Приазовський Степ ще з часів Великої Скіфії був відомий античному світу своїм зерном. У козацькі часи, коли тут порядкували запорожці Кальміуської паланки, славні отамани Велигура та кошовий Січі Петро Калнишевський, зерно стало одною з головних статей прибутку війська — його вирощували українські селяни, котрі під захистом козацтва від панщини могли брати в обробіток стільки землі, скільки могли обробити, сплачуючи до військової скарбниці відсотки.
Після руйнування Січі цей Степ став ще більше оброблятися руками українських селян і саме зерно стало тим продуктом їх-ньої праці, який забезпечував добробут не одному поколінню нашого народу. Саме через нього московські продзагони то-дішніх гібридних військ червоної імперії, що грабували зерно та майно, приперли в цей Степ — і проти них повстали місцеві нащадки запорожців у лавах армії Нестора Махна. І не одною сотнею зайд було рясно угноєно цей Степ. Тоді вдалося обдурити волелюбних селян так званим НЕПом, а потім, у страшних 1932—1933 роках, жорстоко помститися, виморивши Голодомором цвіт селянства.
Друга Світова страшним котком пройшла по цьому Степу. Замість виморених голодом селян сюди привезли переселенців з різних куточків України, багато галичан, подолян, волинян. Вони підіймали сільське господарство після попередньої війни...
Але три роки тому цей Степ востаннє засівався зерном. Ни-ні, через новітніх зайд з агонізуючої імперії кремлівського карликового упиря, поля стоять у бур’яні, очікуючи нашої Перемоги.
Нещодавно помітили ми з хлопцями ось таку картину, що на фото: височезний бур’ян і в ньому — як символ нашої Перемоги та Миру — стиглі колосся пшениці, ще тієї, падалишньої з посівної весни 2014 року.
Земля і Зерно — от те, що живить наш народ упродовж століть, те, що нас зробило нами, і те, що сюди приваблює зайд, яким так рясно ми — покоління за поколінням — угноює-мо наш Степ, щоб майбутні врожаї були ще кращими.
Слава Україні!
З передової
20.07.2017 року
Сергій ГУЦАЛЮК, молодший сержант Збройних сил України.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |