![]() |
|
![]() |
![]() |
Прес-конференцією у прес-центрі «Odessit.ua» завершився робочий візит до Одеси міністра юстиції України Павла Петренка. До участі в ній запросили на тільки представників ЗМІ, а й простих громадян, які того дня були клієнтами Першого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області.
Нагадаємо, то-рік в Україні відбулася реформа територіальних ор-ганів Міністерства юстиції: на базі майже 600 лікві-дованих районних управлінь юстиції запрацювали 428 бюро правової допомоги. Діють і великі центри. Така реформа розширила доступ громадян до правової допомоги та он-лайн послуг Мін’юсту. Це дозволило також скоротити на 25% чисельність державних службовців територіальних під-розділів.
— Через ці бюро та центри, — сказав Павло Петренко, — ми безоплатно допомагаємо соці-ально вразливим людям, перед-усім, малозабезпеченим, інвалі-дам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського пік-лування, біженцям, ветеранам війни, учасникам АТО, членам сімей загиблих учасників бойових дій, реабілітованим особам… Це не тільки безоплатна вторинна правова допомога у цивільних та адміністративних спорах, а й у кримінальних провадженнях — для свідків і потерпілих.
Громадяни, запрошені до участі у заході, розповіли про свої життєві проблеми, на вирішення яких пішли роки: когось незаконно виселили з квартири, хтось без кінця і краю, але й без очікуваного результату, судиться із сусідами за шматок землі, комусь ніяк не вдається отримати законні пільги…
— Найчастіше якийсь неправильно оформлений документ чи не відреагована чиновниками скарга стають трагедіями для простих людей, які зневірюються у пошуках справедливості, — зауважив міністр. — Надаючи людям безоплатну допомогу, наші спеціалісти, а це досвідчені юристи та адвокати, намагаються вирішити їхні проблеми у правовій площині. Якщо справа не на користь позивача — відверто про це говоримо. Часто відверта розмова з фахівцем сприяє припиненню багаторічних поневірянь людини, повертає її до нормального життя.
Того дня міністр юстиції побував в Одеському міському пологовому будинку №5, де вручив батькам двох немовлят свідоцтва про народження, документи про проведення реєстрації місця проживання новонароджених, а також картки, на які батьки отримуватимуть належну допомогу від держави, що виплачується при народженні малюка.
— Ми поставили перед собою мету зробити так, щоб батькам більше не доводилося витрачати час на збирання потрібних документів та на оформлення свідоцтв про народження і реєстрацію дитини. Торік ми запустили проект з видачі свідоцтв у пологових будинках. А з початку цього року активно запроваджуємо по всій Україні послугу з реєстрації місця проживання новонародженого. Сьогодні в Одесі ми фактично дали старт ще одній ініціативі — оформленню паперів, необхідних для отримання державної допомоги при народженні немовляти, — розповів Павло Петренко.
За його словами, ця ініціатива з часом має стати доступною в усіх пологових будинках України. Таким чином, наші громадяни будуть забезпечені повним спектром правових послуг, не покидаючи стін медичних установ.
А ще Павло Петренко дав старт реалізації проекту «Шлюб за добу» в Одеському театрі опери та балету, де того дня побралися дві пари.
— Ваш оперний — справжня перлина архітектури не лише Одеси, а й усієї України. Про одруження в театрі говорили вже давно, адже це одна з найкрасивіших локацій міста. Сюди завжди приїжджало багато пар після офіційної реєстрації шлюбу, щоб зробити весільні фотографії. Тепер закохані можуть не лише сфотографуватися поруч з театром, а й провести саму шлюбну церемонію серед такої краси, — наголосив міністр.
Він нагадав, що це вже друга локація в Одесі, де можна взяти шлюб за спрощеною процедурою. Із моменту запуску проекту в місті у його рамках зареєстровано 1177 шлюбів.
Міністр юстиції того дня відвідав також Одеський військовий госпіталь, де поспілкувався з воїнами, пораненими у зоні проведення АТО. У стінах цього медичного закладу за останні два роки отримали допомогу майже 3,5 тисячі захисників.
— Я дав доручення, — повідомив Павло Петренко, — щоб уже з наступного тижня у шпиталі запрацювала мобільна група юристів, які надаватимуть правові консультації та потрібний адвокатський захист військово-службовцям, котрі через отримані травми не можуть самостійно піти до наших центрів чи бюро правової допомоги.
Військовим 56-ї окремої мотопіхотної бригади міністр передав автомобіль Land Rover, який був оформлений через СЕТАМ — систему електронних торгів арештованим майном.
— Загалом Мін’юст за три останні роки передав близько 30 тисяч одиниць різного роду майна, починаючи від автомобілів і закінчуючи теплим одягом, наметами і спальними мішками. Сподіваюся, всі ці речі допомагають нашим військовим, — зауважив він.
У рамках поїздки до Одеси Павло Петренко зустрівся також із старшокласниками шкіл, які брали участь у правовому брейн-ринзі «Конституція України на захисті моїх прав», та студентами юридичної академії. Міністр запросив майбутніх правників пройти стажування в органах юстиції та центрах безоплатної правової допомоги, щоб надалі зорієнтуватися у професії, покликаній відстоювати законність і права людей.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |