ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Звіт голови Одеської обласної ради А.І. Урбанського про свою діяльність за 2017 рік
09.12.2017 / Газета: Одесские известия / № 46(1390) / Тираж: 18937

Вступ

Головним пріоритетом депутатської діяльності є виконання повноважень, наданих виборцями Одеської області. Для громадян це найважливіший засіб реалізації, а часом і захисту їх прав та законних інтересів, можливість впливати на прийняття рішень на місцевому рівні.

На 6 сесіях обласної ради, серед яких були і позачергові, депутатами прийнято понад 250 рішень, і варто відзначити, що більше 40 рішень були спрямовані на підтримку депутатських запитів.

144 окремих засідання постійних депутатських комісій пройшли в копіткій роботі з листами, документами, заявами, які депутати вивчали і використовували для прийняття рішень.

У рамках реалізації соціальних потреб в області працюють 38 регіональних, цільових та комплексних програм. Варто відзначити, що за 2017 рік депутатським корпусом прийнято 9 нових регіональних програм. Більша частина програм на Одещині регулярно фінансується.

За політичними баталіями і змаганнями в ораторському мистецтві депутати не повинні забувати про своїх виборців, які їх підтримали своїми голосами. Якщо люди звертаються до депутатів, значить, вони вірять і сподіваються на вирішення важливих для них питань. Це добре відчувається під час робочих поїздок областю.

Понад 20 візитів до сіл, селищ та міст області дали можливість побачити результати нашої роботи – це ремонти шкіл, дитячих садків, будинків культури, будівництво стадіонів, відновлення лікувальних установ та відродження важливих транспортних артерій. Це дало право взяти нові зобов’язання і завдання для реалізації у майбутньому.

Спираючись на досвід депутатів різних скликань, представники регіонального парламенту продовжили спілкування на комунікативних майданчиках із зарубіжними колегами та делегаціями. Більше 20 зустрічей з представниками різних країн сприяли обговоренню багатьох тем, зокрема децентралізації, загальної безпеки в регіоні, питань освіти та соціального захисту.

Не варто забувати, що більшу частину своєї роботи депутати присвятили опрацюванню значної кількості інформації, створенню робочих груп для вирішення питань використання водних об’єктів області, моніторингу діяльності Держгеокадастру тощо. Нагадаю, що реконструкція з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем триває завдяки зусиллям депутатів усіх рівнів.

Невдовзі новий календарний рік, тому закликаю усіх згуртуватися, бо депутати, які представляють різні депутатські фракції, довели, що вміють вирішувати питання спільно, на благо всіх мешканців Одеської області. Попереду чекає вирішення нових проблем, але за плечима вже є певний депутатський досвід і окреслено дорожню карту до перемоги.

Розділ 1. Сесії обласної ради

1.1. Інформація про кількість проведених сесій обласної ради і розглянутих на них питань

За звітний період обласною радою проведено 6 сесій, на яких прийнято понад 250 рішень, з яких: 9 рішень про затвердження нових програм;

28 рішень про внесення змін до діючих програм; 44 рішення щодо управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області; 43 рішення щодо призначення, продовження строків дії контрактів керівників комунальних підприємств, закладів, установ, організацій; 8 рішень з питань у сфері природокористування; 14 рішень з питань землеустрою, розмежування земель; 9 рішень з організаційних питань (зміни до складу постійних комісій, президії, погоджувальної ради обласної ради, діяльності виконавчого апарату обласної ради тощо); 5 рішень щодо нагородження (клопотання про нагородження вищими органами влади); 1 рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Одеської області».

Протягом року рішеннями обласної ради схвалено 12 звернень до вищих органів влади.

На пленарних засіданнях сесій обласної ради підтримано понад 40 депутатських запитів.

1.2. Робота погоджувальної ради, постійних комісій обласної ради, у тому числі зміни у складі органів обласної ради

Погоджувальна рада

Відповідно до рішення обласної ради від 10 грудня 2015 року № 14-VІІ розпочала роботу погоджувальна рада Одеської обласної ради VІІ скликання.

За звітний період проведено одне засідання погоджувальної ради, на якому розглянуто 2 питання щодо розгляду кандидатур на здобуття високого звання «Почесний громадянин Одеської області».

Члени погоджувальної ради визначилися з кандидатурами на присвоєння даного звання. За результатами розгляду на сесії обласної ради звання «Почесний громадянин Одеської області» було присвоєно колишньому заступнику Одеського міського голови, заслуженому працівнику сфери послуг України Козиреву Михайлу Івановичу.

Під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України високу нагороду вручено Козиреву М.І.

Постійні комісії

Відповідно до рішення обласної ради від 10 грудня 2015 року № 7-VІІ «Про обрання голів постійних комісій Одеської обласної ради VII скликання» в Одеській обласній раді VІІ скликання утворено 15 постійних комісій обласної ради, які охоплюють всі основні сфери життєдіяльності мешканців регіону. Загалом впродовж звітного періоду відбулось 144 окремих засідання постійних комісій обласної ради.

У своїй роботі постійні комісії обласної ради діяли виключно на підставі Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту Одеської обласної ради VІІ скликання, Положення про постійні комісії обласної ради VІІ скликання, а також інших актів законодавства України.

Постійними комісіями обласної ради проводилася робота з документами, листами та іншими матеріалами вищих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Всі матеріали, які надходили до постійних комісій, уважно вивчалися депутатами та використовувались у роботі.

Загальна кількість розглянутих на засіданнях питань становить 1145. В обов’язковому порядку постійними комісіями детально опрацьовувалися проекти обласних і регіональних програм, здійснювався контроль за виконанням рішень обласної ради, прийнятих у попередніх та поточному скликаннях.

У 2017 році окремими комісіями проведено 1 виїзне засідання, під час якого члени комісій на місці детально ознайомились із суттю питання та прийняли виважене рішення. Також протягом звітного періоду проведено

3 спільних засідання декількох постійних комісій з вивчення та вирішення питань, які належать до їх компетенції.

Протягом звітного періоду відбулися зміни в персональному складі постійних комісій :

- зі складу постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності виключено Сулакова Олега Семеновича і включено до складу постійної комісії обласної ради з питань будівництва, регіонального розвитку, культурної спадщини;

- зі складу постійної комісії обласної ради з питань будівництва, регіонального розвитку, культурної спадщини виключено Кюссе Івана Івановича і включено до складу постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності;

- зі складу постійної комісії обласної ради з питань економіки, промисловості, підприємництва, регуляторної політики та інвестиційної діяльності виключено Бойченка Івана Івановича та включено до складу постійної комісії обласної ради з питань прав людини, свободи слова та інформації.

Також Бойченка І.І. обрано головою постійної комісії обласної ради з питань прав людини, свободи слова та інформації.

У додатку 1 до звіту наведена стисла інформація про роботу постійних комісій.

Розділ 2. Програми та стратегічні документи

Серед діючих стратегічних та програмних документів Одеської області, які визначають розвиток регіону, є Стратегія економічного та соціального розвитку Одеської області до 2020 року, Програма соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2017 рік та 38 регіональних цільових та комплексних програм, контроль за виконанням яких здійснюють постійні комісії обласної ради.

За 2017 рік депутатським корпусом Одеської обласної ради VІI скликання було прийнято 9 нових регіональних програм, а саме:

1. Програма соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2017 рік.

2. Регіональна програма підтримки розвитку книговидання та засобів масової інформації в Одеській області на 2017-2019 роки.

3. Обласна програма надання фінансової підтримки комунальним підприємствам (установам, організаціям) спільної власності територіальних громад Одеської області, які забезпечують діяльність обласної ради та обласної державної адміністрації, на 2017-2019 роки.

4. Обласна комплексна програма «Культура Одещини – 2017-2019 роки».

5. Регіональна програма стимулювання до впровадження енергоефективних технологій об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, ЖБК) Одеської області на 2017-2018 роки.

6. Регіональна програма підвищення попиту населення до впровадження заходів енергозбереження в Одеській області на 2017-2018 роки.

7. Обласна комплексна програма «Безпечна Одещина» на 2017-2018 роки.

8. Програма розвитку туризму та курортів в Одеській області на 2017-2020 роки.

9. Програма розвитку конкурентноспроможності малого та середнього підприємництва в Одеській області на 2017-2020 роки.

Найбільша кількість програм діє у сферах житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури та будівництва, охорони здоров’я, культури, екології та соціального захисту.

З 38 діючих програм у 2017 році фінансуванням охоплено 19 програм.

Загальний обсяг фінансування, визначений у програмах на 2017 рік, за рахунок коштів обласного бюджету становить 1066,5 млн грн, згідно з обласним бюджетом на 2017 рік фінансування діючих програм передбачено в сумі 824,1 млн грн, або 77,3 відсотка від запланованого у програмах.

Контроль за виконанням регіональних цільових та комплексних програм здійснюють профільні постійні комісії обласної ради.

Розділ 3. Регуляторна діяльність обласної ради

Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Регламенту Одеської обласної ради VII скликання на теперішній час діє 6 регуляторних актів Одеської обласної ради.

У 2017 році регуляторні акти обласною радою не приймались.

Розділ 4. Співпраця з органами місцевого самоврядування регіону

4.1. Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

Вже котре скликання обласної ради продовжує плідно працювати Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

Питання діяльності органів місцевого само­врядування області вирішуються об’єднанням зусиль всіх міських голів та голів районних рад, що систематично зустрічаються, спілкуються, діляться думками, набувають досвіду та визначають спільні підходи до розв’язання нагальних проблем.

За звітний період було проведено 2 засідання, а саме:

- 26 липня 2017 року – у м. Одесі, на якому розглянуто питання: «Про уточнення складу Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Одеської обласної ради

VІI скликання», «Про план роботи Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Одеської обласної ради на 2017 рік», «Про стан підготовки навчальних закладів області до нового 2017-2018 навчального року», «Про сприяння інвестиційній діяльності та створенню робочих місць».

- 07 листопада 2017 року – у м. Одесі, на якому розглядалися питання: «Про внесення змін до Положення про Координаційну раду з питань місцевого самоврядування при голові Одеської обласної ради

VІI скликання», «Про створення робочих груп», «Інвентаризація земель, проведення земельних аукціонів з метою наповнення місцевих бюджетів», «Перспективи розвитку дорожнього господарства Одеської області», «Встановлення вагових комплексів для збереження автодорожнього покриття в населених пунктах ра­йонів та за їх межами», «Фінансування об’єктів комунальної власності територіальних громад».

За результатами розгляду вищезазначених питань прийнято відповідні рішення, які було направлено для врахування у роботі та відповідного реагування членам Координаційної ради.

4.2. Геральдична колегія при обласній раді

Протягом звітного періоду колегія провела 3 засідання, на яких за поданням органів місцевого самоврядування області (Великомихайлівської, Окнянської та Реній­ської районних рад, Ренійської міської ради, Плосківської сільської ради Балтського ра­йону, Долинської, Котловинської, Лиманської, Нагірненської, Плавнівської сільських рад Ренійського району) були опрацьовані матеріали щодо геральдичних символів вищевказаних територіальних одиниць, розроблених за участю членів геральдичної колегії при Одеській обласній раді.

За результатами обговорення були підтримані представлені графічні зображення гербів, прапорів та штандарту міського голови, виготовлено 17 свідоцтв про реєстрацію та внесено відповідні записи до Геральдико-вексилологічного реєстру офіційних символів і відмітних знаків органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади Одеської області. На доопрацювання була відправлена символіка Білгород-Дністровського та Ізмаїльського районів, міста Ізмаїл та смт Радісне Іванівського району, до якої висловлені суттєві зауваження членів колегії.

4.3. Комісія обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих

Протягом звітного періоду комісія провела 4 засідання, на яких було розглянуто 16 питань. За цей період комісією отримано 5 вхідних та підготовлено 14 вихідних листів.

Враховуючи зміни у структурних підрозділах обласної державної адміністрації, комісією підготовлено проект рішення «Про внесення змін до рішення обласної ради від 19 лютого 2016 року № 107-VIІ «Про затвердження складу комісії обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих та Положення про комісію обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих», який було прийнято на пленарному засіданні 22 вересня поточного року.

Комісія згідно зі своїми повноваженнями щодо виконання рішення Одеської обласної ради народних депутатів від 15 жовтня 1992 року № 378-ХХІ «Про заходи по соціальному захисту реабілітованих громадян» тримає на постійному контролі проведення щорічних одноразових виплат з обласного бюджету деяким категоріям колишніх політв’язнів та репресованих (у поточному році зазначені виплати отримали 87 осіб, більшість яких мешкає в місті Одесі). Загальне фінансування на 2016 рік було визначено у сумі 300 тис. грн. За мінусом вартості поштових витрат виплата на кожного отримувача становила 3379,31 грн.

2017 рік – 80-ті роковини Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, у зв’язку з цим 23 березня Президент України підписав Указ про заходи, присвячені вшануванню пам’яті загиблих у тих страшних подіях та посиленню соціального захисту усіх репресованих за радянських часів громадян України. Комісія обласної ради взяла активну участь у підготовці та втіленні відповідного розпорядження обласної державної адміністрації, виданого на підставі вищезазначеного Указу Президента України. На жаль, не всі пропозиції членів комісії були враховані, але діяльність в рамках виконання заходів дозволила здійснити роботи, які турбували комісію обласної ради та громадськість Одещини, а саме: продовження впорядкування місць поховань останків репресованих громадян міста Одеси на Західному цвинтарі м. Одеса та на території Одеської області, відновлення фінансування на проведення пошукових робіт з метою встановлення місць масового поховання жертв політичних репресій 1937-1938 років та опрацювання архівних матеріалів з подальшою підготовкою та виданням серії книг «Реабілітовані історією. Одеська область».

Члени комісії брали активну участь у численних заходах на державному та місцевому рівнях щодо вшанування пам’яті жертв політичних репресій радянського періоду, а також у круглих столах стосовно внесення змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», які сприятимуть вдосконаленню соціального захисту реабілітованих та членів їх родин.

4.4. Робочі візити голови обласної ради до міст та районів області

Протягом 2017 року головою обласної ради здійснювалися робочі поїздки містами та селами Одеської області.

Так, у січні 2017 року голова обласної ради відвідав Білгород-Дністровську фортецю з робочим візитом та проінспектував хід ремонтних робіт північної стіни і перевірив стан вежі № 2 Аккерманської фортеці, яка через сильні опади почала руйнуватися. Під час візиту керівник КП «Фортеця» О. Морозов висловив занепокоєння з приводу просадки мосту Кілійських воріт та відновлення рову, а також обговорив питання освітлення фортеці і підсвічування пам’ятника в нічний час. У ході огляду найбільше занепокоєння викликав стан «вежі Пушкіна».

24 січня голова обласної ради А.І. Урбанський спільно з головою облдержадміністрації Степановим М.В. перебували з робочою поїздкою в Ізмаїльському, Ренійському та Болградському районах. Відповідно до програми відвідання проведено робочу нараду у м. Ізмаїл. На нараді обговорено низку проблемних питань щодо наповнення місцевих бюджетів за основними бюджетоутворюючими податками та ефективного використання коштів. Також йшлося про соціально-економічний розвиток Одещини.

Під час робочої поїздки до Любашівського району голова обласної ради Урбанський А.І. спільно з депутатами обласної ради Садовником А.А., Артеменком А.І., Бондаренком О.А. та Табунщиком Р.В. відвідав Любашівську центральну районну лікарню, поспілкувався з активом району, а також обговорив перспективи будівництва соціального житла на місці колишнього готельного комплексу «Меридіан» в смт Любашівка.

В рамках спільної поїздки до Кодимського району голова обласної ради Анатолій Урбанський та голова обласної державної адміністрації Максим Степанов відвідали Кодимський центр надання адміністративних послуг, а також оглянули автодорогу Т-16-11 «Контрольно-пропускний пункт «Олексіївка – Кодима – Балта».

У середині лютого голова обласної ради Анатолій Урбанський та голова обласної державної адміністрації Максим Степанов спільно з депутатами обласної ради здійснили робочу поїздку до Балтського району, під час якої відвідали КУ «Балтська центральна районна лікарня», оглянули місце будівництва спортивного комплексу. Також делегація відвідала Балтський кінотеатр, де вже замінено дах, відремонтовано підлогу, стіни, здійснено бетонування фундаменту, повністю відремонтовано конференц-зал і закуплено меблі для нього, відремонтовані 3 службових кабінети та проведено заміну вікон. Крім того, у ході візиту керівництво області провело робочу нараду з питань децентралізації та територіального об’єднання громад.

03 квітня 2017 року голова обласної ради А.І. Урбанський взяв участь у спільній робочій зустрічі депутатських груп міжпарламентських зв’язків парламентів України та Республіки Молдова в районі населеного пункту Паланка Одеської області. Зустріч відбулася за ініціативою депутата Верховної Ради України Павла Унгуряна та депутата Парламенту Республіки Молдова Єужена Нікіфорчука. Учасники зустрічі обговорили важливе питання організації руху автомобільного транспорту трасою Одеса – Рені в період капітального ремонту автомобільного мосту Паланка.

В рамках робочої поїздки на південь регіону керівники області Анатолій Урбанський та Максим Степанов, а також депутати обласної ради Паращенко С.В., Волканов В.Д., Чапір Д.П., Братінов І.В. відвідали Арцизьку районну лікарню, де обговорювалися перспективи створення одного з десяти госпітальних округів на базі Арцизької ЦРЛ, який обслуговуватиме мешканців 4-х районів – Татарбунарського, Тарутинського, Арцизького та Саратського. Також очільники області поспілкувалися з аграріями та ознайомилися з ходом проведення посівної кампанії на півдні Одещини.

Того ж дня керівники області відвідали і Тарутинський район, приділивши особливу увагу стану доріг. Насамперед йшлося про необхідність будівництва автомобільної дороги місцевого значення КПП «Малоярославець» – КПП «Лісне» за новим напрямком в обхід території Республіки Молдова на ділянці Ганнівка – Лісне. Під час огляду етнографічного комплексу «Фрумушика Нова» проведено робочу нараду з головами ра­йонних рад, районних державних адміністрацій, сільських рад, керівниками сільськогосподарських підприємств Арцизького та Тарутинського районів. Зустріч була присвячена обговоренню перспектив розвитку сільського господарства в Одеській області та пошуку можливих шляхів вирішення нагальних проблем аграрного сектору. Також йшлося про ремонт доріг, залучення інвестицій, перспективи створення позитивного туристичного іміджу Одеської області, забезпечення населення якісною медициною.

26 травня поточного року під час візиту до Одещини Президент України Порошенко П.О., голова обласної ради Урбанський А.І., голова обласної державної адміністрації Степанов М.В., народні депутати від Одеської області урочисто відкрили та оглянули відновлену 44-кілометрову автомобільну дорогу Спаське-Вилкове Т-16-28.

Наприкінці травня голова обласної ради взяв участь у відкритті нового відділення гемодіалізу на базі Білгород-Дністровської багатопрофільної лікарні.

01 червня під час робочої поїздки до м. Білгорода-Дністровського голова обласної ради та голова обласної державної адміністрації вручили ключі від соціального житла дітям-сиротам – двом хлопцям та дівчині.

Також у червні голова обласної ради Анатолій Урбанський, депутат обласної ради Чапір Д.П., голова Біляївської районної ради Мишаглі О.Г. в селищі Усатове Біляївського району урочисто відкрили оновлену лікарську амбулаторію.

07 липня 2017 року голова обласної ради Урбанський А.І. відвідав м. Ізмаїл, де ознайомився з роботою комунального підприємства «Ізмаїльське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства». Після цього, перебуваючи на території культурно-історичного і духовного центру «Діорама», відкрив бювет.

Під час робочого візиту до Арцизького ра­йону голова обласної ради Урбанський А.І. ознайомився з ходом проведення ремонтних робіт у Виноградівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та урочисто відкрив відремонтований будинок культури у с. Виноградівка. Також у м. Арциз відбулася урочиста церемонія відкриття шкільного стадіону Арцизького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія». Того ж дня голова обласної ради спільно з депутатом обласної ради Паращенком С.В., керівництвом Арцизького району та заступником голови облдержадміністрації Колебошиним С.В. проінспектували якість понад 2 км нового дорожнього покриття у с. Плоцьк та ознайомилися з ходом збиральних робіт ранніх зернових культур.

21 липня 2017 року голова обласної ради провів виїзну нараду щодо стану справ у проведенні реконструкції Аккерманської фортеці у м. Білгород-Дністровський. Також на нараді обговорено хід проведення археологічних досліджень на території фортеці.

Під час виїзної наради щодо ознайомлення з ходом робіт з реконструкції з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем, яку провів наприкінці липня голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, було обговорено питання про перспективи розвитку екотуризму на території Тилігульського регіонального ландшафтного парку.

08 вересня у м. Білгород-Дністровський вперше пройшли Всеукраїнські змагання з боротьби самбо – Всеукраїнський турнір «Кубок «Юна Україна» серед молоді та Всеукраїнський турнір пам’яті основоположника українського самбо Романа Школьнікова серед дорослих. В урочистій церемонії відкриття взяли участь заступник Міністра молоді та спорту України Войтович Я.В., віце-президент Національної федерації самбо України Рогач В.І., голова обласної ради Урбанський А.І., депутат обласної ради, президент Одеської обласної федерації самбо Адзеленко О.В., депутат обласної ради Маслов Ю.К., Білгород-Дністровський міський голова Гінак А.Ф. та інші.

У середині вересня голова обласної ради Урбанський А.І. відвідав новий дитячий садок у с. Баранове Іванівського району. Разом з керівниками сільської та районної рад, а також заступником голови облдержадміністрації Колебошиним С.В. оглянули приміщення дошкільного закладу.

На початку жовтня голова обласної ради здійснив візит до с. Маяки Біляївського району, де ознайомився з ходом будівництва спортивного стадіону. Також у жовтні голова обласної ради Урбанський А.І. взяв участь у святкуванні 491-ї річниці від дня заснування м. Балта та 596-ї річниці від дня заснування с. Маяки Біляївського району.

Наприкінці жовтня голова обласної ради взяв участь у відкритті нового спортивного стадіону на 200 глядачів у с. Маяки Біляївського району. Фінансування реконструкції спортивного стадіону здійснювалося з державного та місцевого бюджетів. З обласної скарбниці було виділено 2,5 млн грн. Під час урочистостей представники обласної влади подарували спортсменам сертифікат на екіпіровку восьми футбольних команд.

Протягом 2017 року голова обласної ради здійснював і інші робочі візити до сіл, селищ, міст і районів області, постійно приділяв увагу соціально-економічному та культурному розвитку Одеського регіону.

Розділ 5. Участь у національних проектах розвитку місцевого самоврядування

5.1. Співпраця з Українською асоціацією районних та обласних рад

Протягом 2017 року голова обласної ради здійснював активну діяльність щодо співпраці з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація ра­йонних та обласних рад», членом якої обласна рада є з 2002 року.

Українська асоціація районних та обласних рад — важливий інструмент, що забезпечує діалог між органами місцевого самоврядування і владою.

17 лютого 2017 року у м. Київ відбувся З’їзд Асоціації, на якому голову Одеської обласної ради Урбанського А.І. обрано віце-президентом Асоціації, а Миколаївську районну раду прийнято до Асоціації новим членом.

11-15 вересня 2017 року у смт Затока Білгород-Дністровського району Українською асоціацією районних та обласних рад проведено Всеукраїнську нараду-семінар для представників районних та обласних рад з актуальних питань децентралізації та реформування органів місцевого самоврядування.

10 листопада 2017 року голова обласної ради Урбанський А.І. взяв участь у засіданні Правління Асоціації, яке відбулося у м. Київ.

Юридичне управління апарату обласної ради активно співпрацює з Українською асоціацією районних та обласних рад щодо аналізу законопроектів.

Так, відповідними листами була висловлена позиція обласної ради щодо проектів законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності та посилення соціальних гарантій дітям та сім’ям з дітьми»; «Про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності»; «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту родин з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям», а також щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Розділ 6. Міжрегіональне та міжнародне співробітництво

З метою сприяння інвестиційної привабливості Одеської області, а також розвитку міжнародного, міжрегіонального, прикордонного співробітництва регіону протягом 2017 року обласною радою здійснювались заходи щодо підтримки та активізації зовнішніх відносин регіону з іноземними партнерами.

У зв’язку з актуальністю питання євроінтеграції для держави в цілому та для Одеської області зокрема обласною радою ведеться робота щодо реалізації регіональної складової сприяння європейській інтеграції України.

Сьогодні Одеський регіон стабільно є одним з активних учасників України на міжрегіональній арені. Діють угоди та протоколи про наміри, укладені Одеською обласною радою із 22 регіонами іноземних держав (зокрема з регіонами Китаю, Румунії, Молдови, Німеччини, Болгарії, Греції, Італії, Польщі, Чехії, Туреччини, Білорусії та ін.), що є платформою для розвитку зовнішніх відносин області.

В області акредитовані 23 консульські установи: 9 генеральних консульств, 10 почесних консульств, 2 консульства, 1 консульське представництво, 2 культурних центри при Посольствах та Місія ЄС, а також 2 спеціальні моніторингові місії ОБСЄ та ООН, що виводить Одещину на 2 місце в Україні після м. Київ за кількістю дипломатичних представництв.

Всього протягом поточного року обласною радою організовано та взято безпосередню участь у більш ніж 50 заходах міжнародного характеру.

Також для підтримки та розвитку міжнародного співробітництва регіону ключову роль виконують контакти із очільниками дипломатичних представництв, акредитованих в Україні, іноземними делегаціями та міжнародними організаціями.

Протягом року було проведено більше 20 зустрічей, у тому числі із представництвами КНР, Польщі, Туреччини, Греції, Литви, Франції, Румунії та Молдови. В ході зустрічей обговорювались питання щодо стану та перспектив міжрегіонального співробітництва у сферах соціально-економічного розвитку, АПК, залучення інвестицій, туризму, освіти та культури, обміну досвідом із регіонами іноземних країн, візової підтримки та інших питань.

Відбулись зустрічі із представниками Одеського представництва спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, міжнародної організації Управління Верховного комісара ООН в Україні у справах біженців, керівниками програми Світового Банку, ЄБРР та інші.

В рамках зустрічей обговорено питання загального стану безпеки Одеської області, впровадження реформи децентралізації в регіоні, діяльності цих відомств в Україні щодо вирішення питань охорони здоров’я, освіти та соціального захисту.

Спільно з депутатами обласної ради проведено зустріч із представниками Асамблеї Європейських регіонів щодо поновлення членства Одеської області у Асамблеї та подальшого співробітництва.

Особлива увага приділяється збереженню спільної історико-культурної спадщини. Обласна рада сприяла офіційному візиту делегації Міністерства Культури Турецької Республіки з метою проведення експертизи території Аккерманської фортеці для встановлення історико-культурної експозиції та співфінансування проекту, пов’язаного із реконструкцією (відбудовою) Аккерманської фортеці, зокрема її північної частини.

Керівництво обласної ради сприяє розширенню зарубіжної представницької діяльності. Так, впродовж 2017 року делегації Одеської області під керівництвом голови обласної ради, у складі представників депутатського корпусу та працівників апарату обласної ради здійснювали візити до іноземних держав для участі у міжнародних заходах щодо співробітництва, обміну досвідом з питань економіки, інвестицій, освіти, туризму та місцевого самоврядування.

Зокрема, було організовано візит делегації Одеської обласної ради до міста Краків для участі у ІІІ Європейському Конгресі місцевого самоврядування та до міста Люблін для участі у форумі «Європейський Конгрес Східних Ініціатив», які були присвячені перспективам розвитку місцевого самоврядування та шляхам вирішення соціально-економічних проблем в громадах.

Обласна рада всебічно сприяє розширенню міжрегіонального співробітництва області для спільної участі громад у проектах міжнародно-технічної допомоги. З метою вирішення питань транскордонного економічного та культурного співробітництва проведено зустріч із представниками Автономно-територіального утворення Гагаузія Молдавської Республіки, в рамках якої були укладені угоди про співробітництво між містами Вилкове та Чадир-Лунга, селами Котловина та Етулія, Підгірне та Кірієт-Лунга, Старі Трояни та Дезгинжа, Кубей та Копчак, Красне та Бешгіоз, селищами Серпневе та Чок-Майдан.

З метою сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні у поточному році продовжилась робота у напрямі залучення коштів міжнародно-технічної допомоги у рамках діючих домовленостей, разом із цим були укладені нові угоди щодо співробітництва з міжнародними партнерами та організаціями.

З метою впровадження нових проектів Програми Розвитку ООН у 2017 році обласною радою організовано регіональну конференцію, за результатами якої укладено угоду про партнерство між Одеською обласною радою, Одеською обласною державною адміністрацією та ПРООН за фінансової підтримки Агентства розвитку Австрії щодо імплементації нового Проекту «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей». В рамках угоди в сільських громадах області реалізується 12 проектів з компоненту енергоефективності (11 загальноосвітніх шкіл та НВК) та створення сільського кооперативу загальною вартістю 500,0 тис. євро.

Сьогодні завдяки сприянню міжнародних організацій обласна рада максимальну увагу приділяє впровадженню на території Одеської області реформ з енергетичної ефективності із залученням компоненту чистої енергетики.

Одним із міжнародних партнерів такого напряму є Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», з яким обласна рада співпрацює з 2016 року. Для продовження співробітництва у 2017 році обласною радою було укладено додаткову угоду до Меморандуму із Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», термін дії якої продовжено на 2018 рік. У реалізації даного проекту в Одеській області беруть участь 8 міст-партнерів: Одеса, Балта, Білгород-Дністровський, Болград, Ізмаїл, Рені, Чорноморськ та Южне, з якими налагоджено тісну взаємодію, результатом якої за сприяння Проекту містами-партнерами розроблені Плани дій зі сталого енергетичного розвитку.

Також, за результатами конкурсу Проекту, міста-переможці Балта, Болград та Ізмаїл отримали грантову допомогу для впровадження проектів щодо комплексної термо- та енергомодернізації навчальних закладів. Загальний бюджет цих проектів становить 12,5 млн грн, з яких кошти гранту – 5,7 млн грн, кошти місцевих бюджетів – 10,9 млн грн, з обласного бюджету виділено співфінансування у розмірі 1,6 млн грн.

Міжнародними організаціями в поточному році також надано підтримку у сфері охорони здоров’я. У липні 2017 року обласною радою спільно з обласною державною адміністрацією укладено Меморандум про співробітництво з міжнародною компанією «Фрезеніус Медикал Кер Україна» щодо реалізації проекту оснащення медичним обладнанням відділень гемодіалізу в Одеській області.

Одним із пріоритетних напрямів транскордонного співробітництва залишається співпраця з румунськими та молдовськими партнерами в рамках членства Одеської області в Асоціації транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай», яку створено у відповідності із Європейською рамковою конвенцією про транскордонне співробітництво між територіальними общинами або органами влади та положеннями Протоколу тристороннього співробітництва між урядами України, Румунії та Республіки Молдова. Протягом 2016-2017 років Одеська область головує в Асоціації.

За сприянням Асоціації, на території області в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013 роки, Європейським союзом фінансується реалізація транскордонного проекту «Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення у Нижньодунайському регіоні України, Румунії та Республіки Молдова», основним заходом якого передбачено реконструкцію каналізаційної системи в м. Вилкове.

Одеська обласна рада приділяє максимальну увагу залученню інвестицій в економіку регіону з використанням вивчення ефективного досвіду міжнародних організацій. У цьому напрямі було проведено зустрічі із грецькими компаніями, зокрема представниками Афінської компанії EYDAP та «TECOMA», в ході якої обговорені питання щодо перспективи будівництва сучасних і реконструкції діючих очисних споруд, систем водопостачання та водовідведення на півдні Одеської області (у Білгороді-Дністровському, Ізмаїлі, Кілії та смт Затока) із залученням іноземних інвесторів та девелоперів.

Також проведено зустріч із делегацією представників китайської компанії ТОВ «Мінметалс Інжиніринг», що входить до міжнародної корпорації «China Minmetals Corporation», в ході якої обговорено питання щодо перспективи реалізації спільних інвестиційних проектів у сферах агропромислового комплексу, розвитку портової інфраструктури та туризму, а також сприяння впровадженню нових інвестиційних проектів на території Одеської області.

Протягом року діяла Програма залучення зовнішніх ресурсів та розвитку міжнародної діяльності Одеської області на 2014-2017 роки, яка була затверджена рішенням обласної ради від 24 грудня 2013 року № 967-VI. У зв’язку із закінченням її дії, з метою розвитку існуючих та започаткування нових взаємовигідних зв’язків Одеської області з регіонами країн світу та міжнародними організаціями, обласною радою розроблено пропозиції до проекту нової програми.

РОЗДІЛ 7. ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ОБЛАСТІ

Обласною радою приділяється значна увага питанням природокористування області.

Для вирішення проблемних питань обласною радою ініційовано створення робочих груп із залученням депутатів обласної ради, керівників та фахівців структурних підрозділів обласної державної адміністрації і територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, фахівців обласної ради, науковців:

– з вивчення проблемних питань щодо охорони земель і раціонального використання, відтворення природних ресурсів на землях сільськогосподарського, водного, лісового, природно-заповідного фондів в Одеській області;

– щодо моніторингу діяльності Держгео­кадастру, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин в Одеській області;

– з вивчення стану використання водних об’єктів у режимі спеціалізованих товарних рибних господарств;

– з вивчення стану використання корисних копалин на території Одеської області.

Робочими групами було проведено 24 виїзні засідання, складено 10 актів обстеження, направлено 12 листів до органів державних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади в сфері земельних та природоохоронних відносин, підготовлено 7 депутатських звернень, подано 4 заяви до правоохоронних органів про вчинення правопорушень, також за результатами засідань робочої групи складено 3 протоколи.

За результатами роботи робочих груп державною екологічною інспекцією та управлінням з охорони земель в Одеській області складено 5 протоколів з нарахуванням збитків.

Обласною радою здійснюється контроль за сплатою та нарахуванням пені щодо оренди за користування водними об’єктами місцевого значення.

Фахівцями обласної ради постійно проводяться перевірки з виїздом на місце щодо здійснення контролю за веденням мисливського господарства, використанням водних об’єктів місцевого значення та законністю використання надр в Одеській області.

Також за сприяння обласної ради проводиться реконструкція з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем з метою збереження та підтримки екологічного стану водної екосистеми лиману.

У 2017 році даний проект профінансовано на загальну суму 17,9 млн грн, із них з обласного бюджету – 4,7 млн грн та з державного бюджету – 13,18 млн грн.

На даний час виконано ряд робіт, а саме:

– розроблено більш ніж 40 тис. куб. м піщано-гравійної суміші;

– завершено зведення шлюзової споруди;

– змонтовані шандори і рибозатримуючі сітки;

– встановлено в проектне положення більш ніж 3 тис. кв. м шпунтових стінок;

– викачано з котлованів водозниження більш ніж 40 тис. куб.м води;

– зведено дамбу об’ємом 6 тис. куб. м піщано-гравійної суміші;

– зведено 80% наносно-затримуючої споруди.

До цього часу залишається невирішеним питання щодо необхідності врегулювання меж між Одеською та Миколаївською областями. Обласною радою проводиться відповідна робота.

Також обласною радою спільно з обласною державною адміністрацією проводиться робота щодо врегулювання рибальства та забудови на території Нижньодністровського національного природного парку.

РОЗДІЛ 8. ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Відповідно до пункту 2.12.2. Регламенту Одеської обласної ради VІІ скликання, затвердженого рішенням обласної ради від 10 грудня 2015 року № 10-VІІ, до складу виконавчого апарату входить апарат обласної ради та управління обласної ради з майнових відносин. Загальна кількість фактично працюючих співробітників виконавчого апарату становить 99 осіб.

Інформація стосовно роботи управління обласної ради з майнових відносин за звітний період наведена у додатку 2 до даного звіту.

8.1. Документообіг

За звітний період до обласної ради надійшло 4707 листів від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та організацій різних форм власності, 1007 листів надійшло на адресу постійних комісій обласної ради.

Загальна кількість вихідної кореспонденції склала 2540 листів за підписом керівників обласної ради.

Виконавчим апаратом обласної ради підготовлено та видано 1091 розпорядження, у тому числі 695 – з питань основної діяльності обласної ради.

8.2. Інформація про роботу зі зверненнями громадян

Протягом звітного періоду до обласної ради надійшло 611 звернень громадян, з яких 35 подано на особистих прийомах громадян голови обласної ради.

Головою обласної ради проведено 10 особистих прийомів громадян.

Найактуальнішими питаннями, які порушувались у зверненнях, стали надання матеріальної допомоги на лікування – 445 звернень, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян – 59 звернень, питання щодо комунального господарства – 30 звернень, щодо аграрної політики та земельних відносин – 15 звернень.

27 питань, порушених у зверненнях громадян, вирішено позитивно, за 38 зверненнями надано роз’яснення, 546 звернень направлено за належністю.

8.3. Реалізація державної політики з питань кадрової роботи та служби в органах місцевого самоврядування. Підвищення кваліфікації та навчання працівників апарату

Основною метою кадрової політики в апараті обласної ради є його забезпечення високопрофесійними, ініціативними та патріотично налаштованими спеціалістами, здатними взяти на себе відповідальність й успішно вирішувати назрілі загальнодержавні та регіональні проблеми і в такий спосіб організувати ефективне управління політичним, економічним і соціальним розвитком області.

Станом на 01 листопада 2017 року чисельність фактично працюючих працівників апарату становить 67 осіб. Всі працівники апарату обласної ради мають повну вищу освіту, 1 посадова особа має науковий ступінь кандидата наук.

З метою реалізації права громадян на рівний доступ до служби в органах місцевого самоврядування, якісного добору та розстановки кадрів у виконавчому апараті обласної ради протягом 2017 року проведено 2 конкурси на заміщення посад посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату Одеської обласної ради. За результатами конкурсів до виконавчого апарату обласної ради прийнято 29 працівників: у тому числі 22 – до апарату обласної ради, 7 – до управління обласної ради з майнових відносин.

На виконання вимог Закону України «Про очищення влади» у поточному році розпочато проведення перевірки 23 працівників апарату, за результатами проведеної перевірки підготовлено 26 довідок. Встановлено, що до працівників апарату обласної ради не застосовуються заборони, передбачені частиною третьою та четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади».

Одним із найважливіших обов’язків посадових осіб місцевого самоврядування є постійне вдосконалення організації своєї роботи і підвищення професійної кваліфікації. Для цього створені всі умови для навчання й підвищення кваліфікації у відповідних навчальних закладах та через самоосвіту. Двадцять чотири посадові особи апарату обласної ради мають другу вищу освіту за спеціальністю «Державне управління», 2 посадових особи навчаються в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Державне управління», 2 особи навчаються в аспірантурі вищих навчальних закладів.

Належна увага приділяється підвищенню професійного рівня посадових осіб місцевого самоврядування. З метою належного оновлення та набуття знань, умінь та навичок, необхідних для продовження професійної діяльності на службі в органах місцевого самоврядування, 673 посадові особи місцевого самоврядування області пройшли підвищення кваліфікації в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, з них 51 – посадові особи апарату обласної ради.

Результати навчання і підвищення квалі­фікації є однією з підстав для просування по службі. Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» унормовує також положення щодо формування кадрового резерву з посадових осіб місцевого самоврядування, які підвищили кваліфікацію або пройшли відповідне стажування.

З метою поліпшення добору й розстановки кадрів, розвитку ініціативи і творчої активності посадових осіб апарату обласної ради розпорядженням голови обласної ради від 30 грудня 2016 року № 1560/2016-ОР затверджено кадровий резерв апарату обласної ради на 2017 рік. Станом на 01 листопада 2017 року 2 посадові особи апарату обласної ради, які зараховані до кадрового резерву та пройшли стажування, були призначені на вищі посади.

Важливим напрямом кадрової політики є робота із вищими навчальними закладами міста щодо організації та проведення практики студентами навчальних закладів. З метою набуття практичного досвіду роботи та апробації отриманих знань в апараті обласної ради за звітний період пройшли виробничу та переддипломну практику 6 студентів Національного університету «Одеська юридична академія».

Одним із напрямів кадрової роботи є нагородження та відзначення працівників області Почесною грамотою Одеської обласної ради, Почесною відзнакою Одеської обласної ради, цінним подарунком голови обласної ради та підготовка документів щодо нагородження Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України до державних, ювілейних та професійних свят. За звітний період було нагороджено 1330 осіб обласними нагородами та 7 осіб – грамотою Верховної Ради України.

РОЗДІЛ 9. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГЛАСНОСТІ В РОБОТІ ОБЛАСНОЇ РАДИ ТА ЇЇ ОРГАНІВ

9.1. Дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» протягом звітного періоду до обласної ради надійшло 137 запитів на публічну інформацію, з яких 70 – щодо надання копій рішень та інших документів обласної ради; 29 – щодо діяльності комунальних підприємств; 20 – щодо майнових питань; 18 – щодо земельних відносин.

Обласною радою надано інформацію на 78 запитів, 27 запитів направлено за належністю, а також на 32 запити щодо публічної інформації надано роз’яснення.

9.2. Співпраця із засобами масової інформації

Обласна рада та її керівництво працює за принципами публічності, прозорості та відкритості, керуючись у своїй діяльності законами України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію» та іншими. Жоден із представників місцевих або всеукраїнських засобів масової інформації не був обмежений у праві доступу на заходи, організовані обласною радою. Регулярно здійснювалася розсилка на електронні адреси ЗМІ повідомлень про анонси подій в обласній раді, діяльність керівництва та депутатського корпусу облради, що дало можливість не лише запрошувати на заходи журналістів, а й активно популяризувати діяльність обласної ради та її органів.

Найвагомішим носієм інформації про роботу обласної ради є її офіційний веб-сайт. Завдяки оперативному оприлюдненню цей ресурс став джерелом достовірної офіційної інформації, яким часто послуговуються користувачі мережі Інтернет.

Повідомлення про поточну діяльність обласної ради, зокрема – роботу постійних комісій, президії, погоджувальної та координаційної ради, геральдичної колегії та сесії постійно розміщуються на офіційному сайті.

Широко висвітлюються робочі візити голови і депутатів обласної ради до районів та міст обласного значення регіону, під час яких особливу увагу акцентовано на соціальній сфері, енергоефективності, розвитку інфраструктури, сільського господарства, туристичного потенціалу та інше.

Публікуються новини про розвиток міжнародного, міжрегіонального, прикордонного співробітництва Одещини, заходи з підтримки та активізації зовнішніх відносин з іноземними партнерами та робочі зустрічі керівництва обласної ради з представниками дипломатичних установ зарубіжних країн. Також регулярно оновлюється інформація щодо освоєння бюджетних коштів, реалізації затверджених облрадою регіональних програм та інвестиційних проектів. Всього упродовж звітного періоду на сайті обласної ради було розміщено понад 750 матеріалів.

Продовжується дієва та конструктивна співпраця із представниками регіональних засобів масової інформації та представниками всеукраїнських видань. Так, проведений моніторинг друкованих та електронних ЗМІ засвідчив, що упродовж звітного періоду у виданнях регулярно публікувались повідомлення про діяльність обласної ради, які використані з розділу «Новини» офіційного сайту обласної ради. Представники засобів масової інформації були присутні на заходах, організованих обласною радою, та, відповідно, подавали інформацію про діяльність облради, її керівництва та прийняті рішення.

Керівництво та депутати обласної ради були гостями різноманітних передач місцевих телерадіокомпаній «РІО», «ПІВДЕННА ХВИЛЯ», «Моя Одеса», «Міський телеканал», «Медіа-Інформ», телекомпаній «Репортер», «Круг», «7 канал», «Глас», «3 цифровий», «Академія», «Здоров’я», Філії Національної телекомпанії України «Одеська регіональна дирекція» та інших. Брали участь у прес-конференціях, засіданнях круглих столів. Голова обласної ради давав інтерв’ю в ефірах всеукраїнських телекомпаній: «1+1», «Україна», «Інтер», «СТБ», «Рада».

Матеріали про роботу місцевого самоврядування друкуються в обласних («Вечерняя Одесса», «Роден Край», «Одесская жизнь», «Чорноморські новини», а також видання Південноукраїнського медіа-холдингу) та регіональних («Вісті Ананьївщини», «Арцизькі вісті», «Народна Трибуна», «Вісті Біляївки», «Степовий маяк», «Південна зоря», «Дружба», «Степові зорі», «Придунайські вісті», «Вісті Кодимщини», «Слава хлібороба», «Дружба», «Сільські новини», «Промінь», «Окнянський вісник», «Наддністрянська правда», «Ренійський вісник», «Татарбунарський вісник», «Новини Фрунзовщини», «Новини Южного») суспільно-політичних періодичних виданнях.

Оцінюючи роботу газети обласної ради «Оде­ські вісті», слід відзначити, що протягом звітного періоду було опубліковано 70 розгорнутих статей, які висвітлюють діяльність Одеської обласної ради, розміщено 161 інформаційне повідомлення, 13,5 сторінки рішень обласної ради були розміщені на шпальтах газети.

Також у практику роботи голови обласної ради увійшли брифінги за підсумками кожного пленарного засідання. Найбільшу зацікавленість викликали теми щодо освоєння бюджетних коштів, соціально-економічного життя регіону, інфраструктурного розвитку, збереження та раціонального використання природних ресурсів тощо.

Журналісти мають доступ до висвітлення сесій, засідань постійних комісій, урочистих заходів, інших подій за участю керівництва та депутатів обласної ради.

РОЗДІЛ 10. ПРЕМІЇ ТА КОНКУРСИ

10.1. Щорічний обласний конкурс сільських та селищних рад з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території

З метою створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, поліпшення благоустрою та інфраструктури населених пунктів області кожного року обласна рада проводить щорічний обласний конкурс сільських та селищних рад з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території.

В рамках обласного конкурсу окремо проводиться конкурс серед сільських рад, окремо – серед селищних рад та серед сільських рад-переможців попередніх обласних конкурсів.

За умовами конкурсу область поділена на 3 зони: перша зона – північні райони, друга зона – центральні райони та третя зона – південні райони. За результатами огляду робочими групами рад – учасників по всіх зонах обласна конкурсна комісія визначає переможців, які нагороджуються грошовими та заохочувальними призами.

Для участі в обласному конкурсі сільських та селищних рад з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території районами області цього року подано 19 заявок, а саме: претендентами на перемогу у конкурсі серед сільських рад – 13 сільських рад, претендентами на перемогу у конкурсі серед селищних рад – 5 селищних рад та 1 переможець попередніх обласних конкурсів, який брав участь в окремому конкурсі серед сільських рад – переможців попередніх обласних конкурсів.

Переможцями конкурсу серед сільських рад у 2017 році стали:

– перша зона (північні райони) – Грабівська сільська рада Кодимського району (сільський голова – Трегубчак Сергій Миколайович);

– третя зона (південні райони) – Саф’янська сільська рада Ізмаїльського району (сільський голова – Клименко Ольга Андріївна) та Зорянська сільська рада Саратського району (сільський голова – Райчева Вікторія Дмитрівна).

Їх було нагороджено дипломами першого ступеня та грошовими призами у розмірі 60,0 тис. грн для соціально-економічного розвитку відповідної території.

Нагороджено дипломами другого ступеня та заохочувальними призами сільські ради, які посіли друге місце:

– перша зона (північні райони) – Бакшанську сільську раду Савранського району (сільський голова – Тарабанчук Петро Теофанович);

– друга зона (центральні райони) – Бара­нівську сільську раду Іванівського району (сільський голова – Кужельникова Наталя Вікторівна);

– третя зона (південні райони) – Кубейську сільську раду Болградського району (сільський голова – Кисса Петро Васильович).

Нагороджено дипломами третього ступеня та заохочувальними призами сільські ради, які посіли третє місце:

– перша зона (північні райони) – Рима­рівську сільську раду Окнянського району (сільський голова – Малиновська Світлана Григорівна);

– друга зона (центральні райони) – Ісаїв­ську сільську раду Миколаївського району (сільський голова – Черненко Людмила Володимирівна);

– третя зона (південні райони) – Салганську сільську раду Білгород-Дністровського району (сільський голова – Древаль Василь Васи­льович).

У конкурсі серед селищних рад області визначено переможцями обласного конкурсу Таїровську селищну раду Овідіопольського району (селищний голова – Хасаєв Хасан Гарунович) та Чорноморську селищну раду Лиманського району (селищний голова – Удалов Сергій Анатолійович) і нагороджено дипломами першого ступеня та грошовими призами у розмірі 60,0 тис. грн для соціально-економічного розвитку відповідних територій.

Друге місце присуджено Березинській селищній раді Тарутинського району (селищний голова – Желясков Федір Федорович) і нагороджено дипломом другого ступеня та заохочувальним призом.

Третє місце присуджено Іванівській селищній раді Іванівського району (селищний голова – Хобта Віктор Іванович) і нагороджено дипломом третього ступеня та заохочувальним призом.

У конкурсі серед сільських рад – переможців попередніх обласних конкурсів визначено Білчанську сільську раду Іванівського району (сільський голова – Костенюк Павло Герасимович) та нагороджено дипломом і заохочувальним призом.

Вручення нагород переможцям конкурсу відбулося на урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування в Україні.

10.2. Щорічна Премія талановитій молоді за особисті досягнення у різних сферах суспільного життя

Розпорядженням Одеської обласної ради від 14 квітня 2014 року № 131/2014-ОР затверджено щорічну Премію Одеської обласної ради талановитій молоді за особисті досягнення у різних сферах суспільного життя. Протягом поточного року апаратом обласної ради проводилася робота, пов’язана з прийомом та обробкою клопотань на здобуття вищезазначеної Премії.

Премія талановитій молоді присуджується у 10-ти номінаціях:

– «Золота надія Одещини»;

– «За творчі досягнення»;

– «За наукові досягнення»;

– «За спортивні досягнення»;

– «За педагогічні досягнення»;

– «За особисту мужність»;

– «За внесок у розвиток громадського руху»;

– «За внесок у сферу охорони здоров’я»;

– «За внесок у розвиток місцевого самоврядування»;

– «За активну журналістську діяльність».

Щорічний призовий фонд становить 220 тис. грн та розподіляється на призові місця наступним чином: І місце – 10000 грн, ІІ місце – 7000 грн, ІІІ місце – 5000 грн.

Всього до конкурсної комісії у 2017 році надійшло 93 клопотання про присудження Премії. Під час засідання конкурсної комісії 31 жовтня 2017 року були підбиті підсумки конкурсу та визначений 31 переможець. 20 листопада відбулося урочисте вручення дипломів переможцям головою обласної ради Урбанським А.І.

10.3. Стипендія Одеської обласної ради обдарованим дітям Одеської області

У 2017 році вперше проведений конкурс на отримання стипендії Одеської обласної ради обдарованим дітям Одеської області, відповідно до рішення обласної ради від 17 червня 2016 року № 178-VІІ «Про затвердження Положення про виплату стипендії Одеської обласної ради обдарованим дітям Одеської області». Стипендіальний фонд склав майже 1,25 млн грн

Стипендія – це фінансова підтримка обдарованої дитини, яка надається з метою заохочення її за досягнення, та спрямована на стимулювання дітей та молоді на досягнення високих результатів у таких галузях, як освіта, культура, фізична культура та спорт, розкриття свого творчого потенціалу, формування інтелекту, духовності як ефективного засобу соціалізації дітей і підлітків.

На початку 2017 року постійною комісією обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури та туризму проведено конкурсний відбір кандидатів на отримання стипендії.

За результатами розгляду поданих документів 155 учасникам конкурсу присуджено стипендію у розмірі 850 грн на місяць. Стипендія виплачувалась щомісячно протягом року.

ВИСНОВКИ

Безперечно, важко жити за часів реформ. Ще складніше працювати і брати відповідальність за результат цих змін у суспільстві. Перехідний період багатий на політичні провокації, популізм і розпалювання невдоволення, але наше завдання – не звертати з обраного шляху.

Варто зазначити, що фінансові можливості місцевих бюджетів збільшилися, а органи місцевої влади отримали додаткові ресурси, що дало можливість втілити у життя частину пропозицій від громадян.

Також помітний результат збільшення річного обсягу надходжень. Рівень зростання у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року склав 30%.

Але все ж між громадами та районами видно істотні розбіжності за рівнем інфраструктурного та соціально-економічного розвитку. Ми не знімаємо із себе відповідальності за це, даний запит стане основним для вирішення в наступному році.

Не варто забувати, що мета реформ у нашій країні – модернізація суспільства, перебудова політичного та економічного шляху згідно з європейськими стандартами.

Кожна українська громада повинна отримати достатню кількість фінансових ресурсів для реалізації своїх планів та підвищення якості життя кожного громадянина країни.

Децентралізація в області проходить не так швидко як хотілося б, але люди, оцінивши результат реформи та плідну роботу органів місцевого самоврядування, зможуть вже в наступному році поповнити список нових об’єднаних територіальних громад Одещини.

Додаток 1

до звіту голови Одеської обласної ради про свою діяльність за 2017 рік

Інформація про роботу постійних комісій обласної ради

1. Постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності працювала у складі 7 осіб. Голова постійної комісії – Абрамова Євгенія Георгіївна.

Робота комісії проводилась в межах повноважень та функціональної спрямованості відповідно до Положення про постійні комісії Одеської обласної ради VІІ скликання, затвердженого рішенням обласної ради від

10 грудня 2015 року № 18-VIІ, та згідно з планом роботи постійної комісії на 2017 рік.

У звітному періоді відбулось 20 засідань постійної комісії, на яких розглянуто 135 питань.

Протягом звітного періоду розглядались питання формування, внесення змін, виконання обласного бюджету Одеської області та інших планових питань фінансово-економічного характеру щодо перерозподілу бюджетних призначень головних розпорядників коштів у міжсесійний період та перерозподіл трансфертів, які область отримувала з державного бюджету.

Постійною комісією було розглянуто та опрацьовано проект рішення «Про обласний бюджет Одеської області на 2017 рік», який затверджено рішенням сесії обласної ради від 21 березня 2017 року № 355-VII.

При розгляді питань щодо використання коштів обласного бюджету у 2017 році пріоритетним напрямком є контроль за своєчасним та ефективним використанням коштів на об’єктах соціально-культурного призначення області, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, обласного бюджету розвитку, обласного дорожнього фонду та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Постійною комісією розглядалися всі проекти обласних цільових та комплексних програм та річні звіти щодо їх виконання.

За звітний період документообіг постійної комісії з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності за період січень-жовтень 2017 року становить: вхідні документи (листи, звернення) – 540, вихідні документи – 91.

2. Постійна комісія обласної ради з питань будівництва, регіонального розвитку, культурної спадщини

Постійна комісія обласної ради з питань будівництва, регіонального розвитку та культурної спадщини працювала у складі 9 осіб. Голова постійної комісії – Гайдар Марія Єгорівна.

За звітний період відбулося 10 окремих засідань постійної комісії, на яких розглянуто 73 питання. Усі члени постійної комісії брали активну участь в роботі спільних засідань постійних комісій Одеської обласної ради з обговорення питань порядків денних сесій обласної ради VII скликання.

Так, основна увага приділялась формуванню переліків об’єктів соціально-культурного призначення області, фінансування яких здійснюється у 2017 році за рахунок обласного бюджету розвитку, фонду охорони навколишнього природного середовища та контролю за своєчасним виконанням капітальних робіт і освоєнням бюджетних коштів.

На засіданнях постійної комісії розглянуто листи та звернення депутатів, голів районних, міських, сільських рад, голів районних державних адміністрацій, керівників підприємств, установ тощо.

За звітний період документообіг постійної комісії склав: вхідні документи (листи, звернення) – 141, вихідних документів підготовлено 114.

3. Постійна комісія обласної ради з питань транспорту, зв’язку та морегосподарського комплексу

Протягом звітного періоду постійна комісія обласної ради з питань транспорту, зв’язку та морегосподарського комплексу працювала у складі

6 депутатів. Головою постійної комісії затверджено Петровського Сергія Олександровича.

Протягом звітного періоду постійною комісією на своїх засіданнях, на спільних засіданнях постійних комісій уважно вивчалися та обговорювалися питання, пов’язані з бюджетом області та соціально-економічним розвитком територій. На кожному засіданні постійної комісії розглядаються листи та звернення депутатів, голів районних рад, міських, сільських голів, голів районних державних адміністрацій, керівників підприємств, установ тощо.

Станом на 01 листопада 2017 року проведено 5 окремих засідань постійної комісії.

Всього протягом звітного періоду до постійної комісії надійшло

142 листа, звернення, запита. Всі вони уважно вивчені, по кожному проведено велику підготовчу роботу, направлено запити до установ, департаментів та управлінь, до компетенції яких відноситься вирішення порушених питань, майже з усіх прийнято відповідні рішення. Заявникам та авторам листів надано відповіді.

Вихідних документів постійної комісії – 62, з них переважна більшість – відповіді на звернення, запити на адресу профільних департаментів та управлінь обласної державної адміністрації та інших структурних підрозділів щодо надання інформації, ознайомлення з висновками та рекомендаціями постійної комісії з питань, які розглянуто на засіданнях.

За ініціативою постійної комісії підготовлено та внесено на розгляд сесій обласної ради 2 проекти рішення щодо внесення змін до рішення обласної ради від 24 грудня 2013 року № 968-VI «Про затвердження Регіональної програми інформатизації Одеської області на 2014-2016 роки «Електронна Одещина» («e-Одещина», «e-Odesa Region»).

Протягом звітного періоду постійна комісія з питань транспорту, зв’язку та морегосподарського комплексу працювала в тісній взаємодії з профільними департаментами, управліннями та відділами обласної державної адміністрації, установами, закладами, громадськими організаціями, причетними до вирішення проблем опікуваних комісією галузей.

4. Постійна комісія обласної ради з питань управління майном спільної власності територіальних громад області

Постійна комісія обласної ради з питань управління майном спільної власності територіальних громад області працювала у складі 6 осіб. Голова постійної комісії – Юрко Ольга Іванівна.

За звітний період відбулося 14 засідань постійної комісії, на яких розглядалися питання плану роботи, сесійні та поточні питання.

Відбулося 1 спільне засідання постійних комісій з питань управління майном спільної власності територіальних громад області та з питань охорони здоров’я та соціальної політики, на якому розглядалися питання медичної сфери, зокрема про передачу ДЗ «Станція переливання крові

ДП «Одеська залізниця» до сфери підпорядкування Міністерства оборони України.

Загальна кількість розглянутих питань на засіданнях постійної комісії за звітний період складає 195 питань.

Кількість вхідної кореспонденції – 280.

Кількість вихідної кореспонденції – 50.

Постійною комісією за звітний період було внесено 37 проектів рішень, спільно з управлінням обласної ради з майнових відносин підготовлено та внесено 4 проекти рішення.

За звітний період постійною комісією розглядалися наступні питання:

- здійснення контролю за ефективністю використання та збереження майна, закріпленого за комунальними підприємствами, установами, закладами та організаціями обласної ради;

- призначення та звільнення керівників комунальних підприємств, установ, закладів та організацій обласної ради;

- продовження строків дії укладених контрактів з керівниками комунальних підприємств, установ, закладів та організацій обласної ради;

- вилучення зі складу майнових комплексів підприємств, установ, організацій та закладів обласної ради, окремих структурних підрозділів будівель, споруд та майна, яке неефективно ними використовується;

- приймання-передача майна у спільну власність територіальних громад області від інших суб’єктів;

- здійснення контролю за ходом приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, додержанням законодавства України про приватизацію та аналізів її наслідків;

- відведення земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що належать на праві комунальної власності територіальним громадам сіл, селищ, міст області, та надання їх у постійне користування;

- питання щодо надання у 2016-2017 роках пільг з орендної плати за користування майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;

- про внесення змін до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, управління якими здійснює обласна рада;

- про передачу нерухомих об’єктів-пам’яток архітектури, що розташовані на території міста Одеси, зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області до комунальної власності територіальної громади міста Одеси;

- про припинення комунальних закладів та установ шляхом ліквідації та шляхом приєднання;

- інші питання.

Постійною комісією також розглядалися питання щодо погодження висновків з незалежної оцінки ринкової вартості об’єктів приватизації, були надані пропозиції щодо подальшої приватизації окремих об’єктів спільної власності територіальних громад області.

На засіданнях комісії депутатами підтримано та рекомендовано для розгляду на сесії обласної ради проекти рішень щодо призначення

11 кандидатів на посади керівниками підприємств, установ, організацій та закладів обласної ради; підтримано продовження строків дії укладених контрактів з 9 керівниками комунальних підприємств, установ, організацій та закладів; підтримано укладання контрактів з 33 керівниками.

Питання плану роботи постійної комісії були розглянуті на засіданнях комісії в заплановані строки.

5. Постійна комісія обласної ради з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою

Постійна комісія обласної ради з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою здійснює свою діяльність у складі

6 депутатів. Голова постійної комісії – Бабенко Олег Анатолійович.

Станом на 01 листопада 2017 року проведено 10 окремих засідань постійної комісії та 1 спільне засідання з іншими комісіями.

Постійною комісію направлено 32 листа та отримано 57.

Комісія брала участь у розробці 5 проектів рішень, які було подано на розгляд обласної ради.

На окремих засіданнях постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою за звітний період розглянуто 54 питання.

На засіданнях розглядались звернення, які надійшли на розгляд комісії, проекти рішень обласної ради, звіти щодо виконання програм, контроль за якими знаходиться у компетенції комісії.

Комісія постійно здійснює контроль за програмами, які знаходяться у її компетенції, зокрема, Регіональною комплексною програмою з утворення (оновлення) містобудівної документації територій та містобудівного кадастру Одеської області на 2012-2018 роки та Регіональною програмою розвитку земельних відносин та охорони земель на 2016-2018 роки, а також провела остаточну перевірку виконаних заходів Регіональної програми розвитку земельних відносин та охорони земель за 2013-2015 роки на території Одеської області.

Найбільш актуальними питаннями, які були розглянуті постійною комісією, є:

- питання щодо встановлення меж Одеської області у відповідності до діючого законодавства;

- проведення інвентаризації земель в області;

- забезпечення області містобудівною документацією;

- утворення в області служби містобудівного кадастру.

Нагальними проблемами, що потребують вирішення в галузях, опікуваних постійною комісією, є закінчення інвентаризації земель, забезпечення області містобудівною документацією та запуск служби містобудівного кадастру області.

6. Постійна комісія обласної ради з питань житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження

Протягом звітного періоду постійна комісія обласної ради з питань житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження працювала у складі 4 депутатів. Головою постійної комісії затверджено Чапіра Дмитра Петровича.

Робота комісії базувалась на принципах відкритості, прозорості і доступності, користуючись досвідом роботи аналогічних комісій обласної ради за минулі скликання та проходила згідно з планом роботи постійної комісії на 2017 рік.

За звітний період відбулося11 засідань постійної комісії, у тому числі одне виїзне, та дві робочі наради голови постійної комісії. На засіданнях постійної комісії розглянуто 143 питання, прийнято 92 відповідних рішення, висновків та рекомендацій, з решти – протокольні рішення. Оформлено протоколи всіх засідань.

Також, депутати постійної комісій брали участь у спільних засіданнях постійних комісій з обговорення порядків денних сесій обласної ради. Протягом звітного періоду за дорученням голови обласної ради, заступників голови та за власною ініціативою постійною комісією разом із профільними управліннями обласної ради і обласної державної адміністрації взято участь у підготовці 6проектів рішень обласної ради, які було розглянуто на засіданнях постійної комісії.

На особистому контролі постійної комісії знаходиться регіональна програма енергоефективності Одеської області на 2016-2018 роки, заходи якої спрямовані на забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, скорочення обсягів споживання природного газу бюджетними установами і організаціями та впровадження енергоефективних заходів.

У зв’язку з цим з метою детального вивчення ситуації щодо втрат енергоресурсів та бюджетних коштів у системах опалення в обласних комунальних закладах освіти та охорони здоров’я постійною комісією спільно з представниками профільних департаментів обласної державної адміністрації, управління обласної ради з майнових відносин та КП «Одеська обласна енергозберігаюча компанія» було проведено виїзне засідання з відвідуванням наступних установ: Одеський обласний клінічний медичний центр, Одеська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат № 91, Одеський обласний інститут удосконалення вчителів, Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я, Одеський обласний шкірно-венерологічний диспансер.

На теперішній час постійною комісією спільно з Департаментом розвитку житлово-комунального господарства та енергоефективності обласної державної адміністрації, відповідними комунальними підприємствами ведеться робота з доопрацювання регіональних програм енергоефективності Одеської області на 2016-2018 роки та «Питна вода Одеської області на 2010-2013 роки і період до 2020 року» з метою актуалізації та приведення зазначених програм у відповідність до реалій сьогодення, визначення пріоритетних напрямків вирішення проблем і потреб в бюджетному фінансуванні. Питання необхідності внесення змін до вищезгаданих програм неодноразово розглядались на засіданнях постійної комісії. З цього приводу головою постійної комісії проведена відповідна нарада з учасниками процесу, яким надані відповідні доручення та рекомендації.

Також триває спільна робота постійної комісії і Департаментів обласної державної адміністрації: економічної політики та стратегічного планування, житлово-комунального господарства та енергоефективності щодо розробки з подальшим винесенням на сесію обласної ради для затвердження обласної цільової програми компенсації частини кредитів, які беруться населенням області (фізичними особами, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, ЖБК) для утеплення житла на 2018-2019 роки, на заміну раніше прийнятих, а саме програми підвищення попиту населення до заходів енергозбереження в Одеській області на 2016-2018 роки та програми стимулювання до впровадження енергоефективних технологій об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, ЖБК) Одеської області на 2016-2018 роки.

За особистої ініціативи голови та підтримки членів постійної комісії на засіданнях неодноразово порушувалося питання необхідності розробки і затвердження програми з локалізації та ліквідації амброзії та інших карантинних організмів на території Одеської області і, враховуючи актуальність та важливість даної проблеми, на теперішній час Головним управлінням Держпотребслужби в Одеській області розробляється відповідна програма, яку планується винести на розгляд сесії обласної ради найближчим часом.

Протягом звітного періоду постійна комісія розглядала й багато інших важливих та актуальних питань, а саме:

- щодо розробки заходів з ліквідації та недопущення снігових заметів на дорогах Одеської області;

- щодо можливого припинення (обмеження) газопостачання МКП «Одеська теплоцентраль № 2» у м. Теплодар у зв’язку із заборгованістю за транспортування природного газу»;

- про виконання інвестиційних програм підприємствами Одеської області за І півріччя 2017 року, в тому числі ліцензіатами НКРЕКП;

- щодо розміщення рекламних конструкцій в Одеські області поза межами населених пунктів;

- про розгляд пропозиції ТОВ «Енергосервіс.ком.юа» щодо створення системи моніторингу та керування паливно-енергетичними ресурсами, що споживаються щодня бюджетними установами обласного підпорядкування, та кожної громади області: АІС «Енергосервіс: облік, контроль, економія» тощо.

Також протягом року постійною комісією на своїх засіданнях, на спільних засіданнях постійних комісій уважно вивчалися та обговорювалися питання, пов’язані з бюджетом області та соціально-економічним розвитком територій, внесенням змін та доповнень до бюджету в частині розподілу коштів, передбачених на виконання підконтрольних програм. Майже на кожному засіданні постійної комісії розглядаються листи та звернення депутатів, голів районних, міських, сільських рад, голів районних державних адміністрацій, керівників підприємств, установ, організацій про виділення фінансування із бюджету Одеської області для вирішення проблем житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження.

Постійна комісія постійно контролює виконання рішень обласної ради поточного та попередніх скликань, що відносяться до її компетенції, уважно вивчає, аналізує та розглядає хід їх виконання на засіданнях постійної комісії із запрошенням представників профільних департаментів та управлінь – виконавців. За результатами проведеної роботи знято з контролю рішення обласної ради, термін дії яких закінчився, а саме:

- від 28 серпня 2012 року № 582-VI «Про затвердження Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Одеської області на 2012-2014 роки»;

- від 28 серпня 2012 року № 583-VI «Про затвердження Програми поводження з безпритульними тваринами в Одеській області на

2012-2015 роки» із змінами.

Всього протягом звітного періоду до постійної комісії надійшло більш ніж 200 листів. Всі звернення, запити уважно вивчені, по кожному проведено велику підготовчу роботу, направлено запити до установ, департаментів та управлінь, до компетенції яких відноситься вирішення порушених питань, майже з усіх прийнято відповідні рішення. Заявникам та авторам листів надано відповіді.

Вихідних документів постійної комісії – 253, з них переважна більшість – відповіді на звернення, запити на адресу профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації та інших структурних підрозділів щодо надання інформації, ознайомлення з висновками та рекомендаціями постійної комісії з питань, які розглянуто на засіданнях.

Протягом звітного періоду постійна комісія працювала в тісній взаємодії з профільними департаментами та управліннями облдержадміністрації, установами, закладами, громадськими організаціями, причетними до вирішення проблем опікуваних комісією галузей.

Основною проблемою, що потребує негайного вирішення в галузях, опікуваних постійною комісією, а саме житлово-комунального комплексу, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження, було і залишається недостатнє фінансування, нераціональне використання коштів, необхідність реформування і розвиток житлово-комунального господарства області, переоснащення та модернізації об’єктів області з метою економії і скорочення споживання енергоносіїв, неналежне надання послуг споживачам, забезпечення мешканців населених пунктів якісною питною водою тощо.

7. Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики

До складу постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики входить 5 депутатів. Голова постійної комісії – Садовник Анатолій Анатолійович.

За звітний періодпроведено 11 засідань постійної комісії, з них одне спільне з постійною комісією з питань управління майном спільної власності територіальних громад області з розгляду актуальних питань.

Всього в 2017 році до постійної комісіїнадійшло 518 листів та запитів, звернень громадських організацій. Усі вони уважно вивчені, по кожному проведено підготовчу роботу, направлено запити до профільних департаментів обласної державної адміністрації, до компетенції яких відноситься вирішення порушених питань. Майже з усіх прийнято відповідні рішення. Усім заявникам та авторам листів були надані відповіді.

Вихідних листів постійної комісії 413, з них переважна більшість — запити на адресу профільних Департаментів охорони здоров’я і соціальної та сімейної політики обласної державної адміністрації щодо надання інформації.

Протягом 2017 року на засіданнях постійної комісії розглянуто

172 питання, прийнято 147 відповідних рішень, висновків та рекомендацій, у тому числі розглянуто 114 проектів рішеньобласної ради та рекомендовано

67 для розгляду на пленарних засіданнях сесій обласної ради.

Основним і найпершим завданням у роботі постійної комісії стало приведення планових показників і напрямків цільових регіональних програм до фактичних обсягів бюджетного фінансування. Двічі розглядалися питання щодо внесення змін до обласної цільової програми «Здоров’я»

на 2014-2018 роки та до обласної цільової соціальної програми протидії

ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам

на 2016-2018 роки. Шість засідань були присвячені внесенню змін до обласної цільової програми соціальної підтримки населення на

2016-2017 роки «Захист і Турбота».

На засіданнях члени комісії заслуховували звіти директорів профільних департаментів про хід виконання вищезазначених програм за рік, півріччя та за 8 місяців звітного періоду. Прийняті до відома звіти про використання бюджетних коштів на видатки сфери охорони здоров’я та соціальної сфери у розрізі напрямів: зарплатня, комунальні послуги, медикаменти у розрізі обласних закладів за 1 півріччя.

Важливе місце в роботі постійної комісії посідає контроль за ходом виконання рішень обласної ради. Так, члени комісії двічі заслуховували звіт директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Полясного В.О. щодо виконання рішень обласної ради від 16 червня

2017 року № 428-VII, № 429-VII, № 430-VII, № 431-VII, № 432-VII, № 433-VII, № 434-VII, № 435-VII, № 436-VII, № 437-VII, № 438-VII,

№ 439-VII. На жаль, двічі робота Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації щодо виконання рішень обласної ради визнана незадовільною.

З метою вивчення та зняття з контролю розглядалися питання про виконання рішень попередніх скликань, контроль за якими було покладено на профільну постійну комісію. Це такі рішення обласної ради:

- від 24 грудня 2013 року № 987-VI «Про прийняття з комунальної власності територіальної громади м. Одеси до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області нежилого приміщення загальною площею 977,7 кв. м, що розташоване за адресою:

м. Одеса, вул. Бреуса, 26/2»;

- від 20 травня 2011 року № 137-VI «Про затвердження Положення про соціальне замовлення»;

- від 10 вересня 2010 року № 1165-V «Про затвердження комплексної програми забезпечення сталого розвитку північних районів Одеської області на 2010-2015 роки».

Постійна комісія ввела в практику розгляд питань щодо виконання профільними Департаментами контрольних висновків та рекомендацій.

Протягом 2017 року постійною комісією розглядалися такі важливі питання:

- інформування населення про процедуру забезпечення та перелік наявних безкоштовних ліків в медичних комунальних закладах області;

- забезпечення дитячого контингенту населення області безоплатною екстреною та невідкладною медичною допомогою;

- розробка регіональної цільової програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2020 року;

- оптимізація структури служби екстреної (швидкої) медичної допомоги в області.

У зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я в Україні найактуальнішими протягом звітного періоду були питання, пов’язані з проведенням реорганізації комунальних установ медичної сфери у комунальні некомерційні підприємства. Розглянуто понад 40 проектів рішень обласної ради, у тому числі про затвердження статутів та призначення головних лікарів цих підприємств. Члени комісії оперативно розглядали скарги громадських об’єднань, трудових колективів обласних комунальних установ, профспілок, які були незадоволені реорганізаційними процесами у галузі охорони здоров’я. Головними для членів комісії були питання фактичного бюджетного фінансування новостворених комунальних некомерційних підприємств.

У сфері соціального захисту населення члени постійної комісії брали участь у проведенні перевірки Великорибальського психоневрологічного та Мирнопільського геріатричного будинків-інтернатів та заслуховували на одному із засідань директора Департаменту соціальної та сімейної політики обласної державної адміністрації щодо її результатів.

Також члени комісії запропонували надати допомогу Департаменту соціальної та сімейної політики обласної державної адміністрації в реалізації таких програмних напрямків, як проведення соціальних проектів, визначення пільг для громадських організацій та їх фінансова підтримка. На жаль, станом на 15.11.2017 року конкурс соціального замовлення так і не був проведений профільним Департаментом.

Члени постійної комісії брали активну участь у засіданнях

обласної координаційної ради з питань соціального захисту малозабезпечених верств населення обласної державної адміністрації щодо надання матеріальної допомоги. Розглянуто понад 2 тисячі звернень від мешканців області, клопотань від народних депутатів України, депутатів обласної ради, районних рад та райдержадміністрацій. Протягом звітного періоду були позитивно вирішені питання щодо надання цільової адресної допомоги 1312 заявникам для продовження лікування та вирішення соціально-побутових питань на загальну суму 13,588 млн. грн.

Члени комісії також брали активну участь у розробці нового проекту порядку надання цільової адресної допомоги малозабезпеченим верствам населення області та сім’ям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах.

На жаль, Департамент соціальної та сімейної політики обласної державної адміністрації так і не надав доопрацьований та узгоджений усіма відповідними структурними підрозділами обласної державної адміністрації проект зазначеного порядку.

Члени постійної комісії оперативно відреагували на трагічні події, що сталися 15 вересня 2017 року у комунальному позашкільному закладі «Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс «Вікторія», прийнявши рішення щодо збільшення фінансування на виконання обласної цільової програми соціальної підтримки населення на 2016-2017 роки «Захист і Турбота».

На жаль, у 2017 році профільна комісія зіткнулася з нагальною проблемою, а саме низькою якістю підготовки проектів рішень, звітів Департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Більш ніж 30 проектів рішень, які надійшли до обласної ради для розгляду на пленарних засіданнях обласної ради, були повернуті на доопрацювання. Усі недоліки зазначених документів зафіксовані в чисельних висновках та рекомендаціях комісії протягом поточного року.

Також члени постійної комісії не були залучені профільним департаментом до формування госпітальних округів та розробки регіональної цільової програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2020 року.

Усі засідання постійної комісії є максимально публічними, відкритими для громадськості, представників ЗМІ.

8. Постійна комісія обласної ради з питань економіки, промисловості, підприємництва, регуляторної політики та інвестиційної діяльності

Персональний склад постійної комісії обласної ради з питань економіки, промисловості, підприємництва, регуляторної політики та інвестиційної діяльності затверджено у кількості 5 осіб.

Згідно з рішенням обласної ради від 19 лютого 2016 року № 67-VIІ «Про внесення зміни до рішення обласної ради від 12 листопада 2015 року

№ 7-VIІ «Про обрання голів постійних комісій Одеської обласної ради

VII скликання» очолює постійну комісію Хмелевський Анатолій Борисович.

За 2017 рік постійною комісією проведено 7 окремих засідань. Крім цього, члени постійної комісії брали участь у всіх спільних засіданнях постійних комісій обласної ради з обговорення питань порядку денного сесій обласної ради.

На засіданнях постійної комісії було обговорено 59 питань, у тому числі проекти усіх регіональних цільових та комплексних програм та звіти про їх виконання.

Значна увага була приділена розгляду проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2017 рік. Пропозиції та зауваження постійної комісії були враховані при доопрацюванні проектів рішень, наданих на розгляд комісії.

Члени постійної комісії протягом звітного періоду брали активну участь у засіданнях робочих груп, нарадах, «круглих столах», семінарах, колегіях та конференціях, які стосувалися профілю діяльності постійної комісії та проводилися за ініціативою обласної ради.

Постійна комісія ініціювала питання внесення змін до Регламенту Одеської обласної ради VII скликання в частині визначення переліку документів, що додаються до проектів рішень обласної ради про внесення змін до обласних програм, та надання висновку Департаменту фінансів обласної державної адміністрації щодо забезпеченості джерелами фінансування запропонованих змін.

За звітний період документообіг постійної комісії становив: вхідні листи, звернення – 61; вихідних документів підготовлено 45.

9. Постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури та туризму

З початку VII скликання постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури та туризму функціонує у складі 6 депутатів. Голова постійної комісії – Зінченко Марина Анатоліївна.

Протягом звітного періоду відбулося 15 засідань постійної комісії, на яких розглянуто 85 питань. Оформлені протоколи всіх засідань, прийняті відповідні висновки та рекомендації.

За безпосередньої участі постійної комісії проходить процедура призначення керівників комунальних закладів і установ області. За звітний період на засіданнях комісії розглядались питання щодо призначення

24 директорів комунальних закладів та установ. До складу конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посади директорів театрів та музеїв входить член постійної комісії Івашов А.Г.

Заступник голови постійної комісії Сеник Р.В. входить до складу комісії з визначення проектів, які реалізовувалися в рамках державної політики з питань молоді у 2017 році спільно з інститутом громадянського суспільства.

Комісією проведено конкурс на отримання стипендії Одеської обласної ради обдарованим дітям Одеської області відповідно до рішення обласної ради від 17 червня 2016 року № 178-VІІ «Про затвердження Положення про виплату стипендії Одеської обласної ради обдарованим дітям Одеської області», підготовлено відповідний проект розпорядження голови обласної ради щодо виплати стипендії.

Постійною комісією підготовлено два проекти рішення обласної ради щодо нагородження щорічною Премією Верховної Ради України педагогічних працівників загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів.

Члени постійної комісії постійно контролюють хід виконання обласних цільових програм, на засіданнях комісії розглядалися звіти профільних управлінь щодо виконання програм у 2017 році.

За висновками комісії вносились зміни до обласної цільової комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки; обласної програми розвитку фізичної культури та спорту в Одеській області на 2014-2017 роки; Програми розвитку туризму та курортів в Одеській області на 2017-2020 роки; регіональної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб та молоді з їх числа на 2016-2018 роки; Програми оздоровлення та відпочинку дітей в Одеській області на період

2014-2017 років; обласної комплексної програми «Сім’я і молодь Одещини» на 2016-2017 роки; Комплексної програми «Освіта Одещини на

2015-2018 роки.

На засіданнях комісії заслухано звіт про виконання рішення обласної ради від 21 лютого 2014 року № 1015-VІ «Про затвердження обласної Комплексної програми «Культура Одещини – 2014-2016 роки», розглянуто та підтримано проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2017 рік.

На виконання розпорядження голови обласної ради від 25 серпня 2016 року № 640 «Про внесення змін до розпорядження обласної ради від

14 квітня 2014 року № 131/2014-ОР «Про встановлення щорічної Премії Одеської обласної ради талановитій молоді за особисті досягнення у різних сферах суспільного життя» проведено конкурс з присудження щорічної Премії обласної ради. Проводилась робота, пов’язана з прийомом та обробкою клопотань на здобуття вищезазначеної Премії. Всього до конкурсної комісії у 2017 році надійшло 93 клопотання про присудження Премії.

Премію талановитій молоді присуджено у 10-ти номінаціях. Щорічний призовий фонд становить 220 тис. грн. та розподіляється на призові місця наступним чином: І місце – 10000 грн., ІІ місце – 7000 грн., ІІІ місце – 5000 грн.

Під час засідання конкурсної комісії 31 жовтня 2017 року підведено підсумки конкурсу та визначено 31 переможця. За результатами підготовлено розпорядження голови обласної ради від 09 листопада 2017 року

№ 693/2017-ОР «Про присудження щорічної Премії Одеської обласної ради талановитій молоді за особисті досягнення у різних сферах суспільного життя у 2017 році», а 20 листопада організовано урочисте вручення дипломів переможцям.

За звітний період кількість вихідної кореспонденції комісії становить 48 листів, вхідних листів отримано 193.

10. Постійна комісія обласної ради з питань прав людини, свободи слова та інформації

До складу постійної комісії обласної ради з питань прав людини, свободи слова та інформації входить 5 депутатів. Рішенням обласної ради від 22 вересня 2017 року № 475-VІІ «Про внесення зміни до рішення обласної ради від 12 листопада 2015 року № 7-VІІ «Про обрання голів постійних комісій Одеської обласної ради VІІ скликання» голову постійної комісії замінено на Бойченка Івана Івановича.

Протягом звітного періоду постійною комісією проведено 5 окремих засідань. Також члени комісії брали участь у всіх спільних засіданнях постійних комісій обласної ради з обговорення питань порядку денного сесій обласної ради VІІ скликання.

За звітний період всі питання, передбачені планом роботи постійної комісії на 2017 рік, були розглянуті. На засіданнях постійної комісії було обговорено 21 питання. Найбільш актуальними та важливими для Одеського регіону були наступні:

- про звіт обласної державної адміністрації про виконання обласного бюджету Одеської області на 2016 рік;

- про обласний бюджет Одеської області на 2017 рік;

- про внесення змін до рішення обласної ради від 23 грудня 2016 року № 284-VIІ «Про затвердження Регіональної програми підтримки розвитку книговидання та засобів масової інформації в Одеській області на

2017-2019 роки»;

- про підсумки виконання рішення обласної ради від 24 грудня

2013 року № 966-VІ «Про затвердження Регіональної програми підтримки розвитку книговидання та засобів масової інформації в Одеській області на 2014-2016 роки»;

- про внесення змін до рішення обласної ради від 23 грудня 2016 року № 284-VIІ «Про затвердження Регіональної програми підтримки розвитку книговидання та засобів масової інформації в Одеській області на

2017-2019 роки»;

- про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2017 рік;

- про розгляд звернення інвесторів новобудови у м. Чорноморськ

(вул. В. Шума, 4);

- про розгляд інформації щодо проведеної управлінням комунікацій та інформаційної політики Одеської обласної державної адміністрації роботи з забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації та комунікацій з громадськістю на території області за І півріччя 2017 року;

- про розгляд інформації щодо стану виконання положень національного і міжнародного законодавства у сфері національних меншин на території Одеської області за І півріччя 2017 року.

З усіх питань були прийняті відповідні висновки та рекомендації, які були направлені відповідальним виконавцям для врахування в роботі.

Протягом поточного року здійснювалась тісна співпраця зі структурними підрозділами обласної державної адміністрації, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади та підприємствами, установами, організаціями.

Протягом звітного періоду документообіг постійної комісії становив: вхідні листи, звернення– 28; вихідних документів підготовлено 32.Всі листи уважно розглянуті та опрацьовані. З питань, що потребували думки фахівців, були додатково підготовлені та направлені запити до територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та структурних підрозділів обласної державної адміністрації, а також до установ, організацій, до компетенції яких відноситься їх вирішення.

Нагальною проблемою, що потребує вирішення в галузі, опікуваній постійною комісією, залишається розробка та прийняття обласної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Одеській області на 2018-2020 роки, що має за мету підвищити ефективність взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства для досягнення цілей, пов’язаних з процесом демократизації усіх сфер державного управління і суспільного життя, а також всебічно забезпечити захист прав і свобод людини і громадянина.

11. Постійна комісія обласної ради з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку, боротьби з організованою злочинністю та корупцією

Постійна комісія обласної ради з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку, боротьби з організованою злочинністю та корупцією здійснює свою діяльність у складі 6 депутатів. Голова постійної комісії – Табунщик Руслан Володимирович.

Станом на 01 листопада 2017 проведено 11 окремих засідань постійної комісії обласної ради з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку боротьби з організованою злочинністю та корупцією, підготовлено 92 вихідних документа, отримано 63.

На окремих засіданнях постійної комісії з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку, боротьби з організованою злочинністю та корупцією розглянуто 73 питання, зокрема:

1. Лист командира батальйону поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо сприяння в рамках обласної комплексної програми «Безпечна Одещина».

2. Звіт начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо організації та стану виконання обласної комплексної програми «Безпечна Одещина».

3. Проект рішення обласної ради «Про обрання до складу постійної поліцейської комісії Управління поліції охорони в Одеській області представників громадськості».

4. Проект рішення обласної ради «Про затвердження обласної комплексної програми «Безпечна Одещина» на 2017-2018 роки».

5. Проект рішення «Про затвердження списків присяжних для місцевих загальних судів, розташованих на території Одеської області».

6. Проект рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення обласної ради від 21 березня 2017 року № 341-VII «Про затвердження обласної комплексної програми «Безпечна Одещина» на 2017-2018 роки».

7. Звіт начальника Головного територіального управління юстиції в Одеській області Станіщука М.В. від 30.05.2017 року № 06.2-08/5148 щодо результатів виконання Програми правової освіти населення Одеської області за 2014-2016 роки.

За ініціативою постійної комісії було підготовлено та внесено на розгляд сесій обласної ради 9 проектів рішень, а саме:

- про обрання до складу постійної поліцейської комісії Управління поліції охорони в Одеській області представників громадськості (прийнято на сесії 21 березня 2017 року рішення № 357-VII);

- про обрання до складу поліцейської комісії Відділу поліції охорони об’єктів стратегічного значення представників громадськості (прийнято на сесії 21 березня 2017 року рішення № 358-VII);

- про обрання до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції м. Одеса представників громадськості (прийнято на сесії 21 березня 2017 року рішення № 359-VII);

- про затвердження списків присяжних для місцевих загальних судів, розташованих на території Одеської області (прийнято на сесії 26 квітня

2017 року рішення № 399-VII);

- про затвердження списків присяжних для місцевих загальних судів, розташованих на території Одеської області (прийнято на сесії 16 червня 2017 року рішення № 417-VII);

- про затвердження списків присяжних для місцевих загальних судів, розташованих на території Одеської області (прийнято на сесії 18 серпня 2017 року рішення № 465-VII);

- про затвердження списків присяжних для місцевих загальних судів, розташованих на території Одеської області (прийнято на сесії 22 вересня 2017 року рішення № 485-VII);

- про внесення змін та доповнень до обласної комплексної програми «Безпечна Одещина» на 2017-2018 роки (затверджені рішеннями обласної ради від 21 березня 2017 року № 341-VII та від 16 червня 2017 року

№ 414-VII);

- про комісію з оцінки корупційних ризиків в Одеській обласній раді.

12. Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та гласності

Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та гласності здійснює свою діяльність у складі 3 депутатів. Голова постійної комісії – Андрєєнков Віктор Володимирович.

За звітний період проведено 5 окремих засідань постійної комісії. Постійною комісією підготовлено 4 вихідних документів, отримано 82.

На окремих засіданнях постійної комісії з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та гласності розглянуто 22 питання, зокрема:

1. Про внесення змін до Регламенту Одеської обласної ради

VIІ скликання.

2. Про внесення змін до персонального складу постійних комісій Одеської обласної ради VIІ скликання.

3. Про внесення змін до персонального складу президії Одеської обласної ради VIІ скликання.

4. Про внесення змін до Положення про постійні комісії Одеської обласної ради VIІ скликання.

5. Про розгляд звернень органів місцевого самоврядування області стосовно об’єднання територіальних громад у Овідіопольському, Арцизькому, Кодимському, Білгород-Дністровському, Біляївському, Березівському районах Одеської області.

Протягом звітного періоду постійною комісією здійснювалося попереднє обговорення, погодження та подання до затвердження обласною радою кандидатур посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців, інших осіб, які відповідно до чинного законодавства України рекомендуються для нагородження Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України.

З цього приводу на засіданнях постійної комісії були розглянуті проекти рішень про клопотання щодо нагородження Грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Верховної Ради України, а також Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Разом з тим, в рамках здійснення постійною комісією контролю за дотриманням депутатами обласної ради законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту обласної ради VIІ скликання, Положення про постійні комісії обласної ради особлива увага була приділена розгляду звернень, які надходили до постійної комісії щодо дотримання окремими депутатами Одеської обласної ради

VIІ скликання депутатської етики.

За ініціативою постійної комісії було підготовлено та внесено на розгляд сесії обласної ради проект рішення «Про внесення змін до рішення обласної ради від 10 грудня 2015 року № 10-VIІ «Про затвердження Регламенту Одеської обласної ради VIІ скликання».

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 1 та 6 ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» постійною комісією готується проект рішення «Про підсумки звітів депутатів Одеської обласної ради VIІ скликання за 2017 рік».

Таким чином, протягом звітного періоду постійна комісія з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та гласності здійснювала свою діяльність відповідно до плану роботи, затвердженого рішенням постійної комісії від 15 грудня 2016 року

№ 6/7-12ПК та виконала його повністю.

Постійна комісія і надалі буде виконувати покладені на неї завдання, керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламентом обласної ради VIІ скликання, Положенням про постійні комісії обласної ради, а також закликає депутатів до активної співпраці, неухильного дотримання вимог Регламенту Одеської обласної ради VIІ скликання та депутатської етики.

13. Постійна комісія обласної ради з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків

До складу постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків входить 5 депутатів. Головою постійної комісії є Волканов Валентин Дмитрович.

У звітному періоді відбулося 8 окремих засідань постійної комісії, на яких розглянуто 56 питань, з яких прийнято відповідні висновки. Протоколи засідань, висновки та рекомендації оприлюднені на офіційному сайті обласної ради, а також доведені до відома відповідальних за їх виконання.

На адресу постійної комісії надійшло 58 листів, звернень і доручень. Підготовлено 16 вихідних листів.

Тематика питань, що розглядались, досить різноманітна. Серед них обговорення діючих програмних документів і внесення змін до них, розгляд питань щодо надання спеціальних дозволів на використання надр, водних біоресурсів і рослинних ресурсів, питання користування водними об’єктами місцевого значення, проблеми поводження з твердими побутовими відходами, покращання гідрологічного режиму водних об’єктів, вивчення проблемних питань щодо охорони земель і раціонального використання природних ресурсів на землях сільськогосподарського, водного, лісового та природно-заповідного фондів, а також багато інших.

До участі в засіданнях залучались керівники профільних департаментів обласної державної адміністрації, інших державних органів, наукових установ, проектних і громадських організацій.

З метою вивчення найбільш актуальних проблемних питань регіону та напрацювання шляхів їх вирішення членами постійної комісії взято участь у роботі 4-х робочих груп, створених розпорядженнями голови обласної ради, у тому числі: для визначення стану використання корисних копалин на території Одеської області; з вивчення проблемних питань щодо охорони земель і раціонального використання природних ресурсів на землях сільськогосподарського, водного, лісового та природно-заповідного фондів; з вивчення екологічної ситуації та причин погіршення гідрологічного режиму озера Ялпуг і пов’язаної з ним системи Придунайських озер; щодо моніторингу діяльності Держгеокадастру, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин в Одеській області.

На засіданнях постійної комісії розглянуто 17 проектів рішень обласної ради, з них 8 проектів рішень обласної ради внесено на розгляд сесій безпосередньо постійною комісією, а саме:

— щодо надання дозволу на спеціальне використання природних рослинних ресурсів — 1;

— щодо надання погоджень на використання надр — 6;

— щодо надання у користування мисливських угідь — 1.

План роботи постійної комісії виконано у повному обсязі.

Серед питань, які розглядалися постійною комісією, найбільш актуальними у поточному році можна назвати такі:

— стан реалізації Регіональної програми збереження та відновлення водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману на 2012-2018 роки та Комплексної програми охорони довкілля і раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в Одеській області на 2014-2019 роки;

— стан використання надр на території області та надання відповідних погоджень;

— проблема можливої передачі в концесію майнових комплексів державних лісогосподарських підприємств;

— питання поводження з твердими побутовими відходами та вивозу на знищення залишків отрутохімікатів;

— проблема збереження ландшафтного заказника «Тарутинський степ» на території колишнього Тарутинського загальновійськового полігона;

— питання завершення будівництва з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем;

— екологічні проблеми системи Придунайських водосховищ та причорноморських лиманів області.

Враховуючи, що зазначені питання багатопланові, потребують глибокого вивчення і знаходяться на контролі, членами постійної комісії планується продовження їх розгляду в подальшому.

Крім того, потребує спільної уваги депутатського корпусу і обласної державної адміністрації вирішення таких екологічних проблем області, як посилення ерозійних процесів прибережної смуги Чорного моря і Причорноморських лиманів, забруднення та замулення русел річок, нецільове й неконтрольоване використання земель, охорона, збереження і розвиток природно-заповідного фонду, лісових, а також курортних і рекреаційно-оздоровчих ресурсів.

14. Постійна комісія обласної ради з питань міжрегіонального і міжнародного співробітництва

З початку VII скликання постійна комісія обласної ради з питань міжрегіонального і міжнародного співробітництва функціонує у складі

3 депутатів. Голова постійної комісії – Кузькевич Микита Дмитрович.

За звітний період комісією проведено 5 окремих засідань, на яких було розглянуто 15 питань, переважно це проекти рішень з питань міжнародної діяльності та соціально-економічного розвитку Одеської області.

Члени постійної комісії брали активну участь в розгляді проектів обласних цільових і комплексних програм та внесення змін до них, зокрема Програми залучення зовнішніх ресурсів та розвитку міжнародної діяльності Одеської області на 2014-2016 роки з продовженням терміну дії на 2017 рік, Програми будівництва, реконструкції та утримання місцевих пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон у межах Одеської області на період до 2020 року та інших.

Для активізації співробітництва в рамках єврорегіонів та поглиблення взаємовідносин між прикордонними територіями підготовлено проект рішення Одеської обласної ради «Про затвердження членського внеску Одеської області до Асоціації транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» на 2017 рік», який затверджено рішенням сесії від 22 вересня 2017 року № 482-VII.

Протягом звітного періоду члени комісії брали участь у міжнародних та загальних заходах (засідання, наради, конференції, семінари, «круглі столи», зустрічі з представниками іноземних держав), організованих обласною радою, іншими установами та організаціями.

За звітний період документообіг постійної комісії обласної ради з питань міжрегіонального і міжнародного співробітництва складає: вхідні документи – 24, вихідні документи – 27.

15. Постійна комісія обласної ради з питань агропромислового комплексу

У складі постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу працювали 6 депутатів. Голова постійної комісії – Чиклікчи Георгій Гаврилович.

За звітний періодвідбулося 7 окремих засідань постійної комісії, на яких розглядались проекти рішень обласної ради, питання плану роботи та поточні питання. На засіданнях постійної комісії розглянуто 16 питань, з яких прийнято відповідні рішення, висновки та рекомендації. Оформлено протоколи всіх засідань. Члени постійної комісії брали участь у 6 спільних засіданнях постійних комісій обласної ради.

Суттєва робота проводиться постійною комісією щодо детального вивчення листів і звернень громадян, юридичних осіб, що надходять на адресу постійної комісії.

Всього за звітний період до постійної комісії надійшло 23 листа, звернення, запита. Всі вони уважно вивчені, по кожному проведено велику підготовчу роботу, направлено запити до установ та управлінь, до компетенції яких відноситься вирішення порушених питань, майже з усіх прийнято відповідні рішення. Всім заявникам та авторам листів надано відповіді.

Вихідних документів постійної комісії – 11, з них переважна більшість – відповіді на звернення, запити на адресу профільних управлінь облдержадміністрації та інших структурних підрозділів щодо надання інформації, ознайомлення з висновками та рекомендаціями постійної комісії з питань, які розглянуто на засіданнях.

Протягом звітного періоду згідно з планом роботи та за ініціативою членів постійної комісії, на своїх засіданнях із запрошенням представників всіх причетних управлінь обласної державної адміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади було детально вивчено, проаналізовано та розглянуто стан виконання 5-ти діючих регіональних програм, контроль за виконанням яких покладено на постійну комісію, у тому числі регіональної програми розвитку агропромислового комплексу Одеської області на 2014-2018 роки, а також такі актуальні питання:

- про розгляд питання забезпечення належного фінансування у

2017 році державних установ ветеринарної медицини;

- щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення;

- про участь у розробці та впровадженні регіональної програми з локалізації та ліквідації шкідливих організмів;

- щодо залучення інвесторів до участі у соціально-економічних проектах Південноукраїнської асоціації фермерів і приватних землевласників півдня Одеської області «Буджацький степ».

В Одеському регіоні існує багато проблем, які потребують вирішення. На даний час основними питаннями, яким приділяється увага постійної комісії, є питання фінансування агропромислового комплексу.

Минулий рік був для області надзвичайно складним в епізоотичному плані. У переважній більшості районів виявлено неблагополучні пункти з інфекційних захворювань тварин, у т.ч. з африканської чуми свиней.

На жаль, сьогодні за результатами проведеної оптимізації ветеринарна служба відчуває недостачу кадрів та відсутностість належного фінансування, що не дає змоги проводити комплекс профілактично-протиепізоотичних заходів у повному обсязі.

Додаток 2

до звіту голови Одеської обласної ради про свою діяльність за 2017 рік

Управління майном спільної власності територіальних громад області

На виконання покладених на управління повноважень щодо забезпечення збереження будівель і споруд шляхом капітального ремонту, реконструкції та реставрації відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», рішення обласної ради від 26 травня 2016 року № 118-VII «Про затвердження Положення про управління обласної ради з майнових відносин», керуючись Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, наказами і розпорядженнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, рішеннями Одеської обласної ради та розпорядженнями її голови, наказами начальника управління, з метою підтримання належного стану, збереження майна спільної власності територіальних громад області, а також підвищення ефективності його використання управлінням підготовлені і внесені на розгляд постійних комісій обласної ради пропозиції щодо формування переліку об'єктів, які потребують проведення капітального ремонту та реконструкції за рахунок коштів обласного бюджету розвитку на 2017 рік у сумі понад 180 млн. грн.

За результатами розгляду зазначених пропозицій в обласному бюджеті Одеської області на 2017 рік були передбачені видатки на суму 27,8 млн. грн.

Здійснюється контроль за виконанням робіт з реконструкції, капітального ремонту, виготовлення проектно-кошторисної документації.

Так, зокрема, здійснюється ремонт покрівлі та встановлення металопластикових вікон у відокремленому підрозділі – «Арцизька станція екстреної (швидкої) медичної допомоги», м. Арциз, вул. Вокзальна, 4-А.

Укладено договори на проведення:

- капітального ремонту та гідроізоляції пожежного резервуару, розташованого на службовій частині Одеського академічного театру музичної комедії ім. Водяного (м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 3);

- капітального ремонту КЗ «Одеська загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 6 I-II ступенів» (м. Одеса, вул. Ясиновського, 3-А).

Тривають роботи щодо першочергових протиаварійних реставраційних заходів з попередження руйнування споруд північно-західної частини Аккерманської фортеці (в зоні «Цитадель») у м. Білгород-Дністровський Одеської області. Проходить комплексну державну експертизу розроблена науково-проектна документація на реставрацію фасадів КУ «Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав’я» (м. Ізмаїл, вул. Котовського, 51).

До кінця року планується виконати:

- ремонт лікувального корпусу та встановлення металопластикових вікон КУ «Обласна психіатрична лікарня № 4» у м. Білгород-Дністровський;

- заміну вікон у лікувальному корпусі КУ «Обласний протитуберкульозний диспансер № 2» у м. Білгород-Дністровський;

- капітальний ремонт системи опалення та котельні Центру дозвілля ВНКЗ «Балтське педагогічне училище»;

- капітальний ремонт нежитлової будівлі КЗ «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа із дзюдо та регбі».

Станом на 10 листопада 2017 року сплачено за виконані роботи

9,4 млн. грн.

Протягом звітного періоду на виконання рішень та розпоряджень обласної ради:

- до комунальної власності територіальної громади с. Маяки Біляївського району передано автомобіль TOYOTA COROLLA реєстраційний номер ВН 0153 ВН, який обліковувався на балансі ООКП «Редакція газети «Одеські вісті»;

- на баланс ООКП «Редакція газети «Одеські вісті» з балансу

КП «Автопідприємство по обслуговуванню обласної ради та обласної державної адміністрації» передано автомобіль DAEWOO LANOS реєстраційний номер ВН 0025 ВН;

- на баланс КП «Автопідприємство по обслуговуванню обласної ради та обласної державної адміністрації» з балансу КУ «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» передано автомобіль TOYOTA CAMRY реєстраційний номер ВН 0074 ЕВ;

- на баланс комунального підприємства «Автобаза санітарного транспорту» з балансу комунальної організації «Обласна служба експлуатації адміністративних будівель» передано автомобілі ГАЗ 31022 реєстраційний номер 55596 ОК та ГАЗ 31105 реєстраційний номер ВН 6922 АІ;

- до комунальної власності територіальної громади м. Кодима передано будівлі та споруди колишньої Кодимської санітарно-епідеміологічної станції, що розташовані за адресою: м. Кодима, вул. Шевченка, 52, які обліковувалися на балансі управління обласної ради з майнових відносин;

- на баланс управління обласної ради з майнових відносин з балансу

КП «Облтрансбуд» передано нежитлові будівлі та споруди, які розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 48-А;

- до комунальної власності територіальної громади

смт Чорноморське Лиманського району передано монумент, присвячений

250-ти донецьким воїнам-шахтарям, які героїчно загинули під час оборони Одеси у роки Великої Вітчизняної війни, який обліковувався на балансі

КП «Облтрансбуд».

- до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області з комунальної власності територіальної громади смт Сергіївка м. Білгород-Дністровський прийнято майно, необхідне для функціонування станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги;

- на баланс комунальної установи «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» з балансу комунальної установи «Одеська міська станція швидкої медичної допомоги» передано усі основні засоби, малоцінні необоротні матеріальні активи, перехідні залишки лікарських засобів та витратних матеріалів;

- на баланс комунального підприємства «Облтрансбуд» з балансу управління обласної ради з майнових відносин передано будівлі та споруди спортивно-оздоровчого табору «Хаджибей», які розташовані за адресою: Біляївський район, с. Черевичне, вул. Санаторна, 1-а;

- до спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Біляївського району для використання комунальним закладом «Біляївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» передано автомобіль ГАЗ-2705, реєстраційний номер ВН 0911 ВО, який обліковувався на балансі комунальної установи «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф»;

- на баланс КП «Автобаза санітарного транспорту» з балансу

КУ «Одеський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» передано автомобілі ВАЗ 2105 та ВАЗ 2121;

- до спільної власності територіальних громад Савранського району зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області передано обладнання на загальну суму 46350,00 грн.;

- до комунальної власності територіальної громади м. Ізмаїл зі спільної власності територіальних громад області передано об’єкт культурної спадщини – нежитлові будівлі, що розташовані за адресою: м. Ізмаїл,

пр. Суворова, 53.

Також, за відповідними дорученнями та на звернення галузевих управлінь облдержадміністрації аналізується виконання керівниками підпорядкованих їм обласних об’єктів,обов’язків за власними контрактами в сфері забезпечення ефективності використання закріпленого за об’єктами майна та коштів. За звітний період фахівці управління взяли участь у 9 перевірках ефективності використання майна та у роботі групи з аналізу діяльності Регіонального фонду підтримки підприємництва в Одеській області.

Перевіркою КП «Острівне», проведеною у жовтні 2017 року, встановлено низку порушень, як рішення Одеської обласної ради «Про майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, управління яким здійснює обласна рада», так і контракту з директором КП, зокрема, невнесення необхідних змін до Статуту у зв’язку із зміною органу управління, надання в оренду майна без відповідного погодження власника, надання платних послуг без відповідного погодження з органом управління та власником, та інші порушення, про які було повідомлено, як голову обласної ради, так і директора галузевого Департаменту обласної державної адміністрації.

Перевіркою КЗ ООШВСМ «Олімпієць» встановлено порушення (непрозорість) ведення бухгалтерського обліку власних надходжень школи, проведення сторонніми особами власних заходів з використанням її майна на безоплатній основі без узгодження з власником. Усього встановлено нанесення збитків школі у 2017 році на суму близько 5,0 тис. грн. з причин порушення керівництвом школи вимог статуту та контракту. Також безпідставно списано у цьому році майна на суму більше 50 тис. грн. (за первісною вартістю).

Щомісячно проводився аналіз наявності дебіторської та кредиторської заборгованостей по підприємствах, установах та організаціях, що входять

до 9-го розділу Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад області. Щоквартально здійснювався аналіз виконання фінансових планів цих же господарюючих об’єктів.

Крім того, щоквартально готувалися та подавалися до податкової інспекції Ізмаїльського району звіти щодо пільг зі сплати за землю

КП «Аеропорт «Ізмаїл».

Розглянуті калькуляції на платні послуги за 33 зверненнями обласних комунальних підприємств, установ, організацій.

Протягом звітного періоду управлінням розглядалися звернення підприємств, установ, організацій, управління якими здійснює обласна рада, щодо погодження окремих калькуляцій вартості послуг з організації та проведення заходів в їх приміщеннях.

Крім того, фахівцями управління постійно аналізуються звернення закладів культури щодо надання ними послуг комерційним структурам з проведення заходів в їх приміщеннях.

Постійно розглядаються звернення місцевих територіальних громад щодо передачі окремих об’єктів нерухомості до комунальної власності та аналізується доцільність їх задоволення, готуються відповіді на інформаційні запити з питань належності об’єктів до спільної власності територіальних громад області, надання переліків обласного майна та витягів з них тощо.

Управління здійснює заходи щодо припинення комунального підприємства «Облінвест-ресурс» та комунального підприємства «Облспецземсервіс» шляхом ліквідації.

Розглядалася обґрунтованість звернень галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних підприємств, установ та закладів щодо списання майна. Всього надійшло 40 звернень, 36 з яких на підставі відповідного обстеження на місцях визнані обґрунтованими та задоволені.

Управлінням здійснені заходи щодо реєстрації у Державному реєстрі речових прав на земельні ділянки, що відведені обласним комунальним закладам, установам в постійне користування та право власності за обласною радою:

Назва юридичної особи

Адреса розташування земельної ділянки

Одеська обласна філармонія

м. Одеса, вул. Буніна, 15

Одеський обласний театр ляльок

м. Одеса, вул. Пастера, 15

Одеське училище мистецтв і культури 
ім. К.Ф. Данькевича

м. Одеса, вул. Польська, 20-а

Одеське театрально-художнє училище  

м. Одеса, вул. Левітана, 103

Одеський академічний український музично-драматичний театр 
імені В. Василька

м. Одеса, вул. Пастера, 15

Одеський обласний госпіталь інвалідів Великої Вітчизняної війни

м. Одеса,

Фонтанська дорога, 114

Одеський обласний шкірно-венерологічний диспансер

м. Одеса,

вул. Ак. Воробйова, 5

Одеська обласна станція переливання крові

м. Одеса, пров. Бісквітний, 2/3

Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи

м. Одеса,

пров. Валіховський, 4

Одеське обласне патологоанатомічне бюро

м. Одеса,

вул. Ак. Воробйова, 5-б

Обласна служба експлуатації адміністративних будівель

м. Одеса,

бул. Французький, 85

Автопідприємство по обслуговуванню обласної ради та обласної державної адміністрації

м. Одеса,

вул. Пироговська, 27б

Обласна дитячо-юнацька спортивна школа із дзюдо та регбі

м. Одеса,

вул. Михайлівська, 18

Одеський музей морського флоту

м. Одеса,

вул. Ланжеронівська, 6

КП «Облтрансбуд» 

м. Одеса, вул. Пироговська, 29

Одеське педагогічне училище

м. Одеса, вул. Грецька, 1/1

Одеська загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 3 I-II ступенів

м. Одеса,

вул. Дача Ковалевського, 18

КП «Облтрансбуд» 

м. Одеса,

пр. Маршала Жукова, 1-а

Одеський музей Західного та Східного мистецтва

м. Одеса, вул. Пушкінська, 9

Одеський обласний протитуберкульозний диспансер

м. Одеса, вул. Бєлінського, 11

Одеський обласний протитуберкульозний диспансер

м. Одеса, вул. Бєлінського, 9/1

Одеське обласне базове медичне училище

м. Одеса, вул. Садова, 1

Протягом звітного періоду підготовлено 8 проектіврішень про надання 25організаціям пільги з орендної плати за користування майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, 2 проекти рішення «Про внесення змін до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад області, що підлягають приватизації», 1 проект рішення обласної ради про внесення змін до складу комісії з відбору суб’єктів оціночної діяльності.

Відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», рішень обласної ради від 22 вересня 2006 року № 73-V «Про майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, управління яким здійснює обласна рада», від 26 травня 2016 року

№ 118-VII «Про затвердження Положення про управління обласної ради з майнових відносин», від 28 жовтня 2011 року № 288-VI «Про орендодавців майна спільної власності територіальних громад області» управління здійснює відповідні заходи з надання в оренду, передачі та контролю за ефективним використанням обласного комунального майна.

За звітний період управлінням організовано 6 конкурсів на право оренди майна. Річна орендна плата за умовами проведених конкурсів збільшена на 57 776,0 грн.

Протягом звітного періоду управлінням обласної ради з майнових відносин підготовлено, розглянуто, погоджено та укладено 117 договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та 247 додаткових угод щодо внесення змін до договорів оренди, у тому числі щодо продовження строків їх дії.

Станом на 01 листопада 2017 року діє 561 договір оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, з яких:

- 58 договорів оренди, укладених безпосередньо управлінням обласної ради з майнових відносин;

- 259 договорів оренди, укладених комунальними підприємствами, установами, закладами та організаціями, які перебувають у безпосередньому управлінні обласної ради та включені до 9 розділу Переліку майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;

- 244 договори оренди з урахуванням делегування повноважень Одеській обласній державній адміністрації, укладених управлінням охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації, комунальними установами, підприємствами, закладами та організаціями, управління якими здійснює Одеська обласна державна адміністрація та які включені до розділів 1-8 згаданого вище Переліку.

Станом на 01 листопада 2017 року управління здійснює роботу щодо укладання, погодження договорів оренди та додаткових угод до договорів оренди по 82 об’єктах спільної власності територіальних громад області.

Відповідно до рішення обласної ради від 02 квітня 2004 року

№ 424-ХХІV «Про надання в оренду майна обласних підприємств, установ та організацій», організації, на балансі яких обліковується відповідне орендоване майно, перераховують до загального фонду обласного бюджету від 50 до 30 відсотків плати, отриманої за користування таким майном.

Управління постійно здійснює контроль за своєчасністю та повнотою сплати за оренду комунального майна області.

Відповідно до рішення обласної ради від 22 вересня 2006 року № 73-V «Про майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, управління яким здійснює обласна рада» Одеська обласна державна адміністрація в особі структурних підрозділів та комунальні підприємства, управління якими здійснює обласна рада, в особі управління обласної ради з майнових відносин, щомісячно інформують управління про результати такого контролю.

З метою забезпечення виконання планових показників доходної частини загального фонду обласного бюджету, за підсумками розгляду зазначеної інформації управління проводить роботу безпосередньо з керівниками підприємств та інформує орендодавців і структурні підрозділи Одеської обласної державної адміністрації про необхідність вжиття заходів щодо погашення боргу з орендної плати орендарями відповідного майна та погашення заборгованості перед обласним бюджетом.

Станом на 01 листопада 2017 року до обласного бюджету від оренди комунального майна надійшло 8080,0 тис. грн., 101% виконання річного плану (план – 7996,1 тис. грн.), у тому числі 3667,7 тис. грн. (104% виконання річного плану) від оренди майна, управління яким здійснює безпосередньо обласна рада.

Реалізуючи повноваження єдиного замовника незалежної оцінки майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», управлінням обласної ради з майнових відносин забезпечувались організація та проведення відповідних заходів з незалежної оцінки майна для цілей оренди, приватизації, бухгалтерського обліку та відшкодування збитків, а також забезпечено організаційний супровід діяльності конкурсної комісії з відбору суб’єктів оціночної діяльності, створеної рішенням обласної ради від 09 грудня 2010 року

№ 23-VI, якою, в свою чергу, протягом звітного періоду проведено

22 засідання комісії з розгляду питань, що належать до її компетенції.

З метою прозорості цього процесу в газеті «Одеські вісті», а також на виконання вимог вказаного вище закону у звітному періоді було оголошено проведення 21 конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності.

Всього на засіданнях конкурсної комісії було розглянуто 526 заяв від суб’єктів оціночної діяльності про участь у відповідних конкурсах, за результатами розгляду яких обрані оцінювачі для проведення оцінок та укладено 207 договорів на проведення оцінок об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

В межах реалізації функцій управління обласної ради з майнових відносин, передбачених законами України «Про приватизацію державного майна», «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», рішенням обласної ради від 22 вересня 2006 року № 73-V «Про майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, управління яким здійснює обласна рада» та Положенням про управління обласної ради з майнових відносин, як органу приватизації відповідного комунального майна, а також на виконання рішень обласної ради щодо Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад області, які підлягають приватизації, управлінням обласної ради з майнових відносин здійснювались заходи щодо оцінки, підготовки та відчуження відповідного комунального майна шляхом продажу на аукціоні та викупу орендарями.

На виконання вимог законів України «Про приватизацію державного майна», «Про приватизацію майна невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», а також з метою забезпечення прозорості процесу приватизації, підвищення попиту на об’єкти продажу було забезпечено оприлюднення у газеті «Одеські вісті» та інших виданнях інформаційних повідомлень з питань прийняття рішень про приватизацію, проведення аукціонів, висвітлення інших питань приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

За результатами приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області здійснено відчуження 3-х об’єктів комунальної власності, в тому числі шляхом продажу на аукціоні відчужено 2 об’єкта:

- нежитлові будівлі та споруди, які розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Розумовська, 55-а, початкова ціна об’єкту приватизації становила за результатами незалежної оцінки 304,8 тис. грн. з ПДВ. За результатами торгів між учасниками аукціону ціна продажу вказаного об’єкта склала

335,3 тис. грн. з ПДВ.

- нежитлові будівлі, розташовані за адресою: м. Білгород- Дністровський, вул. Миколаївська, 45-Д, початкова ціна об’єкту приватизації становила за результатами незалежної оцінки 269,4 тис. грн. з ПДВ. Ціна продажу склала 900 тис. грн. з ПДВ, що у 3 разі перевищує стартову вартість майна.

Крім того, 1 об’єкт комунальної власності – нежитлове приміщення, яке розташоване за адресою: м. Білгород-Дністровський, вул. Михайлівська, 25, приватизовано шляхом викупу орендарем, ціна об’єкту приватизації становила за результатами незалежної оцінки 2,06 млн. грн. з ПДВ.

Управління відповідно до покладених на нього повноважень готує проекти рішень з питань відчуження майна, надання пільг зі сплати орендної плати орендарям майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, призначення, продовження строків дії контрактів, звільнення керівників обласних комунальних підприємств, установ, закладів, організацій, передачі об’єктів права державної та комунальної власності та з інших питань, віднесених до повноважень управління.

Управлінням також здійснюються заходи з підготовки, перевірки та погодження контрактів із керівниками комунальних підприємств, установ, закладів, організацій та додаткових угод до них.

Попередньо розглядаються та опрацьовуються договори про надання послуг комунальним підприємством «Облконцертсервіс», договори підряду на здійснення робіт з капітального ремонту, реставрації, реконструкції та виготовлення проектно-кошторисної документації.

Стосовно роботи з кореспонденцією:

- надаються відповідні роз’яснення, інформація, консультації, відповіді тощо на звернення (запити) правоохоронних та контролюючих органів з питань діяльності управління та підпорядкованих підприємств, установ, закладів;

- розглядаються звернення органів місцевого самоврядування щодо надання правової допомоги у вирішенні питань використання майна комунальної власності;

- опрацьовуються звернення постійних комісій обласної ради щодо надання інформації та правової оцінки, вирішення проблемних питань, депутатські запити із наданням розгорнутих відповідей;

- розглядаються звернення облдержадміністрації з питань призначення керівників комунальних підприємств, установ, закладів, укладання контрактів, а також продовження строків укладених з ними контрактів тощо.

Так, управлінням за звітний період роботи опрацьовано:

- вхідної кореспонденції – 3915;

- вихідної кореспонденції – 2368.

За звітний період підготовлено 136 проектів розпоряджень про затвердження статутів обласних комунальних установ, підприємств, організацій, закладів у новій редакції, 7 проектів розпоряджень про звільнення керівників об’єктів комунальної власності та 16 проектів розпоряджень щодо покладання тимчасового виконання обов’язків керівників обласних комунальних об’єктів.

Управління брало участь у 19 судових справах у господарських, цивільних та адміністративних процесах.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» управління виступає замовником товарів, робіт, послуг, закупівля яких здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету. З метою виконання повноважень Замовника в управлінні створені тендерний комітет та комітет з проведення електронних (допорогових) закупівель.

Тендерним комітетом управління станом на 10 листопада 2017 року проведено 55 засідань, в результаті яких ухвалено 44 протокольних рішення із загальних питань – затвердження річного плану закупівель та додатку до нього, внесення змін до річного плану закупівель і додатку, обрання процедур закупівель та затвердження тендерних документацій, 11 рішень з питань кваліфікації учасників процедур закупівель.

Комітетом з проведення допорогових закупівель управління проведено 20 засідань комітету, на яких розглянуті питання щодо затвердження звітів про укладені договори.

Відповідно до плану проведення заходів державного фінансового контролю Південного офісу Держаудитслужби на ІІ кв. 2017 року останніми проведено ревізію фінансово-господарської діяльності управління за період з 01.12.2015 року по 31.05.2017 року, якою встановлено наступне:

1. За вказаний період ревізією не виявлено суттєвих порушень у сфері фінансової дисципліни та цільового використання коштів, орендних відносин та приватизації, збереження майна та у сфері здійснення державних і публічних закупівель.

2. Натомість у ході ревізії виявлені наступні порушення:

— неусунення порушень у сумі 102,2 тис. грн. за 2014 рік, ведеться активна позовна діяльність, щодо стягнення боргу;

— порушення виконання договору надання з обласного бюджету Одеської області кредиту (бюджетної позички) КП «Облінвест-ресурс» для забезпечення поточної діяльності у 2009 році у сумі 500,00 тис. грн., де підприємство бере зобов’язання повернути кошти до 10 грудня 2010 року, але позичка на теперішній час не повернута до бюджету.

Інші порушення були усунені в ході ревізії.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту