Сергій Ходіяк – єдиний із прихильників одеського Євромайдану, якого звинувачують не тільки в участі в масових заворушеннях 2 травня 2014 року, але і в убивстві «антимайданівця» Євгена Лосинського. Як один із доказів обвинувачення використовується відео, на якому особа, схожа на Ходіяка, стріляє з рушниці з балкона Болгарського культурного центру на вул. Грецькій.
У травні 2014 року С.А. Ходіяк був затриманий правоохоронними органами та перевезений до Києва, де Печерський районний суд змінив йому запобіжний захід на домашній арешт.
Досудове розслідування щодо С.А. Ходіяка було завершено 23 квітня 2015 року, обвинувальний акт передано до Приморського суду м. Одеси. Але розгляд справи не розпочався досі. В чому причина?
За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, за період від 23 квітня 15 року по теперішній час (вересень 2017 р.) тричі відбулися зміни територіальної підсудності, тобто справу по черзі розглядали в усіх чотирьох судах Одеси. Тринадцять суддів заявили самовідводи.
З трьох засідань у Приморському суді відбулося лише одне. Біля суду та безпосередньо в його приміщенні відбулася масова акція прихильників Ходіяка, які вважають його не злочинцем, а героєм, який став на захист міста і конституційного ладу. Вони організували «коридор ганьби» для своїх опонентів, серед яких були не тільки активісти «Куликового поля», але й потерпілі – родичі загиблих на Грецькій площі.
Під час засідання 28 липня 2015 року кілька громадян, серед них і депутат Верховної Ради Ігор Мосійчук, вимагали від суддів В.М. Попревича та С.П. Шликова, щоб ті заявили про самовідвід. Обидва судді написали заяви. Суддя Шликов полишив Одесу та повернувся до Донецька, де на брифінгу у так званому міністерстві держбезпеки ДНР заявив: «На нас чинили тиск народні депутати, в тому числі і Мосійчук. Вони говорили, що ми, колишні жителі Донецька, не можемо розглядати кримінальну справу, що стосується подій 2 травня, і примусили нас до написання самовідводу. Я це зробив, побоюючись за життя і здоров’я – своє та рідних».
На засіданні 31 травня 2016 року колегія суддів Київського суду м. Одеси задовольнила клопотання захисту про повернення обвинувального акту прокуророві. Але Апеляційний суд Одеської області ухвалу скасував. П’ятого січня 2017 року Київський суд вдруге повернув обвинувальний акт прокурору.
У 17-й доповіді Верховного комісара ООН з прав людини, яка стосувалася прав людини в Україні, зазначається, що повторна постанова суду про повернення обвинувального акту свідчить про небажання суду розглядати цю справу.
Станом на кінець вересня 2017 року обвинувальний акт усе ще перебував у Генеральній прокуратурі України.
В доповіді Верховного комісара ООН (16 лютого – 15 травня 2017 р.) зазначено: «Не спостерігається жодного прогресу у притягненні до відповідальності винних у загибелі 48 осіб 2 травня 2014 року в Одесі. Вжиті заходи видаються вибірковими і свідчать про можливу упередженість…
Судовий процес у справі одного з членів групи активістів – прихильників «єдності», який є єдиним обвинуваченим у вбивстві, ще не розпочався, а сам він насолоджується повною свободою без будь-яких запобіжних заходів».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |