У вівторок прокурор Одеської області Олег Жученко розповів журналістам на прес-конференції про три резонансні справи, які розслідує очолюване ним відомство.
Поліція, прокуратура та СБУ в Одеській області зібрали докази і встановили причетність до захоплення судна «Чорноморець-27», вартістю понад 11 мільйонів гривень, колишнього очільника Ялтинського морського торговельного порту Андрія Орлова.
Прокуратурою, зокрема, встановлено, що у березні 2014 року самохідний морськой плавкран «Чорноморець-27» з портом приписки — м. Южне, орендований у державного підприємства «Адміністрація морських портів України», що стояв в акваторії Ялти, за вказівкою Орлова був незаконно поставлений на баланс Ялтинського порту. За його ж розпорядженням на борт судна піднялися озброєні люди і, погрожуючи зброєю, наказали команді залишити його і передати окупантам. Команда «Чорноморця-27» спочатку чинила опір, але була змушена покинути буксир, оскільки це реально загрожу-вало життю. Наразі прокуратура Одеської області отримала рішення суду про затримання колишнього чиновника для застосування до нього запобіжного заходу — утримання під вартою. Підозрюваного оголошено у розшук.
Прокуратура Одеської області здійснює процесуальне керівництво у карному проваджені за фактом захоплення морського судна (ч. 2 ст. 278 Карного кодексу України).
Друге резонансне розслідування, яке провадить прокуратура, стосується подій 19 лютого 2014 року. Йдеться, зокрема, про звинувачення головного лікаря санаторію «Біла акація» у незаконному розміщенні на території цього закладу групи «тітушок».
Слідством установлено, що саме в «Білій акації» розміщувалися «тітушки», винні у побитті учасників мирної акції та журналістів 19 лютого 2014-го. Олег Жученко, зазначив, що додатково оголошено про підозру п’яти фігурантам справи. Всі п’ятеро перебувають у розшуку. Частина з них бере активну участь у бойових діях на боці «ДНР» та «ЛНР». Фігуранти справи підозрюються в «організації масових безпорядків та участі в них», а також у «перешкоджанню мирним зборам і мітингам». Раніше у цій справі було оголошено підозру лише одній особі — за порушення прав журналіста.
Окрім того, прокуратура скерувала до суду звинувачувальний акт щодо колишнього заступника голови Одеської ОДА Олександра Орлова. Прокурор області, відповідаючи на запитання журналістів, зазначив також, що за наявності підстав підозра може бути оголошена й тодішньомму очільнику облдерж-адміністрації Миколі Скорику.
Олег Жученко розповів і про те, що в ході роботи спільної групи прокурорів та слідчих поліції після проведення портретної експертизи та дослідження відеоматеріалів з камер спостереження встановлено ще двох активних учасників масових заворушень 2 травня 2014 року на Грецькій площі. Це 37-літній мешканець Одеси та 58-літній житель Чорноморська. Прокуратура Одеської області вже узгодила повідомлення про підозру цим особам. За попередніми даними, обидва підозрюваних беруть участь у бойових діях на боці бойовиків на окупованих теренах Донбасу.
Прокурор повідомив, що від початку року в якості свідків допитані 70 осіб, які брали участь у мирній ході за єдністьУкраїни, а також тих, хто став випадковим свідком трагедії. За цей час проведено дев’ять додаткових оглядів місць, де відбувалися масові заворушення з метою фіксації можливих слідів злочину і виявлення додаткової доказової бази. За результатами слідчих дій призначено комплексну експертизу. За цією справою до суду направлені звинувачувальні акти стосовно 26 осіб. За останній рік встановлено ще вісім підозрюваних, у тому числі в умисних підпалах, вбивствах, у закликах до подій, що відбувалися поблизу Будинку профспілок.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |