ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПРО КІНО, ГЕНЕТИКУ ТА ІНВЕСТИЦІЇ
27.07.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 69(21860) / Тираж: 8525

У рамках Одеського міжнародного кінофестивалю було створено чимало цікавих можливостей для комунікації культурних та бізнес-кіл, й одним із таких майданчиків став Клуб інвесторів, організований з метою ефективного нетворкінгу, пошуку нових можливостей для інвестицій та розвитку бізнесу. Проходив він за підтримки венчурного фонду TA Ventures, «Таскомбанку» та IL Decameron Clubhouse Odessa.

Заключний захід розпочався із вступного слова президента ОМКФ Вікторії Тігіпко, яка коротко сформулювала головну його тему: інновації, нові технології та розвиток.

Перший блок зустрічі — «Прецизійна медицина — здорове і довге життя для кожного» — відкрив модератор Джеймс Пейр, провідний експерт з біології стовбурових клітин, співзасновник Apollo Ventures, компанії, що займається антистарінням та геронтологією.

Річард Баркер, директор «Центру розвитку сталих медичних інновацій», екс-генеральний менеджер бізнесів компанії ІВМ в галузі охорони здоров’я та керівник європейської практики охорони здоров’я McKinsey, розповів присутнім про унікальні розробки в галузі генної інженерії, а також про програму «100000 геномів Великої Британії», яка допомагає краще вивчати рідкісні хвороби та розвиток генетичної терапії. Уже в найближчому майбутньому з допомогою генної інженерії британці мають намір лікувати таку недугу, як діабет. Спікер також розповів про альтернативні можливості лікування онкозахворювань через вплив на стовбурові клітини.

— Шляхом стимулювання стовбурових клітин можна віддалити процес старіння організму та вікові захворювання... Все це робиться для того, щоб ми змогли у віці 120 років займатися йогою на пляжі, — пожартував Річард Баркер на прощання.

Модератором панельної дискусії другого блоку — «Серйозна розмова: Виклики. Бізнес. Україна» — виступив журналіст і письменник Дмитро Гордон. Відкриваючи дискусію, він за-значив: «В умовах непередбачуваності подальших подій хоті-лося б почути думку тих, хто не боїться інвестувати».

І ті, хто не боїться, не забарилися з відповідями.

— Коли ви зможете самі собі сказати «я — український бізнесмен, я не збираюся звідси їхати», саме тоді ви почнете інвестувати. Я живу в Україні та продовжуватиму робити бізнес тут, я не зважаю на обставини та шукаю нові ринки для розвитку бізнесу, — відповів голова наглядової ради «Таскомбанку» Сергій Тігіпко.

— Якщо думатимемо, що ми не спроможні підняти країну, то саме так і буде. Бізнес-герої — серед нас, віримо в себе, розвиваємо та розвиваємося разом, тільки в єднанні наша сила! — додала Олена Кошарна, співзасновник і генеральний директор Horizon Capital.

Точилася гостра дискусія щодо можливих пріоритетів розвитку бізнесу в умовах поточної кризи, незахищеності та ризиків інвесторів в Україні, необхідних змін для покращення інвестиційного клімату в нашій державі. Втім, учасники дискусії наголосили на тому, що зміни — це завжди нові можливості, і порадили всім, а особливо молодим, не втрачати жодного шансу.

Третій, заключний, блок програми особисто модерувала президент ОМКФ Вікторія Ті-гіпко, яка представила присутнім кінорежисера Сергія Лозницю. Той розповів про початок та труднощі свого становлення як режисера: «Ти повинен усвідомлювати, що кожен кадр, кожна склейка при монтажі — це все і є тим, що ти хотів сказати, тим, як це можуть трактувати глядачі. Це — твоя моральна відповідальність». Сергій Лозниця переконаний, що національний кінематограф потрібно розвивати та показувати українські стрічки за кордоном.

Окрема тема — державне фінансування кіноіндустрії — також викликала чимало різних думок. Детально аналізували й освітні програми для молоді та можливості підвищення кваліфі-кації вже працюючого персоналу (йшлося про кіношколи, майстер-класи, лекції).

— Яким би талановитим ти не був, якщо ти не маєш команди, доброї, відповідальної, професіональної, у тебе нічого не вийде, — вважає Сергій Лозниця.

Важливу розмову на теми інновацій, технологій та розвитку продовжили у неформальній обстановці в клубі «Декамерон» у творчій джазовій атмосфері, яку створювали Юлія Запорожець з колективом «Джуліноза», ведучий радіо «Аристократи» діджей Влад Фісун та саксофоніст гурту «Атомік сімао» Нік Шостав.

Про підсумки самого кінофестивалю читайте у наступному номері.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту