Експерти міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» та Реанімаційного пакету реформ закликали владу заборонити в Україні використання трьох пестицидів, які визнані токсичними в Європі.
Йдеться про гербіциди (засоби для боротьби з бур’янами) атразин, гліфосат, ацетохлор, які можуть спричинити рак та є небезпечними для довкілля. Однак ці та інші шкідливі пестициди інтенсивно використовують вітчизняні агропідприємства. А головне — держава не контролює всі 1092 пестициди, що зареєстровані в нашій країні. Як наслідок — забруднюється вода, повітря, ґрунт, отруюються люди, масово гинуть бджоли.
Еколог МБО «Екологія-Право-Людина» Алла Войцехівська нагадала, що 3 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з пестицидами. «Саме цього дня у 1984 році на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія) сталася катастрофа, внаслідок якої загинуло близько 2000 людей. У цей день екологи всього світу проводять акції та протести», — зазначила вона.
На засіданні Ради ООН 7 березня цього року експерти заявили, що пестициди є причиною смерті 200 тисяч осіб у світі щорічно, вони спричиняють рак, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, гормональні порушення, порушення розвитку і безпліддя, та закликали країни організувати суворий контроль за особливо небезпечними пестицидами й поступово відмовитися від них.
Учасники «круглого столу», що відбувся у Києві 4 грудня за фінансової підтримки Європейської комісії, закликали владу заборонити використання в Україні пестицидів, які визнані токсичними в Європі, та органі-зувати контроль за використанням усіх пестицидів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |