ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СТАРА ПІСНЯ... З НОВИМ ЗАСПІВОМ?
22.06.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 58(21849) / Тираж: 8525

Голова ОДА Максим Степанов незадоволений темпами робіт зі створення Єдиного центру екстреної медичної допомоги, з пультів якого скеровувалася б уся діяльність цієї служби на Одещині.

Про це стало відомо під час розширеної апаратної наради в облдержадміністрації. Про виконання протокольного доручення керівника ОДА від 6 лютого цього року щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування населення Одещини звітував начальник департаменту охорони здоров’я В’ячеслав Полясний.

Трохи історії. Єдиний центр екстреної медичної допомоги ще Бог знає відколи планували відкрити на базі міської станції «швидкої», яку мали об’єднати із обласними диспетчерськими службами, що дозволило б суттєво оптимізувати роботу медиків та виїздити на виклики до людей набагато швидше. Принаймні при трьох останніх керівниках ОДА створення такого об’єкта подавалося профільним управлінням як виграшна фішка. Далі намірів та гучних заяв справа з місця так і не зрушила.

Невже ми знову чуємо, даруйте, новий заспів до старої пісні?

Що не влаштовує нинішнього керівника області? Найперше, що процес просувається досить повільно. Під новий заклад знову шукають пристосовані приміщення та вирішують питання із програмним забезпеченням, у тому числі встановленням GPS на карети «швидкої допомоги». Зараз навігаторами обладнані менше половини всіх автівок — 73 із 182. Але цю роботу планують, за словами доповідача, завершити наприкінці літа.

— Центр має бути створений максимум до кінця цього року. Тож цього тижня знайдіть приміщення. У нас є медичні заклади, в яких є безліч приміщень. Треба просто провести відпо-відну оптимізацію, — запропонував Максим Степанов. — Відповідне обладнання разом із GPS-трекерами заощадять певну кількість коштів, які можна буде спрямувати на закупівлю нових «швидких». Тим більше, що у нас з вами понад 50% автівок перебувають у незадовільному стані. Вони взагалі не відповідають ніякому класу.

Триває робота зі створення на Одещині дев’яти госпітальних округів. В’ячеслав Полясний запевнив із трибуни, що увесь пакет необхідних документів (з розрахунками та переконливими предметними доказами, що Одещина потребує створення саме такої кількості госпітальних округів) нібито вже готовий та цього тижня надійде до МОЗу, звідки, сподіваються, дадуть добро.

Область нажила чималих боргів за спожитий газ. За нього теплопостачальні підприємства мусять сплатити НАК «Нафтогаз», ПАТ «Укртрансгаз» та ПАТ «Одесагаз» понад 1,5 мільярда гривень.

Отакий маємо ще один «заспів» підготовки до опалювального сезону 2017—2018 років. Звітувала Марина Іонаш, виконувачка обов’язків директора департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності ОДА.

Коментуючи доповідь чиновниці, Максим Степанов запевнив, що найближчим часом Одещина отримає необхідні кошти з держбюджету — це компенсація за субсидії, що дозволить розрахуватися з боргами.

Про це говорив під час недавньої селекторної наради і прем’єр-міністр Володимир Гройсман, спілкуючись з керівниками областей.

— Я переконаний, що ми повністю закриємо це питання. Звичайно, залишається невеликий обсяг боргових грошей, який має погасити населення та різні підприємства. І з цим нам потрібно ще працювати, — за-уважив Максим Володимирович.

Щодо підготовки до нового опалювального сезону, то наразі планові заходи виконано лише на третину. Відтак голова ОДА доручив профільному департаменту розробити спільний алгоритм дій всіх служб та підрозділів на випадок надзвичайних ситуацій взимку. Такий план має бути затверджений до 1 вересня, не пізніше.

Автор: Ніна ЗАЛЕВСЬКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту