Коноплянській об’єднаній територіальній громаді Іванівського району скоро буде вже рік: перші вибори в ній відбулися у грудні 2016-го. Відтоді тут так багато чого зроблено, що хочеться розповісти про це іншим.
Увесь район нині з подивом говорить про те, що коноплянці купують для своїх нагальних потреб новенький сучасний екскаватор. У когось стеля в клубі впала ще на початку тисячоліття і ніяк не стягнуться, щоб її відремонтувати, а ці он як широко крокують, мільйонами орудують.
Справді, нещодавно громада успішно провела торги із закупівлі сучасної техніки для власного комунального підприємства. До слова, тендер завдяки системі ProZorro дозволив заощадити 150 тисяч гривень бюджетних коштів: новенька машина обійшлася у 790 тисяч замість майже мільйона, який за неї правили.
А працюватиме екскаватор спершу на копанні траншей. Як розповів голова Коноплянської ОТГ Олександр Волошин, вони уклали угоду з «Укртелекомом» про прокладання оптико-волоконного кабелю до всіх 15 сіл об’єднаної громади. Так-от, із земляними роботами, які обі-йшлися б у чималу суму, як раз і впорається нова техніка. А ще, проклавши кабель, зможуть встановити камери відеоспостереження, адже дбають як про безпеку людей, так і про збереження майна — колективного і приватного.
Крім екскаватора, найближчим часом за рахунок субвенції планують придбати і трактор, причіп до нього, косарку та шнековий снігопідбирач. Один трактор, до речі, вже мають, тож скоро парк нараховуватиме три одиниці техніки та обладнання до неї. Можна буде, кажуть, найматися до сусідів, за гроші.
І, зважте, це не така вже й велика громада, й далеко не багачка, бо є села заможніші.
Інший напрямок роботи, який активно розвивається в ОТГ, — допомога школам. У громаді вже створено опорний заклад — Коноплянську ЗОШ І—ІІІ ступенів. А нещодавно в ній випробували в дії сучасний комплекс, який включає в себе інтерактивну дошку, мультимедійний проектор та ноутбук. Такий комплекс поєднує в собі всі переваги комп’ютерних технологій і виводить процес навчання на якісно новий рівень. До комп’ютера і, відповідно, до інтерактивної дошки можна підключити мікроскоп, web-камеру, цифровий фотоапарат або відеокамеру та працювати з ними під час уроку. Діти не дочекаються, бо вже знають, що незабаром школи громади отримають аж 35 нових ноутбуків. Плюс до них інтернет. Як не радіти!
У самих школах чимало уваги приділяють енергозбереженню, адже сьогодні це вкрай важливо.Так, виділені необхідні кошти для заміни всіх вікон в опорному закладі на металопластикові, а дитсадок у Конопляному отримав нову систему опалення, перейшовши із газового на пелетне. Дооблаштували й опалювальний модуль в опорній школі, який також використовує пелети.
— Ми зацікавили місцевого підприємця, який поставив лінію виробництва пелет з відходів соняшнику, бо ж цього добра у нас предостатньо щороку. Підрахували, що зеконо-мимо на газі близько 30 тисяч гривень на місяць, і це лише в одній школі, — пояснив Олександр Волошин.
Хтось може посміятися, що у селах грубки палять спресованим бадиллям, бо навряд чи знають, що в Німеччині чи Великобританії давно віддають перевагу альтернативним видам енергії, воліючи дешевше і без шкоди для довкілля опалювати приміщення органічними відходами, які пройшли певну обробку. На виробництві пелет, екологічно чистого джерела енергії й тепла, можна непогано заробити.
А ще в громаді взялися за впорядкування доріг. За рахунок інфраструктурної субвенції вже поремонтували сім ділянок на загальну суму понад 2 мільйони гривень.
Попереду — чимало інших планів. Зокрема, щодо переробки твердих побутових відходів — щоб не розводити довкруж сіл смітники, а висаджувати на тих місцинах ліски та розбивати громадські городи. Візьмуться також за впровадження енергоефективних технологій і за розвиток туристичної галузі, яка може принести живі гроші до громадського бюджету.
Коноплянська громада нині задає тон іншим. Місцевий люд переконаний: вони стали на правильний шлях. Нелегкий, але перспективний шлях самоврядування.
Євгенія ГЕНОВА,
експерт з комунікацій Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |