В останній день весни відбулася чергова прес-конференція, присвячена XVІIІ Всеукраїнській виставці-форуму «Українська книга на Одещині». Цього разу її органі-затори зібралися в конференц-залі Українського дому Одеси — місці осідку Українського клубу Одеси, який з кожним роком дедалі активніше включається у цей проект.
Програма виставки-форуму передбачає широкий спектр інформаційно-рекламних заходів. Серед них: презентації нових вітчизняних видань, промоакції, мистецький ярмарок, зустрічі з видавцями, письменниками, автограф-сесії, майстер-класи за участі майстрів народної творчості, «дискусійна студія» тощо. У цьогорічному книжковому святі візьмуть участь близько 70 провідних видавництв України, які представлятимуть в Одесі свій доробок, заплановано чотири десятки презентацій книг (зустрічі з авторами, автограф-сесії та майстер-класи).
Про творчість сучасних українських письменників-презентантів нинішньої виставки (відомих далеко за межами нашої країни) розповів лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Володимир Рутківський. Серед них — закарпатський письменник і журналіст, шевченківський лауреат Миро-слав Дочинець (Мукачеве). Володимир Григорович також поділився своїми творчими планами.
Про презентацію нового соціального проекту «Історія одеських виставок. 1917—1991», який відбудеться у рамках форуму, а також про конкурс читацьких рецензій «Замовте слово про книгу» розповів заступник голови оргкомітету «Української книги на Одещині» Віктор Денисов.
Вперше у рамках виставки-форуму відбудеться Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юносте!» за участі Державної бібліотеки України для юнацтва та Одеської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.В. Маяковського. Спільно з Одеською обласною бібліотекою для дітей імені В. Катаєва готується свято дитячої книги «Книжкова феєрія для нових поколінь» (за окремою програмою).
10 червня в рамках виставки-форуму відбудеться традиційне виїзне Свято книги, цьогоріч — у Березівці.
Проведення цього масштабного заходу спрямоване на подальшу розбудову Української держави, збереження і примноження духовного та культурного надбань нашого народу; розвиток і функціонування української мови в усіх сферах громадського життя; утвердження у суспільстві престижу української книги; розповсюдження та популяризацію свіжих видань; поповнення бібліотек Південного регіону новою літературою.
За матеріалами odnb.odessa.ua.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |