ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СУПРОТИ АГРАРНОГО РЕЙДЕРСТВА
12.08.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 74(21865) / Тираж: 8525

Учора в облдержадміністрації відбулося установче засідання регіонального оперативного штабу для боротьби з аграрним рейдерством в Одеській області.

Ініціативу Мін’юсту про необхідність створення в регіонах штабів, покликаних боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю, одноголосно підтримали урядовці на засіданні Кабміну 9 серпня.

«Щороку ми бачимо одну й ту ж картину. Українські аграрії стають жертвами спроб захоплення врожаю й землі з боку нечистих на руку ділків. Аби протистояти цьому ганебному явищу, уряд доручив головам облдержадміністрацій спільно з територіальними підрозділами Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Держ-геокадастру та аграрними асоціаціями створити на місцях оперативні штаби для захисту аграріїв від рейдерів», — зазначив міністр юстиції Павло Петренко.

На керівників областей покладено обов’язок кожні два тижні надавати уряду оперативну інформацію про стан справ у сфері аграрного рейдерства. А до 15 листопада голови ОДА мають підготувати повний звіт за період жнив. «За його результатами ми ставитимемо питання щодо кадрових рішень стосовно тих керівників територіальних органів, які сприяли рейдерам чи не вживали жодних заходів для захисту аграріїв», — заявили в Кабміні.

Павло Петренко також повідомив, що на рівні уряду під керівництвом першого віце-прем’єра Степана Кубіва сформована робоча група з представників Мін’юсту, МВС і Міністерства аграрної політики та продовольства, до якої, за бажанням, можуть долучитися представники прокуратури, профільного комітету Верховної Ради, Європейської бізнес-асоціації, громадських спілок «Аграрний союз України» та «Всеукраїнська аграрна рада», Асоціації «Земельна спілка України», Асоціації фермерів та приватних землевласників, інших аграрних формувань.

Ініціатива щодо створення оперативних антирейдерських штабів виникла після візиту міністра юстиції Павла Петренка до Херсонської та Миколаївської областей, де він зустрічався з представниками сільськогосподарського сектору. А вже 3 серпня на Херсонщині почав діяти перший штаб оперативного реагування на випадки захоплення земель аграріїв чи зібраного ними збіжжя.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту