ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
«Вилікувати» сільську медицину
18.11.2017 / Газета: Одесские известия / № 86(5012) / Тираж: 18937

Низький рівень надання медичної допомоги селянам викликає велике занепокоєння у представників органів місцевого самоврядування. Цій болючій темі навіть була присвячена спеціальна нарада. Наголошувалося, що жителям невеликих і віддалених від райцентру сіл недоступне медичне обслуговування. Серед головних причин називалися відсутність належних умов у фельдшерсько-акушерських пунктах, недостатня кількість кваліфікованих спеціалістів та фінансування.

– Йдучи шляхом децентралізації та медичної реформи, слід створити належні умови для надання першої та невідкладної медичної допомоги безпосередньо у сільській місцевості. Адже сьогодні не в усіх селах є ФАПи, а більшість з існуючих перебувають у жахливому стані. Приміщення вже давно потребують капітального ремонту. Також непокоїть відсутність сучасного обладнання, необхідних ліків, є проблеми з опаленням взимку, – розповів голова райради Валентин Мокряк.

Очільники сільрад критично висловлювалися стосовно планів уряду запровадити телемедицину та домашнє телеконсультування пацієнтів провідними медиками. Голова Долинської сільради та ра­йонної асоціації сільських голів Михайло Думітрашко з цього приводу сказав:

– Коли фельдшера для роботи в селі неможливо знайти, грошей немає на елементарні медпрепарати, доїхати до райцентру – немає ні грошей, ні дороги, про які новітні технології може йтися? Допоможіть нам відремонтувати приміщення і забез­печте зарплатою фельдшера. Люди вже якось куплять собі ліки. Хто в селі зможе обслуговувати електронну техніку, за допомогою якої збираються проводити діагностику? Хто лікуватиме за поставленим діагнозом? У нас навіть автомобіля швидкої допомоги немає, щоб доставити хворого в район. А з Ананьєва, за 40 кілометрів, коли та «швидка» добереться нашими розбитими дорогами?

Головний лікар Ананьївського центру первинної медико-санітарної допомоги Валерій Ченчик повідомив, що планується оснастити ФАПи сучасними меблями, забезпечити достатньою кількістю найнеобхідніших ліків, створити належні умови для праці сільських медпрацівників. На його думку, доцільно у перспективі придбати хоча б по одній машині «швидкої допомоги» на декілька населених пунктів. Такий підхід зміг би забезпечити довезення пацієнта у райлікарню та прискорити виїзд фельдшера на екстрений виклик до хворого.

Щодо реальних справ, то за кошти ра­йонної казни і сільради відремонтовано приміщення фельдшерського пункту в селі Ананьїв Перший. Дерев’яні вікна замінені на енергоощадні, встановлено нові двері, відремонтовано кабінети. Нині такий же ремонт проводиться у ФАПі Ананьївської Другої сільської ради.

За словами голови РДА Дмитра Мако­війчука, субвенції на потреби медицини виділятимуться й надалі, що допоможе позбутися багатьох проблем.

Автор: Юрій Федоренко


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту