Дбати про дітей – один з інстинктів нашої природи. Як захистити їх? Про це йшлося на прес-конференції «Взаємодія громадськості та поліції», яка нещодавно відбулася в Одесі. На заході були присутні чеські правоохоронці, які приїхали поділитися своїм досвідом.
Злочини за участю неповнолітніх – проблема, яка потребує особливих підходів. Бо з одного боку, діти стають жертвами злочинів, а з іншого – часто самі їх коять. В обох випадках їх треба допитувати, добувати інформацію для розслідування. І з ними не працюють методи, придатні для дорослих. Та й дитяча психіка є досить нестабільною, тож одне необережне слово може звести всю роботу нанівець.
– В Чехії працює система спеціальних кімнат для роботи з дітьми: їх створено 64 по всій країні, – розповідає полковник Бюро кримінальної поліції та слідчої служби Чеської Республіки Мартіна Петровичова. – Ми намагаємося створити сприятливий психологічний клімат. Після пережитого стресу дитина часто не може сказати, що з нею сталося. А за допомогою наочних посібників вдається здобути потрібну інформацію, не травмуючи малечу зайвими розпитуваннями.
Наприклад, іще з 1995 року використовується методика з застосуванням ляльок, які повністю відтворюють контури людського тіла. Є й інші засоби, націлені на те, щоб спростити діалог, якомога зменшити психологічний тиск.
Чеські правоохоронці готові ділитися досвідом з українськими колегами і вже провели тренінг, обговорили технічні та юридичні питання, поділилися напрацюваннями в розслідуванні злочинів проти дітей. Особливу увагу під час тренінгу було приділено профілактичній роботі стосовно неповнолітніх. Найбільша відповідальність тут лягає на плечі шкільних офіцерів – поліцейських, які взяли шефство над навчальними закладами. Для України ця модель роботи нова, і офіцери не завжди знають, як діяти в тій чи іншій ситуації. Однак є певні ознаки, за допомогою яких правоохоронець зможе запобігти трагедії. І буде краще, коли він помітить загрозу, орієнтуючись на досвід інших, а не навчившись на своїх помилках.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |