Сьогодні в Україні офіційно зареєстровано майже 7 мільйонів позовів до суду на стягнення аліментів, а кількість матерів-одиначок за останні 15 років зросла у 20 разів.
«Кожне третє звернення, яке нині надходить до офісу Уповноваженого з прав дитини, стосується стягнення аліментів, вирішення спорів між батьками. Сьогодні ми маємо майже 7 міль-йонів позовів до суду щодо стягнення аліментів. Точної цифри нема, але, думаю, це мільярди гривень заборгованості, і це, перш за все, заборгованість перед дітьми», — про це на брифінгу заявив Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.
Він відзначив, що проблема несплати аліментів стоїть дуже гостро. Про цю гостроту свід-чить, зокрема, і така статистика: за останні 10—15 років кількість жінок, які самі виховують дітей, зросла у 20 разів.
Микола Кулеба повідомив, що згідно з прийнятим 17 травня Верховою Радою законом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання (законопроект №4928), відтепер власником аліментів визначено не особу, яка є представником дитини, а саму дитину. «Важливо те, що в цьому законі вперше визначено, що власником аліментів є дитина, а не її дорослий законний представник. Дорослі, з якими проживає дитина, можуть розпоряджатися алі-ментами», — цитує «Укрінформ» Миколу Кулебу.
Зараз тривають напрацювання щодо закріплення в законодавстві можливості трансформації заборгованості аліментів у право власності дитини на нерухоме майно за спрощеною процедурою. Розробляється і механізм успадкування аліментів, тобто у випадку смерті платника аліментів дитина отримує право на частку майна, як продовження сплати аліментів. Крім того, розглядається можливість залучення неплатника аліментів до громадських робіт.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |