На флоті подібний конкурс востаннє проводився ще у Криму. Символічно, що оживити добру традицію вирішили в рік Військово-морських сил.
Спочатку лідерів у двох номінаціях – корабель (судно) і катер – обирали у військово-морських базах. Переможцями у Західній військово-морській базі стали ракетний катер «Прилуки» і артилерійський катер «Скадовськ», у Південній – середній десантний корабель «Юрій Олефіренко» та катер зв’язку «Добропілля».
Визначали їх, керуючись наказом командувача ВМС ЗС України № 35 від 6 лютого 2008 року, відповідно до якого склали контрольний аркуш з прописаними критеріями, за якими й визначали переможців. Це, зокрема, наявність та дотримання керівних документів з морської культури, стан корабля (якість проведення фарбувальних робіт, утримання приміщень, санітарний стан), стан корабельних плавзасобів і підготовка команд.
Моряки спускали шлюпки на воду, і в оцінці дій враховувалася кожна дрібниця: від форми одягу до швидкості та якості виконання завдання.
За результатами конкурсу з мінімальним відставанням «Юрій Олефіренко» поступився «Прилукам». Бали екіпаж корабля втратив на утриманні кают-компанії та у фарбуванні.
Артилерійський катер «Скадовськ» показав найкращі результати в утриманні катера та фарбуванні – і, як результат, виборов першість із морської культури.
Морська культура – це низка заходів з підтримання кораблів у належному стані, виховання у моряків почуття шани до прапора та гордості за нього, за свій корабель та державу. Ці заходи проводяться постійно, незважаючи на місце знаходження корабля та пору року.
– Ми хочемо, щоб на основі цього конкурсу були переосмислені наші стандарти морської культури. Нам необхідна підготовка нової нормативно-правової бази, адже багато що залишилося з радянських часів. Це значно ускладнює використання кораблів. Ми очікуємо вже давно назрілих пропозицій від командирів, – розповідає член конкурсної комісії, капітан 2-го рангу Юрій Федаш.
Переможців привітав перший заступник командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Андрій Тарасов.
Звісно, розбудова сучасного військового флоту – це комплексна проблема, яка не має простого рішення. Тому поряд із глобальними питаннями роль відновлення морської культури, можливо, здається не такою значною. Але всім відомо, що навіть океан починається з краплини.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |