ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПОМСТА ЗА СВОБОДУ
25.11.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 106-107(21897-21898) / Тираж: 8525

Сталін, наголошують історики, організував геноцид, щоб покарати українців за незалежність 1917—1921 років. А відтак пам’ятні заходи до 84-х роковин геноциду пройдуть під гаслом «Голодомор — помста за свободу, помста за революцію».

Сьогодні в Україні та ще в понад тридцяти державах світу відбудуться жалобні заходи з ушанування пам’яті убитих Голодомором 1932—1933 років.

«Голодомор став реакцією комуністичного режиму на відродження нашим народом власної держави, національної ідентичності та культурно-духовне піднесення часів Української революції 1917—1921 років. Ця переломна подія повернула нашу Батьківщину на мапу світу. Революція прискорила становлення української політичної нації, формування культурної еліти, економічно незалежного і національно свідомого селянства. Український національний рух більшовики розглядали як найбільшу загрозу існуванню СРСР», — наголошує голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Голодомором, каже він, намагалися придушити національно-визвольний рух і фізично знищити частину української національної групи. Досвід важкої і тривалої боротьби з Українською Народною Республікою й повстанським рухом вселив страх комуністичній верхівці. Більшовики розглядали українську культурну еліту й економічно незалежне та національно свідоме селянство як серйозну загрозу свого існування. Їм вдалося лише прямим геноцидом остаточно приборкати український національний рух та упокорити українське селянство.

Як засвідчують дослідження українських демо-графів та істориків, найстрашнішим Голодомор був у тих регіонах, де Українська революція і національний повстанський рух мали найбільшу під-тримку, а саме на Поділлі, Київщині, Черкащині, Полтавщині, Слобожанщині.

«Голодомор став ціною, яку заплатив український народ за прагнення до свободи. Націю, котра пам’ятала свободу, нищили голодом у 1932—1933 роках. Мільйони українців стали жертвами режиму. Але Голодомор не вбив нашу свободу! І через півстоліття українці змогли відновили власну незалежність. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за свободу та власну ідентичність. І наша пам’ять про Голодомор — запорука неповторення злочинів комуністич-ного режиму, які нині реабілітуються у Росії», — переконаний Володимир В’ятрович.

У свою чергу, всесвітньовідома історик, лауреат Пулітцерівської премії Енн Епплбом, перебуваючи з візитом у Києві, зокрема з нагоди виходу її нової книги «Червоний голод: Війна Сталіна проти України», у виступі на благодійному вечорі Києво-Могилянської академії наголосила: «Історія Голодомору — це трагедія, але історія України — не трагедія. Незважаючи на мільйони вбитих під час війни Сталіна проти України, ваша країна є на мапі світу».

Нагадаємо, меморіальні заходи на вшанування пам’яті жертв голодоморів відбудуться сьогодні і в Одесі. О 10.00 — покладання квітів та композицій із житніх та пшеничних колосків до Пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932—1933 років на Лідерсовському бульварі за участю представників обласної та міської влади. О 14.00 там же збереться громадськість, щоб, синхронно із жалобною церемонією у столиці, вклонитися пам’яті невинно убієнних. А о 16.00 містяни прийдуть на Соборну площу, де долучаться до загальнонаціональної хвилини мовчання, після якої відбудуться панахида та мітинг-реквієм.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту