Завдяки пильності одеських митників дві старовинні православні ікони та кіотний хрест залишилися в Україні.
Дві православні ікони, датовані приблизно кінцем ХІХ століття, намагалася незаконно перемістити через кордон громадянка Росії. Вона їхала як пасажирка в автомобілі під керуванням громадянина Молдови. Для перетину митного кордону вони обрали «зелений коридор», демонструючи таким чином відсутність будь-яких предметів, які потребують обов’язкового декларування.
Проте після того, як на підставі аналізу та оцінки ризиків транспортний засіб направили до «червоного коридору» для проведення огляду, серед особистих речей жінки виявили прозорий чохол-сумку, в якій були загорнуті в ковдру ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» (44,5 х 37,5 х 3 см) та Феодоровської Божої Матері (35,8 х 31,5 х 2,5 см). Обидві ікони — старообрядницькі. Виготовлені на дошці за давньою традиційною технікою яєчної темпери. По їх периметру частково втрачено фарбовий шар та видніється левкас.
Цікаво, що за кілька днів до цього у тому ж пункті пропуску «Кучурган—Первомайськ» митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС у такий же спосіб громадянин Молдови намагався перемістити кіотний хрест, теж обравши «зелений коридор» та не маючи відповідних дозвільних документів на переміщення предметів, які можуть становити культурну та історичну цінність. Виготовлений з металу, схожого на мідь, цей хрест завдовжки майже 13 см було виявлено під сидінням водія. За словами порушника митних правил, хрест йому подарував знайомий з Росії. Приблизний час виготовлення культової знахідки — XVIII — початок XIX століть.
Точну дату виготовлення, цінність та вартість церковних реліквій визначить експертиза, а подальшу їх долю вирішить суд.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |