Після завершення збирання зернових культур на території району відмічено непоодинокі випадки спалювання стерні, що призводить до значного забруднення атмосферного повітря, погіршення якості земельних ресурсів, наносить велику шкоду довкіллю загрожує виникненню лісових пожеж.
Сільськогосподарські підприємства, незважаючи на заборону, щороку спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. Мало хто замислюється над тим, що безконтрольне спалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або лісосмугах. Це також негативно впливає на стан навколишнього природного середовища — знижує родючість ґрунту, порушує його структуру, зменшує протиерозійну стійкість, забруднює атмосферне повітря.
У новій редакції Кримінального кодексу відповідальньїсть за спалювання стерні значно збільшено, штрафні санкції встановлено в розмірі від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк (частина 1 ст. 245 КК України).
Крім того, голів сільських рад зобов’язано щоденно доповідати районній державній адміністрації про факти підпалу стерні на полях.
Голова райдержадміністрації С.А. Парпуланський.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |