ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НЕ ОБЛІКОВАНА ЗЕМЛЯ, АБО КОМУСЬ — ЗИСК, А ДЕРЖАВІ — ЗБИТКИ
09.12.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 112(21903) / Тираж: 8525

Першим на апаратній нараді, яку провів голова ОДА Максим Степанов, слухали питання про активізацію проведення торгів з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

З трибуни доповідав виконувач обов’язків начальника головного управління Держгеокадастру в Одеській області Сергій Вербовщук. Він, зокрема, повідомив, що з початку року проведено торги з продажу прав оренди на 216 земельних ділянок сільгосппризначення державної власності загальною площею 5300 гектарів. Продано право оренди на 199 таких ділянок площею 4758 гектарів. За останніми даними управління, сказав, на Одещині є ще 14 тисяч гектарів, які можна виставити на торги.

Озвучена цифра здивувала керівника ОДА, бо вважає її критично заниженою.

— Ви проводите торги по 6 тисячах гектарів за рік. Решта ж землі, а йдеться про десятки тисяч гектарів, обробляється без жодної сплати оренди. Або, що також часто простежуємо, хтось користується тимчасовими договорами. Те, що відбувається з Держгеокадастром в Одеській області, переконаний, не влаштовує жодну людину. Є 50 тисяч гектарів земель, про них я вже знаю, на які взагалі не оформлене право установчих документів, хоча вони зайняті, обробляються, але держава від користування ними, своєю власністю, не отримує жодної копійки.

Якби управління Держгеокадастру хотіло навести тут лад, то цифра на аукціонах не була б такою низькою. Більше того, я зустрічався з багатьма виробниками сільськогосподарської продукції. Єдине, чого вони хочуть, — це мати чіткі прозорі правила. Вони згодні вносити відповідну орендну плату. Однак за одинадцять місяців представники управління Держгеокадастру до мене жодного разу не прийшли і не сказали, що їм потрібна допомога для покращення ситуації, щоб збільшити кількість землі, яку можна виставити на торги. Цього не робиться, бо Держгеокадастр така ситуація цілком влаштовує. Але мене це не влаштовує. Ви навіть не провели нормальної інвентаризації землі. Я вимагаю від вас та керівників районів провести повну інвентаризацію землі, яка обробляється в Одеській області, — був категоричним у своєму виступі Максим Степанов.

Про виконання цього завдання відповідальні особи повинні доповісти вже найближчим часом.

Під час короткого брифінгу по завершенню апаратної наради голова облдержадміністрації прокоментував ситуацію з дефіцитом вакцин на Одещині.

Нагадаємо, що майже місяць тому питання про відсутність імунобіологічних препаратів для екстреної профілактики небезпечних хвороб розглядалося на апаратній нараді. Ситуація справді загрозлива, адже область не має жодної дози пропротиправцевої, протидифте-рійної, протигангренозної вакцин та сироватки проти укусу каракурта.

— Я маю велику впевненість, що найближчим часом це питання буде вирішене, — зазначив Максим Степанов. За моєю інформацією, сироватки й вакцини вже закуплені Міністерством охорони здоров’я і привезені до Києва. Очікуємо, що вся необхідна кількість буде передана і в нашу область.

Під час брифінгу вкотре торкнулися й питання забезпечення теплом житломасиву «Шкодова гора». У 12 будинках на території мікрорайону нині мешкають 163 сім’ї. Раніше ці будинки належали до відомчого житлового фонду нафтопереробного заводу й опалювалися від промислової котельні. Після низки судових позовів та подальшої на-ціоналізації НПЗ припинив обі-грівання мікрорайону. Причому через зволікання у Фонді держ-майна цей об’єкт тривалий час залишався на балансі ДП «Укр-транснафтопродукт», яке не має ліцензії на постачання тепла. Так люди й опинилися в холодних квартирах.

— Вчора я повернувся з Києва. До порядку денного засідання Кабінету Міністрів внесене питання, яке врегулює проблему, що виникла з цим мікрорайоном. 12 холодних будинків. Це катастрофа! Коли на вулиці нуль градусів… Я розумію, що в людей твориться вдома через те, що вони стали заручниками такого кричущого непорозуміння. Питання суто технічне. Маю велику надію, що його сьогодні вирішать і вже із завтрашнього-післязавтрашнього дня ці 12 будинків будуть підключені до опалення, — повідомив Максим Степанов.

Як тепер знаємо, питання на засіданні Кабміну таки розглядалося. Відтак сподіваємося, що люди не зимуватимуть у холодних квартирах.

Автор: Ніна ЗАЛЕВСЬКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту