Голова обласної державної адміністрації Максим Степанов відвідав з робочим візитом Любашівський, Балтський, Подільський та Савранський райони.
У Любашівці Максима Володимировича насамперед цікавила справа охорони здоров’я. Він уважно оглянув двоповерхове приміщення дитячого відділення, у якому виконується капітальний ремонт. Голова районної ради Сергій Паровик розповів, що кошторис становить близько 904 тисяч гривень і реконструкція проводиться за рахунок місцевого бюджету. Нарівні з дитячими палатами також обладнуються невеликі квартири з усіма побутовими вигодами для молодих фахівців та інтернів. Будівельні роботи завершаться до кінця місяця. У пологовому відділенні, реконструйованому торік за півмільйона виділених з обласного бюджету гривень, Максим Степанов привітав 42-річну породіллю з народженням сьомої дитини – донечки, яку акушерки запропонували назвати Степанидою.
Голова ОДА побував у хірургічному відділенні, кабінеті цифрової томографії, а також міжрайонному відділенні «Швидка допомога». Обговорюючи перебіг медичної реформи з керівництвом району, депутатами обласної ради Анатолієм Артеменком, Русланом Табунщиком, Олександром Бондаренком та лікарями, Максим Степанов спростував міф про закриття в області будь-якої районної лікарні. Він підкреслив, що в межах медичної реформи на Одещині передбачається створення дев’ятьох госпітальних округів. Чекають змін і в Одеській швидкій допомозі. До кінця року буде створено Єдиний центр екстреної медичної допомоги, який координуватиме роботу всіх екіпажів області. Також частково оновиться автопарк. Передбачається, що внаслідок реалізації програми лікування коронарного синдрому смертність серед пацієнтів кардіологічного профілю зменшиться на 50 відсотків.
Що стосується Любашівської ЦРЛ, то тут заплановано створення прийомного діагностичного відділення з малою операційною палатою, відділення травматології та багатопрофільного терапевтичного відділення на 15-20 ліжок.
У Зеленогірському голова ОДА відвідав колишній Заплазький цукровий завод, що його новий власник – компанія «УкрТепло» – має намір переобладнати під завод біоетанолу з проектною потужністю 50 тисяч тонн на рік. Першим етапом реалізації проекту стане запуск цеху з виробництва олії, наступним – будівництво біоТЕЦ потужністю 12 МВт, що працюватиме на відходах сільського господарства. Вона забезпечуватиме електроенергією не лише власне виробництво, а й інші об’єкти у північних районах області. Електростанцію мають ввести в експлуатацію наприкінці 2018 року, а через два-три роки запрацює завод із виробництва біоетанолу з кукурудзи, соломи, очерету. На виробництві трудитимуться 300 чоловік, які, за попередніми оцінками, одержуватимуть по вісім тисяч зарплати на місяць.
З цікавістю переглянув Максим Степанов презентацію ще одного інвестиційного проекту ТОВ «Юсалвія» – заводу з вирощування і переробки ефіроолійних культур. Виробництво базуватиметься неподалік Зеленогірського, у сусідньому селі Солтанівка, і має запуститися в наступному році.
Інвестиційний проект, який значно покращить економічний клімат у районі та частково зніме напругу на ринку праці, одностайно схвалений на громадських слуханнях. На виробництві працюватимуть жителі Зеленогірського та навколишніх сіл. Значні кошти надходитимуть до бюджету Гвоздавської сільської ради, на території якої ташуватиметься підприємство. Під ефіроолійний комплекс відведено територію колишнього комбікормового заводу – 1,7 гектара. Виробництво цілком безпечне, а відходи можна буде використовувати як добрива для городів.
– Любашівський район – це майбутній промисловий центр. Після реалізації обох інвестиційних проектів ми отримаємо розвиток економіки та сотні робочих місць, а обсяг інвестицій складе понад три мільярди гривень, – підкреслив Максим Степанов.
При розмові з робітниками порушувалася тема підготовки спеціалістів для переробної галузі. У цьому контексті зазначено, що кілька років тому було закрито Любашівське професійно-технічне училище.
Обговорення цієї злободенної теми продовжилося у Саврані під час відвідин професійно-технічного аграрного училища.
– Не розумію, навіщо колишнє керівництво ОДА збиралося закрити Савранське ПТУ. Справді вважали, що воно не потрібне? Для такого рішення немає жодних підстав. Тут навчаються 335 осіб, які у повному обсязі отримують відповідну освіту. Більше того, тут готують молодь за спеціальностями, дуже дефіцитними у нашій країні на сьогоднішній день, – наголосив Максим Степанов.
Побував голова ОДА і в Зеленогірській ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка має стати опорною школою для учнів селища і сусідніх сіл. Поспілкувавшись з молоддю, він оглянув класи і кабінети. Директорка школи Лілія Ільницька розповіла про головну проблему закладу – неякісні металопластикові вікна, вставлені у 2012 році, коли школа капітально ремонтувалася. Також педагог запросила голову облдержадміністрації на 55-річчя школи.
У Балтському районі Максим Степанов оглянув ремонт автошляху «Балта – Кодима». За його словами, дорогу не ремонтували понад 20 років. Він відзначив, що відновити збираються майже 40 км дорожнього покриття. На це виділено 215 мільйонів гривень – це кошти з понадпланових надходжень Одеської митниці. Начальник Служби автомобільних доріг Одеської області Олег Варивода додав, що ремонт дороги буде завершено в листопаді поточного року.
Наразі в області ремонтується 347 км дорожнього покриття, вартість робіт складає близько 3,2 млрд грн.
Після інспекції ремонту дороги очільник області урочисто відкрив новий асфальтово-бетонний завод у Подільському районі. Це вітчизняне підприємство ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» (керівник Князь Хачатрян), яке працює за німецькими технологіями. За словами експертів, тут випускатимуть усі види якісного асфальту, але коштуватимуть вони дешевше тієї продукції, яку закуповують зараз.
– Потужності заводу великі – 165 тонн на годину. І цього цілком вистачить, щоб покрити всі наші потреби на півночі Одещини. Окремо хочу відзначити високу якість цього асфальтобетону. Ми, звичайно, можемо навчатися технологій на заході, але точно спроможні побудувати дороги самотужки! – вважає Максим Степанов.
Слід нагадати, що будівництво доріг – один із пріоритетів Стратегічного плану дій Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |