У вівторок голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов презентував звіт за підсумками перших 100 днів своєї діяльності на посаді, скликавши на прес-конференцію представників ЗМІ.
Максим Володимирович, зокрема, підкреслив, що за ці 100 днів його команді вдалося запустити дуже багато нових та ефективних процесів для області. Деякі з них, сказав, уже можна побачити і навіть доторкнутися до них. Деякі ж поки що не помітні широкому загалу. Але робота ведеться, і він особисто, як і представники вже практично сформованої команди, обов’язково інформуватимуть громаду про результати, бо виступає за максимальну відкритість і за максимальний діалог.
Голова облдержадміністрації зазначив, що однією з головних проблем, з якою він зіштовхнувся, заступивши на посаду, була управлінська криза:
— Коли я прийшов на посаду голови ОДА, система управління областю була практично зруйнована. Це стосувалося як центрального апарату облдержадмі-ністрації, так і ситуації в райо-нах. Вважаю, що загалом мені вдалося повернути керованість більшістю процесів. Хоча перші сто днів фактично доводилося працювати самотужки — без заступників. Ще наприкінці лютого за підсумками відкритих конкурсів на посади чотирьох заступників голови ОДА були визначені переможці, але через бюрократичну тяганину перші призначення відбулися лише минулого тижня. Завершується і процес формування керівництва районних державних адміністрацій: із 26 районів у 12 уже працюють голови РДА. Ще у 12 районах проведені конкурси та визначені переможці.
Нагадаємо, 22 березня Максим Степанов презентував стратегічний план дій на 2017—2019 роки, який отримав назву «Розумний регіон». Програма передбачає реалізацію чотирьох основних регіональних пріоритетів: «підвищення якості управління регіональним розвитком», «забезпечення конкурентоспроможної регіональної економіки», «розвиток громад та людського потенціалу», «забезпечення гідної якості життя».
Отже, важливим пунктом спланованої діяльності керівника області є забезпечення конкурентоспроможної регіональної економіки. Звітуючи про зроблене впродовж 100 днів із часу призначення на посаду, Максим Степанов акцентував увагу на тому, що з початку 2017 року Одеська область демонструє суттєве зростання показників реального сектора економіки порівняно з таким же періодом 2016-го. Обсяги промислового виробництва зросли на 8,7%, вантажних перевезень — на 14,3%, виконаних будівельних робіт — в 1,7 раза, роздрібної торгівлі — на 4,4%.
Позитивну динаміку, за його словами, маємо і в частині виконання державного, місцевого та зведеного бюджетів Одеської області у першому кварталі цього року. Зокрема, державний бюджет порівняно з планом перевиконано на 18,4%, місцеві бюджети — на 12,2%, зведений — на 16,9%.
Серед важливих для економіки подій голова ОДА відзначив відновлення роботи Одеського припортового заводу, до чого значних зусиль доклало керівництво області, а також забезпечення підприємств державними замовленнями завдяки співпраці з ДК «Укроборонпром». Так, до програми імпортозаміщення «Укроборонпрому» долучаться понад 30 підприємств регіону, загальний обсяг замовлень на них цьогоріч складе 140 млн грн.
Торкнувшись теми залучення інвестицій в економіку Одещини, Максим Степанов зауважив, що сьогодні вже сформовано базу пріоритетних інвестиційних проектів, проведено переговори з більш як 20 зарубіжними та вітчизняними інвесторами, а також розпочато перемовини із зарубіжними інвесторами щодо реалізації восьми інвестиційних проектів вартістю 200 млн доларів у галузях енергетики, сільського господарства та інфраструктури.
За його словами, особливою гордістю для регіону за підсумками перших місяців 2017-го є значне зростання надходжень митних платежів. За перший квартал вони склали 4,8 млрд грн, що на 1,2 млрд грн, або на 33%, більше від плану, і на 1,8 млрд грн, або на 58% більше, ніж за перший квартал 2016 року.
— У березні взагалі був поставлений рекорд Одеської митниці за весь час незалежності України: надходження склали понад 2,2 млрд грн. Як бачимо, для ефективного виконання митницею своїх обов’язків потрібні не скандали та піар, а злагоджена робота органів влади. Тому переконаний, що таку тенденцію в роботі митниці простежуватимемо й надалі, — підкреслив він.
Як зазначив Максим Степанов, оскільки 50% перевищення планових надходжень від митниці мають залишатися в області на ремонт та будівництво доріг, то це дозволило спрямувати значні кошти на фінансування саме цього, одного з найпроблемніших, напрямку. Вже на початку квітня Одещина однією з перших в Україні отримала всі погодження і змогла перейти безпосередньо до виконання такої роботи.
Що вже вдалося зробити за цей час? Завершуються ремонтні роботи на п’ятьох ділянках траси Одеса—Рені загальною протяж-ністю 25 км. Для порівняння: за весь 2016 рік відремонтовано лише 56 км цього шляху. Розпочато також роботи з відновлення дороги Спаське—Вилкове загальною протяжністю 44 км, де 15 ро-ків не велося жодних ремонтних робіт. На цьому відрізку вже відновлено понад 20 км шляху. Окрім того, розпочато капітальний ремонт ділянки траси Київ—Одеса (402—409 км — Знам’янський підйом); поновлено будівництво об’їзної дороги навколо Рені; взялися до впорядкування дороги Одеса—Вознесенськ на території Березівського району. У зв’язку із закриттям на ремонт мосту в районі молдовського села Паланка виникли серйозні проблеми з об’їзними шляхами. Вирішити цю проблему можливо тільки шляхом оренди частини території Молдови та прокладання на ній об’їзної дороги поблизу цього села. Будівництво вже розпочато, завершення робіт та пуск першого транспорту очікується в першій половині травня.
Аналізуючи стан справ у транспортній галузі, Максим Степанов також відзначив введення в експлуатацію нового терміналу «Міжнародного аеропорту Одеса» та досягнення домовленості про співпрацю з нашим аеропортом зарубіжних авіакомпаній — AirBaltic (27 березня вже здійснено перший рейс з Риги до Одеси) та ізраїльської Sun d’Or (літаки почнуть відправлятися з Одеси до Тель-Авіва наприкінці червня). Окрім того, з початку року відкрито п’ять нових автобусних маршрутів між населеними пунктами області (в 2015-у — лише один, у 2016-у — жодного).
Під час презентації ключовим пріоритетом своєї діяльності голова ОДА назвав забезпечення гідної якості життя громадян, що передбачає вирішення проблем безпеки, медицини, соціального захисту та освіти.
— Якість і доступність медичних послуг — одні з найактуаль-ніших проблем для жителів Одещини. За 100 днів наша команда підготувала проект реформи надання медичних послуг населенню краю, який передбачає створення дев’яти госпітальних округів та запровадження ефективних механізмів надання медичної допомоги. Незабаром цей проект буде представлений громадськості. Ми в повному обсязі приєдналися до урядової програми «Доступні ліки». Станом на
23 квітня препарати можна отримати в 130 аптеках Одеси та області. Розроблено також програму надання безоплатної медичної допомоги хворим при гострому коронарному синдромі, яка стартує в першій половині травня. Реалізація цієї програми дозволить лікарям Одещини рятувати близько 1500 життів щороку (це 3—5 життів щодня), зменшити відсоток ускладнень, допоможе пацієнтам уникнути інвалідності та втрати працездатності, — розповів Максим Степанов.
Голова ОДА зазначив, що в області нарешті стабілізовано ситуацію з оформленням субсидій, яка наприкінці минулого року була вкрай запущеною. Зокрема, ліквідовано тримісячне відставання у нарахуванні та призначенні субсидій, тобто опра-цьовано понад 15 тисяч справ. Станом на 1 квітня 2017-го субсидії отримують 54517 домогосподарств, яким нараховано 868,9 млн грн. Це — 99% річного обсягу. Спеціалісти облдержадміністрації звернулися до Кабінету Міністрів щодо збільшення обсягу субвенції на надання пільг та субсидій для нашої області. Чекаємо на позитивну відповідь.
Учасники прес-конференції довідалися і про те, що порівняно з минулим роком майже вдвічі збільшені обсяги виділення земельних ділянок учасникам АТО — із 800 до 1500 га, і в планах облдержадміністрації продовжувати збільшення цих обсягів.
Максим Степанов розповів про вже діючий освітній проект безкоштовних онлайн-курсів з підготовки випускників Одещини до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), що отримав красномовну назву «Будь розумним/Be smart». Він переконаний, що ці онлайн-курси допоможуть нашій області піднятися з останніх місць у рейтингу складання ЗНО в Україні. І вже цього року.
Серед важливих результатів перших 100 днів своєї роботи на чолі Одеської ОДА Максим Степанов вважає налагодження комунікацій з громадськістю.
— На моє переконання, влада існує для того, щоб реагувати на звернення громадян, а не ігнорувати їх. На жаль, на момент мого призначення в ОДА налічувалося 2476 прострочених звернень громадян. Ми розглянули всі. На сьогодні жодне звернення не залишилося без реагування. Окрім того, було відновлено роботу «телефону довіри», за яким люди мають можливість залишити усне звернення.
Надзвичайно важливе питання, на якому зупинився Максим Володимирович, — вирішення проблеми безпеки. У лютому в рамках програми «Безпечна Одещина» голова ОДА ініціював виділення 27,3 млн грн з обласного бюджету на придбання 77 спеціалізованих авто для груп швидкого реагування Національної поліції в районах. Як і обіцяли, до кінця червня автомобілі будуть передані поліцейським групам. За словами керівника області, це допоможе стабілізувати криміногенну ситуацію навіть у найвіддаленіших населених пунктах, куди правоохоронці теж зможуть добратися.
По завершенні прес-конференції голова Одеської облдерж-адміністрації відповів на численні запитання представників ЗМІ. Зокрема, прокоментував випадок, коли за останній місяць правоохоронні органи затримали на хабарах двох посадовців ОДА.
— Корупція,— сказав Максим Степанов, — це ракова пухлина нашої держави. Україна посідає 131-е місце у світовому рейтингу рівня корупції. Поки ми не подолаємо цю проблему, наша країна не зможе піднятися, розвиватися. Для мене особисто не існує недоторканих людей. До процесу подолання корупції я ставлюся як до процесу очищення. З першого свого дня на посаді, всі правоохоронці можуть підтвердити, я казав: ніколи ви від мене не почуєте прохання когось відпустити, якусь справу зам’яти… Я, вкотре повторюю, за максимальну відкритість і за максимальний діалог з громадою.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |