У минулому 2016/2017 маркетинговому році, поряд з рекордом з виробництва зернових, Україна встановила ще один рекорд — з експорту зерна — майже 44 млн тонн.
В останні роки Україна експортувала понад 65% свого виробленого зерна, а частка зернових у структурі експорту країни сягнула 17%. Такі цифри свідчать про провідну роль нашої країни у забезпеченні світової продовольчої безпеки, на що звернула увагу заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова під час конференції Global Grain Geneva (Швейцарія).
«Цікаво, що ще на початку цього тисячоліття Україна експортувала лише 4—5 млн тонн зерна на рік. Сьогодні наше зерно постачається у понад 90 країн світу, близько 20 з яких купляють 1 млн тонн і більше. За даними міністерства сільського господарства США, в 2016/2017 маркетинговому році в рейтингу найбільших експортерів зернових Україна посіла третє місце за обсягом поставок ячменю, четверте — кукурудзи, шосте — пшениці. У сукупності за обсягом експорту всіх зернових ми стали «срібними призерами», пропустивши вперед лише США», — зазначила заступник міністра у своєму виступі перед учасниками конференції.
Водночас Олена Ковальова додала, що поточний виробничий потенціал в аграрному секторі України залишається не реалізованим у повному обсязі. При цьому, світові демографічні тренди, а також прогнози розвитку світових економік акцентують увагу на необхідності нарощування сільськогосподарського виробництва задля забезпечення світової продовольчої безпеки.
За прогнозом на наступні 10 років, Україна буде орієнтована на збільшення виробництва зернових до 77—80 млн тонн, аби забезпечити експорт на рівні 53—55 млн тонн. Втім, як зауважила урядовець, зер-новий сектор України, як і всіх країн Чорноморського басейну, змушений буде зва-жати на новітні виклики — диверсифікацію логістики та під-вищення вимог до якості.
Представниця України озвучила у Женеві короткострокові та довгострокові прогнози щодо виробництва зернових. Попри незначне зниження врожаю через погодні умови, поточний прогноз у 63,6 млн тонн є другим за обсягом за всю українську історію. Причому, за оперативними даними, врожай пшениці залишився на рівні минулого року — 26 млн тонн.
Довідково. Global Grain Geneva — це одна з найбільших і найвпливовіших конференцій для тих, хто виробляє, переробляє, купує і торгує різними видами зерна. Щорічно більше 1200 делегатів із 65 країн зустрічаються в Женеві, щоб дізнатися найостанніші новини і прогнози на майбутній рік, а також укласти угоди і розширити коло клієнтів та постачальників з усього світу.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |