ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЧИ ВДАСТЬСЯ РОСІЇ ФОРСУВАТИ ДНІСТЕР?
19.08.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 76(21867) / Тираж: 8525

РФ УЖЕ ВВАЖАЄ ПРИДНІСТРОВ’Я СВОЄЇ ГУБЕРНІЄЮ, ПОПРИ ЗАПЕВНЕННЯ У ПІДТРИМЦІ ЦІЛІСНОСТІ МОЛДОВИ

Не встигли у Москві і на лівому березі Дністра, де розташований Придністровський регіон Молдови, вщухнути пристрасті навколо встановлення спільного митно-прикордонного посту на центральній, придністровській, ділянці молдовсько-українського кордону, як над Дністром знову нависли «грозові хмари». Розквартировані у Придністровському регіоні російські миротворці, порушивши основний принцип статуту миротворчої місії, взяли участь у масштабних військових навчаннях, організованих у Придністров’ї. Однак, на відміну від попередніх навчань, які в регіоні проводяться із завидною постійністю, цього разу перед його учасниками було поставлено «конкретне» завдання: відпрацювати форсування Дністра.

«Прострочений»

політик

Кому і навіщо знадобилося загострювати і без того непросту ситуацію навколо Придністров-ського врегулювання, напевно, сказати складно. При цьому і не здогадатися було б лукавством. Особливо якщо згадати, що так зване форсування Дністра, яке російські миротворці організували і провели, незважаючи на не-одноразові заклики офіційного Кишинева відмовитися від цієї провокаційної витівки, відбувалося якраз після епатажної поведінки віце-прем’єра Росії Дмитра Рогозіна, оголошеного вже Молдовою персоною нон-ґрата. А частина російських, молдовських та румунських експертів, серед яких і колишній радник президента Румунії Юліан Кіфу, зійшлася на думці, що «термін придатності» Дмитра Рогозіна як політика давно минув і що йому давно пора «писати мемуари»...

В історії з Рогозіним, яка вже встигла «зблякнути», хотілося б звернути увагу на одну дещо завуальовану деталь. Донедавна більшість молдовських експертів чомусь вважала, що друга, громадська, посада російського віце-прем’єра звучить як «спецпредставник президента Росії по Придністров’ю», отже й «розшифровується» як «спецпредставник з придністровського врегулювання». Але чомусь мало хто звернув увагу на те, що в посаді саме сло-во «врегулювання» якось відсутнє. Все дуже просто — «спецпредставник по Придністров’ю» (а деякі російські ЗМІ навіть називають його «спецпредставник у Придністров’ї»). А це наштовхує на думку про те, що Росія, попри словесні запевнення у підтримці територіальної цілісності та суверенітету Молдови, вже вважає Придністров’я своєї губернією, якщо й представника (читай — губернатора) свого тут призначила.

Звідси, ймовірно, і росте коріння «неадекватної» часом поведінки Рогозіна та його агресивно-образливих висловлювань на ад-ресу Молдови, коли він називає переговори з молдовською сторо-ною з економічних питань «циган-щиною», а владу країни — «угрупо-ванням під керівництвом мафіозі».

Військові

сценаристи

А в медійному просторі Росії паралельно з масштабними військовими навчаннями як гриби після дощу раптом почали з’являтися страшилки про заморожений конфлікт.

Спочатку з вуст депутатів Держ-думи РФ прозвучали, треба думати, офіційні попередження про те, що дії Молдови та України (запровадження спільного контролю на кордоні) можуть підірвати ситуацію на Дністрі, погрожуючи регіону другим Донбасом.

Потім до словесної війни російських народних обранців одразу ж підключилися російські ЗМІ та експерти, видаючи на-гора цілком серйозні апокаліп-тичні військові сценарії з охопленням не тільки Придніс-тровського регіону Молдови, але й півдня України, точніше, її Одеської області.

(Далі буде.)

м.Кишинів.

Джерело: http://ukrinform.ua.

Автор: Зінаїда ГУРСЬКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту