Екологічні питання не дуже хвилюють пересічних громадян. Принаймні вони для нас не на першому місці. Однак на загальнодержавному рівні за останній рік було вісім директив, що стосуються охорони довкілля. Таке посилення уваги до проблем навколишнього середовища безпосередньо пов’язане з упровадженням у життя Угоди про асоціацію Україна – ЄС.
На цьому наголосив заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, який минулого тижня поспілкувався з регіональними журналістами в Києві.
В наших областях є багато проблем із дотриманням екологічних стандартів. Зокрема, місцева влада рідко відчуває відповідальність за недбайливе ставлення до природних ресурсів. До того ж бракує досвіду щодо врахування екологічного аспекту при впровадженні тих чи інших інновацій. Це стосується й Одещини. Вирішення екологічних проблем Чорного моря давно стало питанням всеукраїнського рівня, однак без роботи на місцях не варто очікувати змін на краще.
– За останній рік міжнародна команда науковців провела два комплексні дослідження екосистеми Чорного моря, – зазначив Микола Кузьо. – Їх метою була розробка комплексної стратегії, яка б виявила причину нинішньої екологічної ситуації та запропонувала б шляхи її виправлення. Одесити часто кажуть, що й без усіляких досліджень знають причину забруднення. Однак у своїх здогадах вони не завжди бувають праві.
Микола Степанович закликав місцеві органи влади звернути увагу на численні програми Європейського Союзу, зорієнтовані на екологію. Велику зацікавленість наші західні сусіди проявляють щодо стану морів, зокрема Чорного. Проекти спрямовані на те, щоб знайти шлях до покращення ситуації тут у короткостроковій перспективі.
Кожному одеситові та гостеві міста знайомий сморід, який іде від морських водоростей. Кожен, хто купався на наших пляжах, бачив, яка брудна біля них буває вода. Проте це лише верхівка проблемного айсберга. І справа тут не в Угоді про асоціацію та можливих грантових програмах на вирішення морських екологічних питань, а в тому, що біля цього узбережжя треба жити, а отже, й докласти всіх зусиль, щоб зберегти море в хорошому стані.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |