ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Нову методику підготовки освоюють в Одесі
13.12.2017 / Газета: Одесские известия / № 47(1391) / Тираж: 18937

Поблизу Одеси учасники інструкторсько-методичного заняття ознайомилися з особливостями нової програми базової загальновійськової підготовки, нещодавно запровадженої у Збройних силах України. Нова програма розроблена для підготовки осіб, які тільки починають військову службу. Вона надає основні знання та навички щодо поводження зі зброєю та штатним озброєнням, основ тактики та інших військових дисциплін.

До заходу, організованого колективом Військової академії (м. Одеса) на базі центру забезпечення навчального процесу цього закладу, окрім викладачів та інструкторів власне академії, долучилися викладачі військової кафедри Одеського Національного екологічного університету, представники управління морської піхоти командування Військово-морських сил ЗС України.

Як розповів заступник начальника Військової академії (м. Одеса) з навчальної роботи полковник Олег Маслій, основну увагу зосереджено на презентації нових підходів до базової військової підготовки та доведенні вимог вищого командування щодо упровадження їх у військах.

Загалом заняття було поділено на десять навчальних місць і два етапи – денний та нічний. Викладачі та курсанти академії представили учасникам особливості проведення занять із новачками військової справи з тактичної, вогневої, топографічної, інженерної підготовок, захисту від радіаційного, хімічного та біологічного ураження, організації зв’язку, боротьби з бронетехнікою супротивника, тактичної медицини та евакуації поранених, поводження на полі бою, розвідки.

Продемонстровані зміни у програмі базової військової підготовки багато в чому ґрунтуються на актуальному бойовому досвіді, здобутому нашими воїнами на сході країни, та напрацюваннях армій наших партнерів – провідних країн НАТО. Основна відмінність методики – безпосередня робота досвідчених інструкторів із малими – у кілька осіб – групами курсантів. Офіцер – керівник заняття – лише організовує захід та контролює роботу інструкторів.

– Серед іншого, нова програма відрізняється від попередньої новими вимогами та засобами щодо управління підрозділами, посиленою увагою до індивідуальних дій військовослужбовця, поетапним відпрацюванням кожного елементу бою, тренуванням взаємодії у двійках-трійках, відходом від застарілих стандартів та нормативів, ідеєю заохочення імпровізації та нетипових рішень на полі бою, – зазначив полковник Олег Маслій.

До середини літа наступного року в навчальному закладі підготують необхідну кількість інструкторів. Курсанти старших курсів – уже в якості інструкторів для своїх молодших товаришів – під час практики та стажування у військах постійно вдосконалюватимуть свої знання та рівень методичної підготовки з викладання військових дисциплін. Тож після випуску офіцери академії володітимуть усім необхідним досвідом для організації занять із базової загальновійськової підготовки на нових місцях служби.

Автор: Володимир Віват


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту