Напередодні Міжнародного дня літніх людей в Одесі вже вчетверте відбувся фестиваль «Планета довгожителів» — єдиний в Україні фестиваль майстер-класів для людей «третього віку».
— Цьогорічний девіз нашого фестивалю — «Від патефона до смартфона!», — розповідає його ініціаторка, очільниця громадської організації «ВСАД «ІТ-бабусі» Ольга Філіппова. — Захід охоплює людей, які почали свій життєвий шлях в епоху механіки, користувалися простою технікою, готували їжу на печах з дровами, їздили на підводах… Дехто з них ще навіть бачив Сталіна. Й ось на початку ХХІ століття перед ними постали нові виклики — освоїти комп’ютер, банкомат, смартфон, інакше існує небезпека залишитися поза активним, повноцінним життям. Тож мета цьогорічного фестивалю, втім, як і попередніх, — інтегрувати людей старшого віку в сучасне суспільство, яке стрімко розвивається.
Фестиваль уперше за чотири роки проходив на відкритому повітрі — на танцмайданчику «Вогні маяка» у парку Шевченка. І погода сприяла цьому — було сонячно й тепло.
Перший день запам’ятався яскравими виступами та цікавими подіями. Серед айті-бабусь запалала нова зірка — 75-річна Валентина Харитонова, яка вийшла на сцену в ролі піонерки і під час фізичних вправ під егідою українського богатиря Миколи Пасічника вразила всіх своєю гнучкістю — дістала носом до коліна! Порадували своєю організованістю, позитивністю та сміливістю гості з Козятина, які й співали чудово, й найактивніше долучалися до всіх номерів програми.
Під час фестивалю діяла фотозона Галини Юдіної «Біля патефона», де можна було зробити знімки в різних цікавих образах, і цією нагодою багато хто скористався.
Під тихий акомпонемент патефона, наданого Музеєм звуку Василя Пінчука, бабусі й дідусі під керівництвом досвідчених тренерів із «Цитрус-академії» знайомилися із таємничими для них смартфонами. Паралельно Марія Германович-Філіппова навчала групу рукодільниць мистецтву карвінгу — вирізання з овочів та фруктів різних фігурок. Літні майстрині із звичайнісіньких яблук створювали лебедів. Закінчився перший день екскурсією в Одеську обсерваторію.
Наступний день «Планети довгожителів» стартував із насиченої, веселої й уважної гімнастики на березі моря. Бабусі були настільки запальними, що перехожі зупинялися і приєднувалися до них. Ранкову ноту підтримав «Форум-театр». У його постановках на соціальні теми брали участь усі бажаючі. Потім для хорошого настрою разом танцювали зумбу з Вікторією Проскурнею. Хто хотів щось сказати, чимось поділитися, виступав біля відкритого мікрофона. Особливо вразила 90-літня Надія Гоменюк, яка напам’ять читала гарні вірші. Після цього прогулювалися з паличками по парку, вивчаючи можливості скандинавської ходьби. І як чудове завершення дня — лекція художника з костюмів Олени Калмикової «Курйози моди».
— Ми дізналися за цей день чимало нового, надихнулися, подружилися, — ділилися своїми враженнями гості з Козятина, на яких чекало ще одне цікаве враження — пішохідна екскурсія по Одесі.
Третій день фестивалю розпочався у ресурсному центрі «Вікно в Америку», що в Одеській національній науковій бібліотеці. Господиня цього центру Наталія Диба розповіла гостям про його роботу, запросивши людей літнього віку відвідувати і мовні курси, й англомовний кінозал, й інші пізнавальні заходи.
Кандидат психологічних наук Ірина Коваленко-Кобилянська познайомила з авторською системою оптимізації пам’яті, уваги, мислення та уяви для старших людей за допомогою комп’ютера, а Вадим Георгієнко, громадський діяч та айті-фахівець, розповів про організацію системи взаємодопомоги в сучасних умовах з використанням новітніх технологій. Розмова була настільки актуальною, що бабусі й дідусі вирішили об’єднатися у групу «Рятівники «Айті-бабу».
Завершився фестиваль екскурсією у Музей звуку, біля патефона.
Учасникти дякують усім, хто долучився до створення цього незвичайного свята. Велике спасибі меценатові Сергію Гриневецькому, який відразу відгукнувся на прохання організаторів і матеріально допоміг провести цей захід. Щира дяка студентам гуманітарного факультету Одеського політехнічного університету, які впродовж двох днів чергували на кухні, частуючи всіх запашним чаєм, канапками та солодощами, партнерам «Планети довгожителів» — ГО «Інтерньюз-Україна» та ТОВ «Цитрус», які забезпечили учасників фестивалю блокнотами та ручками, ГО «Філософія серця», Козятинському територіальному центру соціального обслуговування, Музею звуку Василя Пінчука, ресурсному центру «Вікно в Америку», фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє», «Одеса-Карітас УГКЦ», Одеській астрономічній обсерваторії, прес-центру «Паритет» та інформаційному спонсорові — газеті-довгожительці «Чорноморські новини».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |