Айті-волонтер і громадський діяч Вадим Георгієнко — один з тих, хто поєднує в собі чимало різних талантів. Він має значний досвід у сферах місцевого самоврядування та державного управління як член виконкому та радник міністра, соціального підприємництва (лауреат конкурсу «Соціальний підприємець України-2006» Фонду Шваба) та використання інформаційних і комуніка-ційних технологій для потреб громадянського суспільства. Ще у 2011-у опрацював благодійну онлайн-платформу «Доброчин».
Позаторік разом з друзями-айтішниками Вадим створив проект Civil Society (Громадянське суспільство) https://gurtom.mobi, який глобальна організація ISOC визнала однією з найкращих ініціатив у світі для розвитку громад за допомогою інтернету. Презентуючи проект, розповів, як саме можна послуговуватися інтернет-ресурсами у випадку надзвичайних ситуацій, що нині часто виникать в Україні:
— Коли налітає стихійне лихо або ж трапляється надзвичайна ситуація, державним службам зазвичай не вистачає ні сил, ні ресурсів, щоб одразу з усім справитися. І нам доводиться приймати як належне, що така ситуація є, і навчитися взаємодіяти між собою задля її вирішення.
Дуже часто від стихійного лиха потерпають ті, хто через свій поважний вік чи слабке здоров’я не може сам собі зарадити. Три роки тому, коли Одеська область стала зоною такого стихійного лиха, потерпаючи від снігових завалів, власники джипів, які виїжджали визволяти з полону потерпілих, об’єдналися саме через соцмережі, через інтернет. Диспетчер отримував сигнал про необхідність допомоги і передавав інформацію тим, хто міг допомогти.
Після цього виникла ідея створити онлайн-платформу, через яку можна було б виконати чимало актуальних функцій, а саме карту проблем громад із широким залученням самих громадян, забезпечити можливість їх взаємодії під час критичних ситуацій, виявити системні проблеми та опрацювати механізм реагування на них. Ініціатор створення системи взаємодії — Андрій Перцюх.
Так за допомогою ІТ-інструментів була створена онлайн-платформа взаємодопомоги Civil Society — https://gurtom.mobi — заснована на реальному досвіді допомоги людям, що опинилися в надзвичайних ситуаціях. Ця платформа проста в користуванні. Її може запросто опанувати кожен, хто елементарно користується комп’ютером, планшетом чи смартфоном.
Як подати сигнал SOS? Для того щоб скористатися цією можливістю, потрібно зайти на сторінку https://gurtom.mobi і зареєструватися там з допомогою електронної пошти чи соцмереж. Після цього можна встановити собі цей додаток на комп’ютер, планшет чи мобільний телефон (він виглядає як синя кнопка). Коли виникає критична ситуація, необхідно створити маячок SOS на карті, на місці виникнення надзвичайної пригоди. Можна ввести його самостійно, за адресою події, або ж через GPS, якщо, наприклад, хтось знайомий зателефонував з дороги і попросив допомогти. Після цього комп’ютер попросить вас описати подробиці: що саме сталося. Якщо є можливість сфотографувати ситуацію й вислати фото — дуже добре, якщо ж нема — нічого страшного: маячок все одно почне діяти.
Часто люди недооцінюють свої можливості, думаючи, що вони залежать від стихій, долі, фатуму. Насправді ж кожен може допомогти, й не обов’язково мати джипа, щоб врятувати людину.
— Дуже важливий крок, — наголошує Вадим, — підтвердження інформації, оскільки ДСНС включається в роботу тільки тоді, коли є підтверджена інформація.
Коли стаається стихійне лихо, будь-яка допомога, навіть однієї людини, важлива і потрібна. Зрозуміло, що снігову завірюху можна пересидіти в теплі, не виходячи з дому, але є багато різних життєвих ситуацій, наприклад, коли закінчилися продукти чи вода, коли самотня людина-інвалід не може вибратися з будинку, залишеного всіма... І тоді взаємодопомога має величезне значення. Іноді це може стосуватися не вас особисто, а ваших близьких, друзів. Коли хтось затримався в дорозі, а ви маєте доступ до комп’ютерної техніки, — можна допомогти в різних критичних обставинах.
Система опрацьована, в її основі — практична участь волонтерів у різних рятувальних операціях, а відтак дає можливість швидко зорієнтуватися й допомогти у надзвичайних умовах, коли інші можливості не діють або ж віддалені в часі. Отож, гуртом легше не лише батька бити, як у тому прислів’ї, а й відповідати на виклики стихій чи катастроф.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |