Кабінет Міністрів постановою №300 від 26 квітня змінив низку положень щодо виплат субсидій населенню.
Так, уже з 1 травня субсидія на сплату житлово-комунальних послуг не призначається на наступний період за наявності двомісячної заборгованості за «комуналку» у субсидіанта.
«У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу», — йдеться в урядовій постанові.
Якщо впродовж двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку — з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.
Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.
Також з 1 травня на підставі рішення уряду внесено зміни до постанови № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», якими передбачено алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій.
Відповідно до документа, енергоощадним родинам обіцяють грошові виплати — еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.
До 1 липня цього року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо- та електропостачання в паперовому та електронному вигляді повинні надати структурному підрозді-лу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.
Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.
Відкриття рахунку в банку, як і вибір уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок у банку повинен бути уже відкритим.
У Кабміні також нагадують, що згідно зі статтею 165.1.1 Податкового кодексу субсидія, незалежно від вигляду, в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином не впливає на процес декларування, а отримана від держави сума не повинна вказуватися у декларації про доходи громадян.
Урядовці запевняють: усі, хто ощадно використовував газ та електроенергію, а відтак зекономив житлові субсидії, до 1 вересня повинні отримати грошову компенсацію. «Порядок монетизації дуже чітко розписаний і до 1 червня підприємства-надавачі послуг повинні сформувати списки людей, що мають економію відповідних енергоресурсів, та передати ці списки до управлінь соцзахисту населення. На підставі цих списків до 1 вересня люди повинні отримати кошти. У Держ-бюджеті всі необхідні ресурси для цього є», — наголосив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.
І ще кілька новацій.
ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ
Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.
Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується із 49 кв. м до 75 кв. м.
НА КОРИСТЬ ТИХ, ХТО ПРОЖИВАЄ У САДОВОМУ БУДИНКУ
Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, позаяк не мали там офіційної реєстрації.
Із травня 2017-го за рішенням комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.
ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД
Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017—2018 роках для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а тим, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.
КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?
Заяву і декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:
орендують помешкання;
мають зміни у складі сім’ї (хтось прописався чи виписався);
хочуть отримати субсидію на тверде паливо.
ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?
Впродовж місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про такі зміни:
у складі зареєстрованих у житлі (хтось виписався чи прописався);
соціального статусу членів сім’ї (хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером);
про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;
про зміни набору комунальних послуг (відмовилися від централізованого опалення і перей-шли на індивідуальне чи навпаки).
За матеріалами урядового порталу.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |