А чи знаєте ви, що в середньому поліетиленова торбинка служить нам не довше 20—25 хвилин, а після того, як ви її викинете, вона розкладатиметься у природних умовах не менше 100 років?!
Уже сьогодні більше 40 країн світу заборонили імпорт, виробництво, продаж і навіть використання пластикових та поліетиленових пакетів й упаковки, за винятком кількох галузей, як-от фармацевтика, де пластик забезпечує потрібну стерильність.
У низці країн за використання поліетиленових пакетів передбачений штраф або й тюремне ув’яз-нення. Там на зміну практично вічному пластику прийшла екологічно чиста упаковка з целюлози та інших матеріалів рослинного походження.
От і в Одесі набирає обертів масштабний екологічний проект боротьби зі згубним для довкілля засиллям пластику: мережа хімчисток «КІМС» збирає і власним коштом утилізує поліетиленові торбини. Наразі це пілотний проект, який згодом планують поширити ще на вісім міст України, де є філії цієї мережі хімчисток.
Як розповів генеральний директор компанії «КІМС» Олександр Коган під час брифінгу, в рамках проекту в пунктах приймання одягу на прання-чищення нині розміщені спеціальні контейнери для вживаних поліетиленових пакетів. Зібране компанія власними силами розсортує, а потім власним же коштом відправить на утилізацію чи переробку, що виключить потрапляння непотребу-довгожителя в довкілля.
Скажете, маркетинговий прийом? Та без сумні-ву, однак і суспільна користь від того очевидна.
А ще екоактивісти, які згуртувалися довкруж соціально значущої ідеї, закликають одеситів не лише здавати використані поліетиленові пакети на переробку, а й задуматися про розумне використання такої тари: якщо можеш обійтися без неї — не купуй і не бери безкоштовно!
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |