ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ОТГ — ЦЕ ПЛАН НА МАЙБУТНЄ
21.09.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 85(21876) / Тираж: 8525

Цей традиційний щорічний захід став ефективним майданчиком для обговорення питань і вироблення спільної позиції органів державної влади та АМУ щодо розвитку місцевого самоврядування, вдосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

Головував на форумі київський міський голова, очільник Асоціації міст України Віталій Кличко. У предметному діалозі взяли участь близько 300 осіб, серед яких: лідери громад-членів АМУ, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів міжнародної технічної допомоги, експертного середовища, запрошені голови новостворених ОТГ.

Перед початком роботи форуму його учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять про трьох дітей хореографічного ансамблю «Адель», які загинули під час пожежі в таборі «Вікторія» у ніч на 16 вересня.

Головна тема форуму, сказав у своєму виступі Геннадій Зубко, — це знаходження стабільності і балансу між повноваженнями й доходами місцевого самоврядування. «Є гострі питання, які виникають під час передачі повноважень, є питання щодо фінансування напрямків, але є одне спільне завдання для нас всіх — це зміна системи управління, якості надання послуг, і ми над цим працюємо», — підкреслив він.

Загалом на кінець року місцеві бюджети можуть зрости до 180—185 мільярдів. У проекті держбюджету на наступний рік закладено понад 250 мільярдів гривень доходів місцевих бюджетів. Встановлено нове джерело надходжень до них (частина плати за ліцензування випуску та проведення лотерей) і збережено норму щодо акцизу з виробленого та імпортованого пального.

Геннадій Зубко поінформував, що за державними програми, які будуть спрямовані на місцеве самоврядування в наступному році, зокрема, передбачається: Державний фонд регіонального розвитку разом із субвенціями на ОТГ — до 10 мільярдів гривень, субвенція на розвиток сільської медицини — 4 мільярди, секторальна підтримка ЄС в розмірі 600 мільйонів гривень і субвенція на розвиток спортивної інфраструктури.

Голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський у своєму виступі на форумі зазначив: «Ми розуміємо, що об’єднані громади, які утворилися на базі міст та селищ-райцентрів, уже мають певну структуру управління. Але більшість територіальних громад Одещини — сільські, і їм багато чому доведеться вчитися. Тому пріоритетне завдання сьогодні — вести роз’яснювальну роботу серед керівників новостворених громад та допомагати їм практично».

У рамках заходу відбувся день діалогу з органами державної влади, впродовж якого учасники форуму вели розмову з представниками Мінрегіону, Мінфіну, МОЗу, Держпраці, з народними депутатами. Йшлося про здобутки, проблеми та виклики децентралізаційної реформи. На панельних дискусіях обговорювалися питання бюджетного та ресурсного забезпечення територіальних громад у 2017—2018 роках, а також секторальні реформи у галузях освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.

У день відкритого врядування та економічного розвитку українських міст відбулася дискусія про стимулювання регіонального та місцевого розвитку, державного контролю у сфері місцевого самоврядування, щодо економічних інструментів розвитку територій тощо.

У день енергоефективності (про нього ми підготуємо окрему публікацію) було презентовано оновлену стратегію галузі житлово-комунального господарства, розроблену АМУ в рамках проекту «ПУЛЬС», обговорено проблеми реформування ЖКГ, співпрацю ОСББ з органами місцевого самоврядування.

За підсумками триденної роботи учасники XIII Українського муніципального форуму схвалили звернення до вищих державних інституцій про забезпечення реалізації завдань децентралізаційної реформи, яка вже переконливо довела свою ефективність на місцях.

* * *

У перший день форуму Геннадієві Зубку довелося змінити програму робочої поїздки: замість ознайомлення із роботою заводу в селі Усатове Біляїв-ського району він побував на місці трагедії та провів засідання оперативного штабу ДСНС щодо пожежі в муніципальному дитячому таборі «Вікторія».

— Треба чітко розуміти, що на кожному етапі є відповідальні: директор закладу та його заступник, який займався пожежною безпекою; управління освіти, яке мало організувати весь процес; міська влада та райадмі-ністрація, які були замовниками реконструкції; проектувальники, виробники, які поставляли будівельні матеріали на об’єкт, лі-цензійні компанії… Але всі події, які трапилися, свідчать про те, що ланка відповідальності не спрацювала, — наголосив на засіданні Геннадій Зубко.

До ходу розслідування жахливої пожежі у «Вікторії», йшлося під час засідання, залучать співробітників Державної аудиторської служби України, а Генеральний прокурор візьме хід справи під особистий контроль. Мусять бути встановлені всі особи, причетні до реконструкції та експлуатації будівель табору.

За словами голови ОДА Максима Степанова, до розслідування необхідно залучити додаткових фахівців, щоб процес не тягнувся місяцями та був максимально прозорим. Наразі проводяться три експертизи.

Під час засідання комісії обговорили можливість закриття установ, які експлуатуються із суттєвими порушеннями норм безпеки, і збільшення штрафів за порушення вимог пожежної безпеки.

— За 2017 рік в Одеській області було перевірено понад півтори тисячі об’єктів. Велику частину з наданих приписів установи досі не виконали. Виходячи з цього, я підтримую ініціативу щодо посилення адміністративної відповідальності за недотримання норм безпеки, — прокоментував пропозицію віце-прем’єр-міністр.

За словами начальника ГУ ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака, у червні цього року у «Вікторії» було виявлено 26 порушень. Тоді відповідальну особу оштрафували лише на 51 гривню.

Ще влітку, зважаючи на масове нехтування правилами пожежної безпеки, керівництво області звернулося до Кабміну з ініціативою внесення змін до чинного законодавства про обов’язкове залучення працівників ДСНС до прийняття об’єктів в експлуатацію.

— Ми буквально 12 вересня проводили засідання комісії ДСНС щодо підготовки дитячих садочків, шкіл до нового навчального року. Я був шокований кількістю порушень: від непрацюючих пожежних сигналізацій до відсутності планів евакуації. Тому вважаю, що зміни до законодавства у цьому напрямку терміново необхідні, — був категоричним Максим Степанов.

Автор: Підготувала Ніна ЗАЛЕВСЬКА.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту