Восьмого листопада в селі Миколаївка-Новоросійська Саратського району урочисто відкрили амбулаторію сімейної медицини – загальної практики. Підтримана Верховною Радою медична реформа, схоже, починає втілюватися у реальних проектах.
– З обласного і районного бюджетів було виділено кошти на ремонт і переобладнання будівлі колишньої контори сільгосппідприємства під амбулаторію, – розповіла сільський голова Миколаївки-Новоросійської Галина Сербенюк. – До цього у нас медпункт був в іншому приміщенні, неподалік від нинішнього.
За словами головного лікаря комунального закладу «Саратський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександри Стогній, десять медичних працівників нової амбулаторії працюватимуть в гарних умовах і обслуговуватимуть п’ять сіл. Заклад обладнаний необхідною медичною апаратурою, є 10 місць для пацієнтів денного стаціонару і навіть, хоч і старенька, автівка «швидкої допомоги».
Присутній на відкритті амбулаторії голова Одеської ОДА Максим Степанов зазначив, що, проаналізувавши ситуацію з наданням медичної допомоги в регіоні, статистику з захворюваності, було обрано як найефективніший модульний принцип надання медичних послуг.
– Важливо, – сказав він, – щоб медичну реформу підтримували самі медпрацівники. Необхідна постійна їх комунікація з владою, аби повною мірою і вчасно забезпечувати нашим лікарям і гідну заробітну плату, і комфортні умови праці та проживання.
Губернатор переконаний, що в Одеській області – одній з найбільших за територією в Україні – запрацює не п’ять-сім, а дев’ять госпітальних округів. Медична допомога має бути доступна кожній людині, навіть якщо вона мешкає у найвіддаленішому селі.
Ідея хороша. Тим паче, що хронічне недофінансування медичної галузі протягом десятиліть призвело до майже повного її розвалу. Особливо в сільській місцевості. Молоді лікарі всіма правдами і неправдами відмовляються практикувати в глибинці. Вони не бачать перспектив – немає гідного житла, мізерні зарплати, про професійне і кар’єрне зростання – годі й казати. Бо сільські лікарні та ФАПи – і за станом і за обладнанням, як правило, являють собою позавчорашній день. ЗМІ повідомляють тривожну інформацію: лише за останній час з України на роботу за кордон виїхали близько 60 тисяч медпрацівників, переважно молоді. Це яскраво сигналізує, що галузь хвора і потребує негайного лікування.
…А от розмова Максима Степанова із селянами одразу після відкриття амбулаторії спочатку не склалася. На його запитання, чи задоволені вони новим медичним закладом, люди промовчали і лише жвава молодичка відгукнулася:
– Та нас і стара амбулаторія влаштовувала. Краще б дороги зробили, бо в багнюці тонемо…
– А ви ким працюєте? – поцікавився голова ОДА.
– Дояркою…
– І що, вважаєте, що хворим людям краще обслуговуватися в старих, занедбаних приміщеннях, а не у відремонтованих, світлих, теплих, з сучасним обладнанням?
– Та ні, – трохи зніяковіла жінка. – Нова амбулаторія – це добре. Тільки є у нас нагальніші проблеми. Через село проходить траса Одеса – Рені, досить жвава. А в селі – жодного світлофору! Постійно хтось під машину потрапляє…
І тут народ загомонів. Виявляється, світлофор – стара і дуже болюча тема для жителів Миколаївки-Новоросійської. Максим Степанов уважно вислухав селян, поспілкувався на інші життєві теми, а наостанок пообіцяв:
– Питання з установкою світлофору обов’язково вирішимо. Не відкладаючи у довгий ящик.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |