З 18 по 20 вересня в Одесi проходив XIII Український мунiципальний форум, органiзований Асоціацією міст України. Для обговорення поточних проблем та пошуку спiльних шляхів їх вирiшення сюди прибули представники органiв мiсцевого самоврядування чи не з усіх областей нашої держави.
Захiд почався з хвилини мовчання. Учасники форуму вшанували пам’ять дітей, які напередодні загинули в таборі «Вікторія» під час пожежі. Цей жест не був суто формальним. Він став лише сумним приводом нагадати, яка велика відповідальність закріплена за органами місцевого самоврядування. Саме від їхньої якicної роботи багато в чому залежить, чи будуть жителi знаходитися в безпецi. А враховуючи той факт, що зараз триває передавання повноважень на мiсця, то тема вiдповiдальностi влади перед громадою стає як нiколи актуальною.
– Метою нашого форуму є побудова дiалогу мiж громадами та центральними органами влади, – наголосив пiд час свого виступу голова АМУ Вiталiй Кличко. – Зараз найбiльш актуальними є проблеми громад у сферi бюджетних вiдносин, передачi об’єктiв районних рад на баланс територiальних громад. Звiсно, всi болючi питання, якi цiкавлять мicцеву владу, обговорити неможливо. Однак сподiваємося, що наш дiалог принесе позитивний результат.
Проблеми маленьких населених пунктів, від заходу до сходу, мало чим відрізняються. В кожному куточку України представники місцевої влади зіштовхуються з нестачею фінансування, недовірою громадян, недосконалістю законодавчої бази. Останнє стало особливо помітним після впровадження децентралізаційної реформи. Минуло майже три роки, а громади досі не мають права розпоряджатися своїми земельними наділами. А передача державних установ на баланс місцевих рад додала їх керівникам роботи та витрат.
– Наша зустріч має стати конструктивним діалогом, а не просто поїздкою на море до гарного міста. Проблема в тому, що є різниця між тим, що говориться з трибун нашими керівниками, і тим, що відбувається насправді, – зауважив Чорткiвський міський голова Володимир Шматько (Тернопiльська область). – Люди не чують, що на мiськi ради звалилася відповідальність за утримання бюджетних закладів, зате чують, як в нас збільшилося фінансування. А потім приходять і питають, де ж наші мільярди?
Що б там не було, однак на керівників невеликих населених пунктів чекає ще багато роботи. Треба вирішити питання із державними субвенціями на проведення виборів, організувати фінансове та ресурсне забезпечення новоутворених територіальних громад. Місцеве самоврядування потребує змін, і дуже важливо, щоб реформи здійснювалися безпосередньо в регіонах. А це можливо лише у випадку, коли місцева влада відчуває відповідальність за своїх громадян.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |