ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ШАНС НА ПОРЯТУНОК
01.06.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 52(21843) / Тираж: 8525

Очільники обласної ради Анатолій Урбанський та обласної державної адміністрації Максим Степанов взяли участь у відкритті нового відділення гемодіалізу на базі Білгород-Дністровської багатопрофільної лікарні.

У новому відділенні працюватимуть кваліфіковані фахівці, здатні надати ефективну медичну допомогу хворим на хронічну ниркову недостатність. Тут функціонуватиме шість апаратів загального гемодіалізу та один — для надзвичайних ситуацій і це, як передбачається, дозволить забезпечити безперебійну підтримку життя 24 пацієнтам — жителям Білгород-Дністровського та Овідіопольського ра-йонів і міста Чорноморськ.

Досі ситуація із забезпеченням хворих гемодіалізом була для Одещини однією з найгостріших медичних проблем, оскільки діяло лише п’ять відділень: два в Одесі — в обласній клінічній лікарні (22 апарати) та в міській клінічній лікарні №10 (20 апаратів), і по одному в Ізмаїлі (9 апаратів), Подільську (6 апаратів) та Арцизі (4 апарати). До кінця року планується відкрити ще три відділення у різних районах області.

Зважаючи, що існуюча гемодіалізна мережа покривала лише незначну частку від потреби, її розширення для Одещини є нагальною і дуже важливою справою. Відтак у концепції розвитку охорони здоров’я нашої області передбачили відкриття гемодіалізних відді-лень у чотирьох районах, аби пацієнти з хворобою нирок отримували спеціалізовану допомогу максимально близько від місця проживання. Бо ж таким людям процедуру гемодіалізу необхідно проходити тричі на тиждень.

Як повідомила прес-служба ОДА, гемодіалізне відділення у Білгороді-Дністровському, яке дозволить забезпечити безперебійну підтримку життя 24 пацієнтам, відкрилося за підтримки Fresenius Medical Care, світового лідера постачання продуктів та послуг для людей з хронічною нирковою недостатністю.

Витратними матеріалами, технічною та медичною допомогою нове відділення забезпечуватиме Одеська обласна клінічна лікарня.

Довідково. Сьогодні в Одеській області замісну ниркову терапію отримують 358 осіб, що страждають на хронічну ниркову недостатність: методом гемодіалізу — 252 пацієнти та перитонеального діалізу — 106. Торік на забезпечення життєдіяльності людей з гострою нирковою недостатністю із бюджету було спрямовано 120823300 гривень.

На жаль, недужих, які потребують лікування методом гемодіалізу, з кожним роком неухильно більшає.

Зважаючи, що на Одещині проживає 2,3 мільйона населення, потреба в забезпеченні замісної ниркової терапії, за середньо-світовими розрахунками, повинна складати близько 1000 осіб.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту