Минулої суботи в Одесі та на Миколаївщині пройшли урочисті церемонії закриття українсько-американського навчання «Сі бриз-2017», що тривало із 10 липня.
У цьогорічному, ювілейному (проводяться з 1997-го), вишколі взяли участь представники 16 держав. Як повідомляє прес-центр командування Військово-Морських сил ЗС України, були задіяні майже 3,5 тисячі військовослужбовців, близько 30 кораблів, катерів та суден, 22 одиниці авіаційної техніки, до 100 одиниць автомобільної та бронетанкової.
Під час церемонії закриття навчання в Одесі командувач ВМС України віце-адмірал Ігор Воронченко наголосив, що учасникам нинішнього «Сі бризу» вдалося розширити формат навчання на морі, в полі, повітрі та під водою. На його думку, однією з особливостей маневрів стало те, що під час заходів апробовано морський опера-ційний штаб, аналог якого вже наприкінці цього року планується впровадити в організаційно-штатній структурі національних ВМС. На думку командувача, вітчизняні ВМС у рамках цих навчань зробили ще один вагомий крок у питаннях відпрацювання взаємосумісності та переходу на стандарти НАТО. Він висловив впевненість у тому, що військові моряки країн-учасниць «Сі бризу-2017» і в майбутньому ефективно взаємодіятимуть в ім’я миру та стабільності як у нашому регі-оні, так і на планеті загалом.
Зі свого боку, керівник маневрів від ВМС США капітан I рангу Метью Леман заявив, що хоч українсько-американський вишкіл і завершився, але Сполучені Штати Америки залишаються вірними своїм партнерам і союзникам у цьому регіоні. За його словами, американські військові моряки використовуватимуть кожен шанс, щоб проводити у Чорному морі спільні навчання. Представник ВМС США наголосив, що цьогорічні маневри відрізнялися від усіх попередніх за рівнем складності, який значно зріс, і додав: кожна країна-учасниця може пишатися результатами навчання, а Україна, як країна-господарка, що проводить їх ще з 1990-х, — найбільше.
Щосекунди за міжнародними маневрами нервово стежили сусіди-окупанти зі свого корабля-розвідника. Але, як заявив керівник навчань з української сторони, заступник командувача ВМС України з бойової підготовки — начальник управління бойової підготовки капітан I рангу Олексій Неїжпапа, присутність суден РФ у Чорному морі під час проведення «Сі бризу-2017» не вплинула на хід навчань.
І наостанок кілька підсумкових цифр. Корабельний склад «Сі бризу-2017» пройшов понад 5 тисяч морських миль, виконав 60 спільних вправ та елементів. У рамках сухопутної компоненти було здійснено 850 стрибків з парашутом, шість морських десантувань. Авіація провела понад 310 літаковильотів (загальний наліт — 240 годин). Дайвери здійснили близько 300 занурень, загальний час їхнього перебування під водою склав 75 годин.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |