ІЗ 8 ПО 13 ГРУДНЯ ТРИВАЄ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА
Відповідно до указу Президента України, він проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня — День прав людини, що відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
Представників ЗМІ запросили на урочисте відкриття Всеукраїнського тижня права та на день відкритих дверей у Головному територіальному управлінні юстиції в Одеській області.
Ще до початку заходу його учасники — студенти Одеського державного університету внутрішніх справ, Національного морського університету, державного вищого навчального закладу «Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» і журналісти — з великою цікавістю оглянули фотовиставку з досить символічною назвою «Я маю право», з якою можна ознайомитися впродовж тижня.
Що вразило: плакатики-агітки не були відскановані, що просто і легко, — їх виконали власноруч. Можна підійти до них дуже близько і прочитати, роздивитися, нікому не заважаючи. Такі незначні на перший погляд організаційні моменти роблять своє: люди байдуже не ковзають по них очима, а таки підходять ближче і читають. А, до речі, у стінах управління щодня бувають сотні відвідувачів, які приходять зі своїми запитами у громадську приймальню, на консультації до спеці-алістів.
Виконувач обов’язків начальника Головного територіального управління юстиції в Одеській області Віктор Івановський розповів про Всеукраїнський тиждень права, у рамках якого проводяться заходи з різними верствами населення, скеровані на інформування людей про їхні права і можливі шляхи вирішення проблемних правових питань, ознайомлення громадян з напрямками роботи органів юстиції.
Дуже цікаво для присутніх на заході студентів розповідав про напрямок своєї роботи директор Одеської філії державного підприємства «СЕТАМ» Дмитро Бочев. Як майбутнім юристам їм необхідно вміти на практиці користуватися по суті необмеженими можливостями електронних торгів арештованим майном.
«СЕТАМ» — це державне підприємство, створене Міністерством юстиції України для сприяння реалізації державної полі-тики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів або посадових осіб. З початку адміністрування системи підприємство вже реалізувало кілька десятків тисяч лотів загальною вартістю понад 5 мільярдів гривень. Ціни реалізації порівняно зі стартовими у середньому зростали більш ніж на 10%. Держава від електронних торгів отримала понад 300 мільйонів гривень сплачених податків.
Умовно кажучи, стежку до електронних торгів, системи, яка діє відкрито і прозоро, причому достатньо просто, вже протоптали сотні тисяч підприємців і простих громадян, адже на цих торгах можна з вигодою для себе придбати як квартиру чи виробничий комплекс, так, скажімо, і комп’ютер або годинник. Система, наголошувалося, зберігає захищеність прав усіх сторін.
— Від вас, молодих правників, — сказав, звертаючись до студентів, Дмитро Бочев, — країна також чекає нових ідей і пропозицій у юридичній практиці.
Відтак закликав завтрашніх дипломованих спеці-алістів цікавитися новинками, випробовувати їх на практиці. Скажімо, останнім часом банки дедалі активніше спродують рештки свого майна, ту ж оргтехніку, яку постійно обновляють. Тож її можна вигідно придбати студентам. Щоб не переплачувати.
Особисто для мене цікавою була тема співпраці «СЕТАМу» з органами місцевого самоврядування, із фермерами та приватними землевпорядниками, які, за укладеними угодами, вигідно реалізовують вирощене та вигодуване. Можливості «СЕТАМу» — практично необмежені.
Під час спілкування зі студентами Надія Швець, начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Одеській області поділилася інформацією про проект «Я маю право», детально розповіла про діяльність органів юстиції та про онлайн-будинок юстиції, зокрема про соціальний ліфт, який допомагає молодим правникам будувати кар’єру і на практиці сповна реалізовувати свої фахові здібності.
Завдяки презентації Надії Швець «Кар’єра юриста в органах юстиції» майбутні правники отримали короткі, але місткі за суттю характеристики кожного із напрямків роботи структурних підрозділів правового відомства. Їх також запросили вільно походити всіма кабінетами, розпитувати як спеціалістів, так і начальство, про роботу, якою вони зайняті.
Фото управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти
Головного теруправління юстиції в Одеській області.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |