Упродовж минулого тижня, за даними МОЗ, активність грипу в регіонах України залишається низькою, у жодній з областей епідемічний поріг захворюваності на нього та ГРВІ не перевищений. З початку сезону щеплення проти грипу зробили 82534 особи.
Активність грипу наразі залишається низькою, однак «затишшя» не повинно заспокоювати, оскільки епідемія до нас уже підкрадається. Її треба і можна уникнути. І це практично кожному під силу.
Нових вірусів грипу впродовж тижня не визначено. Людських втрат через ускладнення від нього також не зафіксовано.
Грип, нагадують медики, — це серйозне високозаразне за-хворювання з ризиком госпіталізації та навіть летальності. Правильна профілактика допоможе захистити себе й оточуючих від зараження та запобігти поширенню небезпечних вірусів.
Симптоми грипу є висока температура, яка тримається мінімум п’ять днів, лихоманка, головний біль, ломота в м’язах та суглобах, загальна слабкість, втрата апетиту, часто — нудота, кашель, що може тривати зо два тижні й більше, нежить. Ці симптоми проявляються раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.
МОЗ рекомендує зробити три важливих кроки, щоб не підхопити грип або ж вийти з хворобливого стану без ускладнень, чим, власне, той і небезпечний.
1. Вакцинуйтеся
Це найперший та найважливішй крок для профілактики грипу. Щорічне щеплення вбереже від зараження вірусами та значно зменшить ризик захворіти.
Сьогодні існує багато штамів вірусу. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх. Проте щеплення захищає від найпоширеніших штамів.
Щеплення проти грипу знижує ризик захворювання, зменшує кількість візитів до лікаря, скорочує кількість пропущених у зв’язку із хворобою робочих або навчальних днів, попереджує розвиток серйозних ускладнень.
Щорічна вакцинація проти грипу рекомендується усім, крім немовлят до 6 місяців.
Найважливішою вакцинація є для людей із групи високого ризику: дітей молодшого віку, вагіт-них та осіб, які страждають від певних хронічних захворювань (астма, діабет, серцево-судинні захворювання та захворювання органів дихання), а також поважного віку (старше 65 років). Профі-лактична вакцинація досить важлива для медичних працівників та осіб, які живуть з людьми групи підвищеного ризику або до-глядають за ними.
Немовлята віком до 6 місяців також належать до групи підвищеного ризику серйозних ускладнень і наслідків грипу, але є ще надто маленькими для вакцинації. Однак особи, які доглядають за малечею, обов’язково повинні зробити профілактичне щеплення.
Найкращий час для вакцинації — до початку епідемії.
2. Дотримуйтеся профілактичних заходів
Дуже прості профілактичні заходи допоможуть запобігти поширенню вірусів грипу і зберегти здоров’я:
— уникайте близького контакту з хворими;
— якщо захворіли, то намагайтеся якнайрідше перебувати поряд з іншими людьми, щоб не заразити їх. Якщо у вас є симптоми грипу, залишайтеся вдома щонайменше добу після того, як спаде висока температура. Звісно, виняток із цього правила — візит до лікаря. Висока температура повинна нормалізуватися впродовж першої доби без застосування жодних жарознижуючих препаратів;
— при кашлі чи чханні прикривайте ніс і рот серветкою. Не нагромаджуйте використані серветки у кишенях чи на столах, а одразу викидайте їх у смітник;
— часто мийте руки з милом. Якщо поруч нема води та мила, використовуйте антисептики для рук (спреї чи гелі на спиртовій основі);
— намагайтеся не торкатися обличчя, особливо зони очей, носа та рота. Мікроби саме через ці органи найшвидше проникають в організм;
— протирайте й дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу.
3. Приймайте противірусні препарати тільки
за призначенням лікаря
Якщо захворіли на грип, можете приймати противірусні препарати, але тільки за призначенням лікаря.
Противірусні засоби — це не антибіотики. Вони сприяють пом’якшенню симптомів та прискоренню процесу одужання, а також зменшують ризик розвитку серйозних ускладнень та наслідків грипу. Щоб лікування було ефективним, дотримуйтеся всіх вказівок лікаря щодо застосування таких препаратів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |