих людей, які попередили, що діятимуть рішуче, якщо це повториться.
Були й звернення, які відхилили. Так, депутати обласної ради не виявили бажання проходити щорічні медичні огляди на психічне здоров'я та нарко-залежність. Внести таке питання до порядку денного запропонувала згадана вже Ірина Ковалиш. Мотивувала це тим, що останнім часом почастішали випадки зривання з вини деяких депутатів засідань постійних комісій, є факти підтасування офіційних документів, а також численні спроби на людях вчинити бійки між собою. І так поводяться, сказала пані Ковалиш, народні обранці, які мають бути прикладом для своїх виборців, тож якщо приховувати нічого, то колеги мають погодитися з її пропозицією.
І хоча Анатолій Урбанський закликав депутатів дати згоду на проходження пропонованих медичних обстежень, мовляв, «нам нічого з вами боятися, чи не так?», за внесення такого досить специфічного питання до порядку денного проголосували лише 36 із 78 обранців, тобто рішення не підтримали.
У порядку денному сесійного засідання був звіт ОДА про виконання бюджету Одеської області за 2016 рік. Доповідачем виступала тимчасово виконуюча обов'язки першого заступника облдержадміністрації Марина Зінченко.
Самого звіту не слухали, оскільки, зауважували з місць, почути просто цифри їм ні до чого. Радше, хотіли б заслухати такий звіт з аналізом: що вдалося виконати сповна, на чому зекономили, як розумно розподілили громадські кошти, як вийшли з тієї чи іншої фінансової ситуації, що склалася... Чиновниці порадили надалі виходити на трибуну не з голими цифрами, а саме з фінансовим аналізом, підкріпленим цифрами.
Далі депутатський корпус схвалив внесення змін до низки програмних документів. Серед яких — «Безпечна Одещина» на 2017—2018 роки, регіональна програма цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки на 2014-2017 роки, «Здоров'я» на 2014— 2018 роки, соціальної підтримки населення на 2016—2017 роки «Захист і турбота», розвитку земельних відносин та охорони земель на 2016—2018 роки та інші. Підтримали також проект рішення щодо внесення змін до плану заходів з реалізації у 2016—2017 роках Стратегії економічного та соціального розвитку Одеської області.
І тут не обійшлося без критики та пропозицій. Так, принципові претензії пред'являлися до роботи тимчасово виконуючої обов'язки директора департаменту охорони здоров'я ОДА Тетяни Кондратюк, яка далеко не нова людина в керівництві цього підрозділу, та чи, запитували, за нормальне вона сприймає той факт, що на харчування в деяких лікувальних закладах виділяється від 5 до 10 гривень на одного стаціонарного пацієнта? і що робила особисто вона для того, щоб ми не соромилися на всю державу з таким станом справ? До слова, у нас на харчування хворих справді виділяється найменше коштів. На критику посадовець відпові-ла, мовляв, листи до Києва стосовно цього писали, і не раз.
Критикували депутати й деякі положення програми «Турбота і захист», при реалізації якої, задля екс наприклад, зовсім видалили ста датків на щорічну матеріальну до гу інвалідам війни (традиційно її лачували по 1000 гривень), а с допомоги родинам, де вихов п'ять і більше дітей, одним розч чиновницького пера скоротився і: до... 80. При цьому, дорікали, чі статей видатків залишилися без у чому побачили політичну зааь ваність, тож керівництву профіл департаменту дали завдання: заі жувати, якщо вже доводиться, пр ційно зменшуючи витрати за всіме тями, а не вибірково.
І ще один важливий момент де сесії — прийняття обласного бю на 2017 рік. Заслухавши тимч виконуючу обов'язки першого зг ника ОДА Марину Зінченко, депуі кий корпус схвалив проект piL переважною більшістю голосів і хуванням численних доповнень.: важливим документом детально на ознайомитися на офіційному обласної ради, адже ця інформаи вільному доступі.
Під час подальшої роботи деп заслухали звіт прокурора Оде Олега Жученка стосовно стану ^ прямків протидії злочинності, післі перейшли до розгляду НИЗКИ Пк внесених на сесію членами пос комісії облради з питань правової тики, забезпечення законності та вопорядку, боротьби з організов злочинністю та корупцією (голо Руслан Табунщик). Зокрема, щод рання представників громадської складу постійної поліцейської ю управління поліції охорони в Оде області; поліцейської комісії ві поліції охорони об'єктів стратегі1 значення; поліцейської комісії уі ління патрульної поліції Одеси.
У наступних пунктах порядку денного йшлося про внесення змін до регламенту обласної ради VII скликання та до положення про постійні комісії облради. Це означає, що проекти рішень облради, зміни та доповнення до них, якими передбачається будівництво, капітальний або поточний ремонт, реконструкція об’єктів в Одеській області, незалежно від суб’єкта їх внесення, обов’язково розглядатимуться постійною комісією з питань будівництва, регіонального розвитку, культурної спадщини (голова — Марія Гайдар).
Також розглядалися питання щодо укладання або продовження контрактів з керівниками підприємств та установ, які перебувають в обласній комунальній власності. Усі запропоновані кандидатури підтримали. Далі був цілий блок майнових питань, за які депутати проголосували списком, оскільки ознайомилися та обговорили їх на комісіях.
Після закінчення сесії голова обласної ради Анатолій Урбанський провів брифінг для представників місцевих ЗМІ, які висвітлювали роботу пленарного засідання, під час якого підвів підсумки непростої та тривалої за часом сесії та детально прокоментував кілька розглянутих на ній питань.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |