ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Не гірше, ніж за кордоном
11.04.2017 / Газета: Одесские известия / № 26(4952) / Тираж: 18937

До гарячих подій на сході України Віктор Кардаш працював одночасно конторським службовцем-обліковцем та вчителем танців у Троїцькому на Миколаївщині. Але коли настав час захищати Батьківщину, він добровольцем відбув на передову, де у складі підрозділу морської піхоти захищав Маріуполь та інші міста України. Під час одного з бойових зіт­кнень воїн втратив гомілку правої ноги. Потім були госпіталь, складні операції й реабілітація. Не втрачаючи оптимізму та віри у майбутнє, морпіх повернувся до цивільного життя. Вирішив стати протезистом, щоб мати можливість допомагати іншим, таким як сам, воїнам.

Сьогодні наш герой працює у протезному центрі «Без обмежень», тестує на собі вітчизняну продукцію, вдосконалює її функціональні можливості. Разом з колегами виготовляє колінні вузли, які отримали європейський сертифікат якості та надійності.

– Наше підприємство акредитоване за міжнародним стандартом системи управління якістю ISO 9000:2008. Всі наші розробки мають назву птахів, які уособлюють можливість для кожного пацієнта мати максимальну свободу пересування, – розповідає співрозмовник, не без гордості демонструючи колінний вузол замкового типу «Colibri», який може використовуватися пацієнтами з низьким рівнем активності. – Такі вузли не згинаються під час руху. Їх можуть використовувати люди похилого віку або пацієнти з парним ураженням нижніх кінцівок. Наш «птах» важить лише 245 грамів, що робить його найлегшим у світі.

Продовжуючи свою розповідь, Віктор знайомить нас із новою вітчизняною розробкою – колінним вузлом «Starling» («Шпак»), який призначений для пацієнтів із середнім рівнем активності. Як з’ясувалося, ця незвичайна новинка в галузі медичного протезування, вагою лише 470 г, має чотири осі, забезпечує безперешкодне пересування як у приміщенні, так і на відкритій місцевості, що робить її значно кращою за іноземні аналоги. Такі вузли годяться для людей, які використовують протези в умовах помірних навантажень.

Не менш цікавим вітчизняним ноу-хау, про яке розповів Віктор Кардаш, став «Falcon» («Сокіл») – «коліно», яке спроможне задовольнити потреби найактивніших клієнтів. Як з’ясувалося, цей вузол дозволяє людині з ураженими нижніми кінцівками не лише вільно пересуватися в будь-яких умовах, але й витримувати додаткові інтенсивні навантаження, швидкий темп руху. Іноземні аналоги важать близько півтора кілограма, а наша розробка – лише 980 грамів. Якщо вам це здається невеликою різницею, спробуйте вдягти на ногу півкіла ваги й походити хоча б один день.

– У своїй роботі ми приділяємо значну увагу вазі виробу, щоб наші клієнти відчували себе максимально вільними. Жартома я завжди кажу, що наша мета – зробити так, аби пацієнт літав. Літав лише вгору і вперед – до здійснення своїх мрій та планів. Тож наступний пріоритет – безпека. Для цього ми використовуємо власний тестувальний цех, а інженери постійно вдосконалюють уже наявні розробки.

За словами Віктора, в Україні, на жаль, власний виробник стимулюється поки що недостатньо. Існують певні стереотипи, що за кордоном усе краще. Хоча відгуки іноземних фахівців про рівень наших протезистів засвідчують абсолютно протилежну річ. Партнери з Великої Британії – розробники колінного вузла «VGK», та з японської компанії «IMASEN» – розробники колінних вузлів «Swan», високо оцінили український вузол «Falcon», який є конкурентом їхніх розробок.

– Якщо взяти до уваги вартість і обслуговування, то перевага буде на боці українського продукту. На жаль, у нашій країні ще не навчилися підтримувати власний бізнес. Тому у своїй більшості наші воїни їдуть на протезування до інших країн, навіть попри те, що вже були певні проблеми з подальшим обслуговуванням ортопедичних виробів. Можливо, саме тому ми й досі купуємо деякі комплектуючі, через брак вітчизняних, у країни-агресора, – розмірковує наш герой. – Я впевнений, що галузь розвиватиметься, і з часом не тільки українці віддаватимуть перевагу вітчизняному виробнику, а наша продукція буде користуватися активним попитом і у світі. Ми вже маємо замовлення із Франції, Німеччини, Японії та Естонії, і гадаю, що це лише початок. Тож сподіваюся, що наша справа буде корисна для співвітчизників. Ми завжди готові подати допомогу.

Автор: Сергій Даниленко


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту