Одесу завжди вважали містом моряків. Сьогодні вона ще й входить у п’ятірку українських міст, де активно розвиваються ІТ-технології. Тож не випадково саме у нас стартував всеукраїнський проект «Залучи бабусю онлайн», організований за підтримки «Інтерньюз-Нетворк» та «Інтерньюз-Україна».
Людям старшого віку вкрай непросто адаптуватися до сучасного життя, що стрімко й динамічно змінюється. Най-ближчим часом без елементарних знань основ роботи комп’ютера буде зовсім непросто отримати необхідну інформацію, скористатися певними послугами не лише в комерційних, а й у державних структурах. Нині на сайтах органів влади — безліч необхідної для нас інформації, офіційні бланки, звернення… Особливо актуальним стає вміння користуватися комп’ютером та інтернетом в умовах децентралізації, коли відстань між селом та центром громади може бути досить значною. Відсутність навичок користування новою технікою, страх перед нею призводить до того, що старенькі бояться підходити до банкоматів, не можуть собі зарадити в автоматичних пунктах прийому платежів, інформаційних порталах. Вони не розуміють, що таке залогінитися, вийти в чат, зробити скріншот, перекинути файл на флешку — всі ці дивні поняття лякають їх. Навчання ж комп’ютерній грамоті робить їхнє життя насиченішим. Це не лише можливість послуговуватися сучасними методами комунікації, а й питання самоствердження людей старшого віку, їх соціальної адаптації та діалогу між поколіннями.
— Сьогодні ми маємо справу з дивовижним поколінням, яке пройшло шлях від азбуки Морзе до стільникового зв’язку, від патефона до смартфона. Величезну відстань, що відділяє епохи людської цивілізації. Ті, кому зараз за 70, — це унікальні люди, і таких поколінь більше не буде. Тому заради них нам варто постаратися й дати їм ці знання, — вважає засновниця організації «ІТ-кластер», що об’єднує представників освіти, бізнесу і влади для розвитку сфери інформаційних технологій в нашому регіоні, організаторка перших в Одесі курсів комп’ютерного навчання для людей старшого віку Юлія Сулімова.
У проекті «Залучи бабусю онлайн» беруть участь десять міст із семи областей України: Волинської, Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Тернопільської та Одеської. Цими днями в Одесі відбувся тренінг для тренерів, учасники якого створили спільну програму «Інтернет з нуля за два дні» для людей старшого віку.
Група тренерів, підготовлених в рамках проекту, вже розпочала заняття з навчання пенсіонерів комп’ютерній грамоті та залучення їх до інтернету в різних регіонах України. Наймолодшому з тренерів, Лізі Мельник, — лише 18, вона —студентка Технологічного ліцею ОРТ з Києва:
— У мене були певні стереотипи й чимало питань щодо навчання людей старшого віку інноваційним технологіям, — ділиться дівчина. — Після тре-нінгу я зрозуміла, що для мене це — шлях розвитку, можливість зростання. Я з інтересом та задоволенням навчатиму і залучатиму бабусь до онлайну.
— На тренінгу я познайомився з представниками різних регіонів України. Нам вдалося об’єднати наш різний досвід і спільними зусиллями створити спільний продукт. Це — модель нашої майбутньої взаємодії, нашого майбутнього розвитку, — вважає Олексій Синицин, заступник голови ГО «Філософія серця».
— Раніше навчання людей старшого віку комп’ютерній грамоті займало набагато більше часу. В 2012 році ми опрацювали програму на 72 години навчання, але в цьому світі все прискорюється, тож тепер ми готові спробувати навчити пенсіонерів користуватися комп’ютером та інтернетом за два дні, — переконана тренер групи Юлія Сулімова.
Інформаційним партнером цієї програми стала наша столітня газета «Чорноморські новини». І це не дивно — у свої сто «Чорноморка» активно користується ІТ-технологіями.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |